bugün

çarşıdan aldım bir tane eve geldim yırtılmış olayını bizlere yaşatan ama onsuz da olmaz kardeşim dedirten kısa,uzun,şekilli olmak üzere envai çeşiti bulunan ayakkabı.
yediden yetmişe herkesin giydiği bir ayakkabıdır. her rengi mevcuttur. Bizzat bugün civciv sarısı converse'i olan altmışlarında bir amca gördüm mesela.
ABD'de fakir ayakkabısı olarak görülen ve hiper marketlere düşen. Türkiye'de ise ucuk fiyatlara satılan bez bir ayakkabı.
chuck taylor icadı rahat ayyakkabı. uçuş botlarından daha rahattır.
rahattir. dayaniksizligi nasil kullanildigina gore degiskenlik gostermektedir. futbol oynamak icin degildir mesela, futbol oynamaya kalkarsaniz aninda bir yerinde bir patlak verir. renk renk, desen desen olmasi insanin icini acar. zaman icinde eskiyince daha bi guzellesir ne de olsa converse kirli giyilir.her turlu kiyafetin gonul rahatligiyla giyebilirsiniz.

nedir bu converse ile alinip verilemeyen anlasilamamaktadir. Begenmeyen kisi neden digerleri giyiyor diye tenkit eder o hic anlasilmaz.
iki adet sahip olduğum mükemmel rahatkıkta ayakkabı... yanlış anlaşılmasın, 5 yılda iki tane.. kısacası dayanıklıdır...
estetik olan fakat rahat olmayan ayakkabı.

fazla yol yüründüğü zaman serçe parmaklara zulüm etmekte, yürürken ayığınızın doğal kıvrımlarına ayak uyduramayıp yan taraflardan açık vermekte, soğuk havalarda ayağınızı buzhaneye sokmuş gibi yapmakta, bağcıklarını bağlamak ise vakit kaybı oluşturmaktadır. bendeki şahsi endikasyonları bunlar. bütün bu özellikler en yaygın olan 10 gencin 6'sında görülen bez converse'e ait olup, kişiden kişiye değişebilmektedir.
normal bir ilköğretim okulunda her üç kişiden birinin ayağında görebileceğiniz ayakkabı markası.
kızlara çok yakışan ama erkek tayfanın ayağında aynı şekilde hoş durmayan ayakkabı.
bu kadar popüler olmasına anlam veremediğim ayakkabıları üreten marka. aynı fiyatlara çok daha güzel ayakkabılar alınabilir.
"con verse ben vermem " gibilerinden iğrenç esprilerin kaynağı olan marka.
dwyane wade in spor ayakkabı sponsoru.
48.5 numarasını ve siyah renklisini bulduğum ve zevkle giydiğim cidden rahat ayakkabı.

edit : (#2572866) (bkz: kendi kendine ayar vermek)
alışkanlık haline gelen, bir zaman sonra her rengi edinilmek istenen ayakkabı.
babaannemin deyimiyle "çaput babıç" üreten firma.

- yavrım neyine para veriyong şu çapıtların? üfürükten bişe bu. höngülle düz daban babıç giymesene evladım! nenceng onu?
- muahauhah, babaanne sen çok yaşa ya!
- gülmesene cavırın çocuuu! kaç, kime deyom ben?
- neydi babaanne? çapıt babıç mı? puahaha
- yok elleen körü! töbe töbeee...
(bkz: converseden nefret etmek)
Okul eteğinin altında siyahı çok hoş duran ayakkabı türü.
çift olarak bir aylık spor salonu masrafıma, tek olarak bir saatlik özel keman dersime denk gelmektedir.
yani ona vereceğiniz parayla o oooo sayın converse sever kitle. daha ileri gitmek gerekirse,
(bkz: o parayla afrikadaki açlar doyar be)*
ayakkabı modellleri bağımlılık yapan marka.şimdilik sıkılıncaya kadar başka bir marka ayakkabı giymeyi düşünmüyorum.ayrıca olur da bigün evlenirsem gelinliğin altına da giyicem şerefsizim.*
7den 70 e bir hayat felsefesidir converse. rahatlığın öbür adıdır.
herkesin ayağında gördükçe tiksindiğim ayakkabıdır. 2 yıldır giyiyorum, parçalayamadım. sorun bende mi yoksa ayakkabı mı sağlam bilemedim.
30 milyondan 5 kuruş fazlasını haketmeyen, 50 milyondan bir kuruş fazla verenin aklından şüphe edeceğim bez.
amerikada sokak çocuklarının ve siyahilerin giydiği,
orada satış fiyatı, istisnalar hariç, 3-5 dolar olan ayakkabımsı bezleri yapan,
güzel yurdumun güzel vatandaşlarını durmadan, bıkmadan deli gibi kazıklayan ayakkabı firması.

şu diyalog sık yaşanmıştır;

- abi bi converse aldık bi alana diğeri bedava 80 liraya geldi. bedava resmen
- biliyor musun o giydiğin amerikada maksimum 10 dolara satılıyor.
- .......(derin bi sessizlik)
- abi oha ya abi yuh ya abi. *
tanım: yırtık boktan bir ayakkabı, rahat da değil.
60lı ve 70li yıllarda nba'de basketbolcuların ayağında görebileceğiniz ayakkabı. şimdi ise b.klu yollara kadar düştü. hey gidi nba...
güzel yurdumun güzel vatanadaşlarına kazık falan atmayan ayakkabı firması. ille de fiyat karşılaştırması yapılacaksa almanya'ya, belçika'ya, hollanda'ya, italya'ya gidilir, 90-140 euroluk fiyatlar görülür geri gelinir...