bugün

altı lastik,üstü paçavra.piyasa ayakkabı.
izmir de SAiDAS markasıyla benzeri olan güzel ayakkabı

Not: Bu arada SAiDAS ı üreten firma sahibinin adı Said...
giymekten vazgeçemediğim,rahatlığına bayıldığım,özellikle kızlarda hoş durduğuna inandığım,eskitilmiş ve eski modellerini tercih ettiğim,kokoş modellerinden haz etmediğim ancak her geçen gün başka bir tikinin ayağında gördükçe kusasımın geldiği, çok farklı ama genel olarak pahalı bir fiyat aralığına sahip olan ayakkabı markası. şu aralar çok fazla taklidi üretilmiş olup çok daha cüzi fiyatlara satılmaktadır ama iyi bir conversesever bu taklitleri bir bakışta anlamaktadır *
rockcıyla alakası olmayan ayakkabı markasıdır giyse giyse punkcı,popcu ve birde gothic kızlar giyer.ayrıca tabanı ayagınızın dumduz olmasını saglayabilen tek ayakkabı markasıdır.ahh adidas dedirten hede.
bundan 4-5 sene öncesine kadar yaşam tarzı sembolü olarak kullanılırdı son bikaç senedir moda oldu.
(bkz: converse genci)
(bkz: superstar genci)
sıfır model olduğunda pek de göze hoşgelmeyen günler geçtikçe değeri artan hatta dur bi basayım diyen arkadaşlara da atış serbest havası yaratmamızı sağlayan ilk olarak basketbol için üretilen ayakkabıdır... (bkz: elini atsan converse gençliği)
maliyeti 20 ytl i geçmeyen fakat sırf ismi var die insanları sömüren ayakkabı firması.
Converse ayağınız şeklini alan ayakkabı.
Converse bir aşk...
önceden daha ucuz olan şimdi uçuk bir fiyata giden oldukça kalitesiz ayakkabı...
sanki alterno takılanların tekelindeymişçesine, başörtülü ya da tikkylerin giymesine kızılan, ayağa düştü bik bik bik denilen ayakkabı. aa ne de güzel anlattı lan son sözcük.. ayakkabı. o kadar!

ha, ben giymem, giyene de söz etmem, o ayrı.
sene nerden baksan 1994 suları, rock müzik dinlemeye başlamışız, Nirvana adlı grubun fanatiği olmuşuz ve grubun solisti olan Kurt Cobain adlı vatandaşın kar, kış, yaz, ilkbahar demeden sürekli giydiği converse marka model ve ayakkabıların ne kadar yakıştığını görmüşüz ve hemen bir tane alman istemişiz, daha sonraları NBA hevesi başlamış olup Dennis Rodman adlı adamın afişlerinde yine bu ayakkabılar ilgimizi çekmiş olup eh artık bi denede biz alalım be! demişisz ve almışız, o zamanlar tek tük rocker diye tanımlanan kesimde giyilen bu ayakkabılar şimdi gel gör her insanın ayağında giyilmekte, nasıl olduda bu hale geldi, iyi bişemi kötü bişemi bilinmez ama tek bir gerçek varki benim bu converseler hala durur, giyilir ve içi leş gibi kokar bunların, almayın bunları arkadaşlar, çok pis kokuyor ya
asker elbisesi desenli olanının çok güzel olduğu bez ayakkabı.
ing. konuşmak sohbet etmek.
aşık olunası ayakkabıdır.. onr arkadaşımız aşık olmuşmuş zamanında böyle bir converse güzeline.. lyla da onr'un pencere altında serenat yapabileceği bir şiir yazmışmış.. ne ilginç..

bağcığınla mı bağladılar gamlı yüreğimi?
hasretin pelesenktir bana univers'lim..
görmemiştim böylesi, büktün bileğimi
beni benden aldın beyaz convers'lim..

ruhum şaddır yüzünden, benliğim teslim
bir yol tatlı konuşmadın ahu seslim
yaptırma bana eminem gibi the real slim
dön de gör artık halimi beyaz convers'lim..
(bkz: conserve)
genci yaşlısı tikisi rockeri herkesin giydiği rahat bir ayakkabı markası.
conversim kadar sahteyim diye adeta bas bas bağıran özenti topluluğunun ayakkabısı,kışın da giyiyolar,metalciler yazın bot giyiyo ya bunlar da kışın converse giyiyo *.ama itiraf etmeliyim herkesten önce bende vardi diyenlerdenim,suana kadar 4 cift conversim var,burdan cikarilcak ders converse bir kesime hitap eden ayakkabi degildir!
tikilerin tercihi için
(bkz: beyaz converse)
kızların kirli görünmesi için üstüne basman için çırpındığı ayakkabı markası.
Bide yanlarından hemen açılmasa uzun yıllar giyilebilecek ayakkabıdır.Gençliğin ruhunu yansıtmaktadır.Rahattır.
okuduğum kadarıyla nike firması tarafından satın alınmış olan ayakkabı firması.
nike a satılan sadece firma olmamıstır. o artık bir tiki malıdır evet.. evet.. öledir... önceleri bi tarzı tamamlayan ama tikilerin olaya el atmasıyla fiyatı patlayan her 3 kişiden 2 sinde olan * bezden ayakkabı.
adeta kapitalizmin bir simgesi halini alan ayakkabı markasıdır.
Islanınca iğrenç kokan ayakkabı asla yıkamayın.Sırf bu özelliği yüzünden çoğu kişinin almadığı ayakkabı. ** *
türkiye´de ki herseyi simgelestirmenin bir baska örnegi daha..
bizim ülkemizde bunu tikkylerin bilmemnelerin giymesi, yok efendim kapitalizmin simgesi olmasi vb sebeplerden giydiginizde üzerinize o kisinin kafa yapisina göre birseyler yapistiran ayakkabi cesidi..
sunu belirtmek isterim ki;
baska ülkelerde** ucuz ve rahat olmasi, genclere hitab etmesi sebebiyle cogunlugunu genclerin olusturdugu bir kesimin bu markayi giymesi üstelik türkiyedeki gibi converse deyince herkesin hemen tanimadigi bir spor ayakkabi cesidi..
normal birsey yani, birseyi temsil etmiyor, hatta yeri geliyor sokakta yasayan culsuz insanlar bile dönüp bakmiyor bu ayakkabiya..
yapmayin kardesim, herseyi kaliba dökmeye gerek yok, ha hakkaten igrenc kokuyor o ayri..
bir de;
(bkz: cicek dalinda güzel)***
güncel Önemli Başlıklar