bugün

insana yapmacık hareketler yaptırır.
" - dur bak şimdi cool olucam dur.. "
gereksiz uğraştır. neysen o sun arkadaşım. ne kadar cool görünmeye çalışsanda senin kına gecende de yüksek yüksek tepelere çalacaklar.
hayatta bir yer edinip, birtakım insanlardan sıyrılabildiysen zaten cool'sun dur. bunu anlayan anlar. ama bir bok değilken, ayrıcalıklı bir insanmış gibi görünmeye kalkmak, başlı başına insanın kendini küçültmesi anlamına gelir.
yapmacık olmaktır çabalama sonucunda ve bazen komik durumada düşürübelir.
özellikle sanal sözlükler gibi sosyal platformlarda üç beş cümle yazınca kendini bişey sanan, ne oldum delisi tiplerin içinde bulundukları rezilliktir.

(bkz: cool olmak)

(bkz: mal olmak)
Çerçeveli gözlük takıp, tişört üzerine atkı alıp, starbucks'ta elde kitap, okuyormuş gibi yaparak kız kesmek bir örnektir.
göt olmakla sonuçlanması muhtemeldir.
Saçma sapanlarin arasında geçerli olabilir. Lakin etrafta gizli bir entel varsa sıkıntı olacaktır.
Gereksiz sacma sapan bir ugrastir. Kalin cerceveli gozluk, facede eski mal fotolarini silme, geyik muhabbeti yapmama vs vs gibi igrenc kasinti davranislari icerir.
Cool olmak rahat olmak,kasmamaktır,takmamaktır.Cool olacağım dersen rahat olamazsın,kasarsın,takarsın.Buda çelişkili olur.
görsel
rahat görünmeye çalışırken kasılmaktır.
kareli gömlek giyip, kemik gözlüklerden takıp her mekana nikon, canon benzeri kameralarla gitmektir. (bkz: fame olmak)
nafile çabadır.

cool olayım derken rezil olmakla sonuçlanır.
cool olayım derken göt olma da allah korusun.
şapşal kıyafetler giyip en cırtlağından gözlük takıp elde son model telefonla yürürken bir yete takılıp kafa göz kırmak.
bu tür insanların küçükken haşere ilaçlama araçlarının peşinden koştuğu muhtemeldir. şimdilerde bu cool olma çabasına anlam verilememektedir.
bu ara sözlükte de sıkça gördüğüm çaba. niye kasar böyle insanlar bilmem?
geyik yapmaz, tespit yapmaz, bir anısını anlatmaz. tutar entellektüellik adına siyaset, edebiyat, din üzerine paylaşımlarda bulunur. benim anlamadığım kısım şu bu insan niye tek alandan yürümeye çalışıyor? hadi bunu da anladım diyelim neden sözlük gibi kendi kimliğini gizleyebildiğin bir yerde hala cool görünme çabası. yani anlamadığım şu sözlükte cool görünsen nolur, görünmesen nolur? buradaki insanlar senin çevren mi, tanışacak mısın, görüşecek misin? yooo... ee neyin kasması bu hala varsa bu çabayı çözebilen bana da anlatsın.
Boş çabadır. Her insan akışına bıraktığında zaten öyledir.
ah ah bir bitmediler her yerde herkes de var bu çaba sonu gelir mi bilmem.
gereksiz bir eylemdir. zaten cool olmaya çalışıyorsan cool olamazsın. coolluk doğaldır, ayrı bir çaba gerektirmez yani. iki-üç kız düşürecem diye girmeyin bu çabalara, kendiniz olun.
Yalnızlık çok cool beyler..