başrollerinde Mario Casas, Ana Wagener, José Coronado ve Bárbara Lennie'nin oynadığı 1 saat 43 dakikalık, suç ve gizem filmi.

gayet başarılı bir filmdir, izlemeniz tavsiye edilir. hele ki ispanyol filmi sevenler kesinlikle izlemeli.
imdb puanının hakkını veren, harika bir ispanyol polisiye filmi. (bkz: el cuerpo) filminin ve bu filmin efsanevi yönetmeni olan (bkz: oriol paulo) yine yardırmış maşaallah. binlerce film izledim böyle son görmedim 10/10. beyni yakan, sınırları zorlayan harika bir senaryo olmuş. olasılıkların olabilirliğini sonuna kadar zorlamış, oyunculuklar efsane, bağlantılar müthiş.... izlerken sizi yerden yere vuracak sürekli bir şok haline sokacak, geçen her sahnede daha farklı bakacağınız modern zamanlarda yapılmış en iyi filmlerden. muhteşem bir akıl oyunu, tüm dikkatler başka yerdeyken bumm 12 den vuruyor. filmin son 25 dakikasında en az 5 kere yok artık diyorsunuz. izlemezseniz sonradan pişman olacağınız filmlerden....
--- spoiler ---

burada aile kavramının ne kadar güçlü olduğunu gördük. hatta paranın bile bu kavramın ve gücün önüne geçemeyecğini.... ebeveynler değiller de sanki sanırsın fbı :d
--- spoiler ---

not: mario casas ( adrian doria rolünde ) yiğidim sen ne yakışıklısın öyle maşaallah * ben sakaldan nefret ederim ama sakallı haline bile bayıldım ülen.
Öncelikle;
(bkz: sonunda hass**tir denilen filmler)

Tam da bu kategoride bi film. ingilizceye "the invisible guest" olarak geçmiş ispanyol filmidir. Sadece izleyin, yorum yapamıyorum tutuldum.

Link için;
https://www.hdfilmcehenne...the-invisible-guest-izle/

görsel
2016 ispanya yapımı 106 dakikalık suç/gizem/gerilim kategorili twist ustası oriol paulo filmi. imdb notu 8 görsel

--spoiler--
who am i'dan sonra gizem filmlerini full şüphe ile izlediğimden filmi çözmem uzun sürmedi. konu gizem olunca kendimi kaybediyorum, rahatça oturup filmi izlemek yerine, kendimi filme bırakmak yerine, adeta bir dedektif gibi komplo kurup çözüyor, şüpheli kişilere yoğunlaşıyorum. Tabi bu filmden aldığım tadı ikiye katlıyor, zeka dolu kurguları seviyorum.

Her şeyi çözdüm de anne olayında patladım. film boyunca ne zaman o beklediğim hassiktiri çekeceğim diye beklerken, oriol abi tak diye yapıştırdı son twistini. Kurgusu çok başarılı, ana wagener yardırmış. Tek sorun mario casas(adrian doria) isimli şahsın tutuk oyunculuğu ve ziyadesi ile barış arduç benzerliği oldu.

Film ters köşeli, zekice kurgulanmış olsa da ikinci kez izlenmeyecek türde bir yapım. Tıpkı bir yapbozu birleştirmek gibi düşünün, ilk yapmaya başladığınızdaki o heyecanı ikinci kez duymazsınız.
--spoiler--

Son olarak; bu filmi beğenenler, yönetmenin bir diğer filmi el cuerpo* filmini de sevecek.
güzel film. akıcılığı, kurgusu, konusu harika. ama bu tarzda daha iyilerini izledik. hatta el cuerpo daha başarılıdır diyebilirim. ya da herkesin hassiktir dediği durumu filmin çok başında yakaladığım için herkesin aldığı hazzı alamamış olabilirim. amma velakin başta da dediğim gibi güzel ve seyir zevki muhteşem bir film. psikoloji işini ispanyollar kadar iyi yapan bir millet henüz görmedim sinemada.
insanın zihniyle oyuncak gibi oynayan filmdir. başroldeki adamın fazlaca selçuk inana benzemesi haricinde, kurgusundan kadrosuna kadar çok başarılı bir yapım.
Akıcı, sürükleyici bir ispanyol filmi. Sonuna dair izleyicide merak uyandırıyor.

Spoiler vermek gibi olmasın ama yüze maske klişesi beni gerdiği için kırıyorum notunu.
kurgu olarak hollywood filmlerinin çok önünde. gerilim puanı:8
bir film.

gizem türünün başarılı örneklerinden.
sonunda hadi canım nidasıyla perde kapanır.
Başrolün selçuk inan'a benzemesi dışında hiç bir sıkıntısı olmayan filmdir...

--spoiler--

Annenin soğukkanlılığı biraz mantıksız gelse de intikam duygusu insanı hatasız da kılabiliyor demek ki.

--spoiler--
Film genel olarak güzeldi, ama Adrian Doria’nı izlerken aklıma Selçuk inan’ın, e haliyle de Burak Yılmaz’ın gelip dikkatimi dağıttıklarından, tam anlamıyla adapte olamadım filme efendim.
başrolünde galatasaraylı selçuk inan'ın oynadığı film. çok ciddiyim bu konuda, selçuk inan ispanya'da film çekmiş haberimiz yok.
şiddetle tavsiye edilir, efsane bir film olmuş.
Hayatınızda izleyebileceğiniz en beyin yakan filmlerin başında gelecek filmdir. ispanyol filmidir. Bakın en başından peşin peşin söylüyorum "filmin sonunu tahmin etmeniz mümkün değil."
enfes film. Mükemmeeel.
Bu filmden sonra her şeyin tersinden bakmaya başlayacağım sanırım . Bakış açımı genişletmeyi, olayları zıttıyla ele almayı, detaylara adapte olmayı vs.

Sonuyla bu denli afallatan bir film izlemedim galiba. Seviyeyi yükseltti epey. Artık hiçbir gizem filminde bu tadı alamayacağımı hissediyorum.
Ben drama geri dönüyorum bu kadar beyin jimnastiği yeter. Azcık ağlayalım ayol!
Mindfuck türünde film sevenlerin (mindfuck ı nasıl çevireceğimi bilmiyorum affedin) aşık olacağı bir film. 1 saat 43 dakika imkanım olsa gözümü kırpmazdım dediğim gerçekten efsane bir film. Yani izleyin ciddiyim. izleyip etkisinde kaldığım nadir filmlerden bir tanesi. 10/10

Mindfuck: kafanızı sken film ama yani nasıl desem böyle sonunda haasssssss diyorsunuz. Böyle bir şey işte anacım.
sonunda şoka uğratan, sürükleyici başarılı film. mutlaka izlenmelidir.
Film öyle güzel kurgulanmış ki,

izlerken size onlarca ihtimal sunuyor ama hiç kimsenin aklına gelmeyecek bir ihtimal ile bitiyor.

Yani “sonu çok şaşırtıcı” diye bana önerilen bir çok filmde en azından “yakınından falan sonunu tahmin edebilirim” diye kibirlenen biri olarak ekran başında 30 saniye öylece kaldığımı itiraf etmeliyim.

Karantina günlerinde “ ne izlesek?” Diye düşünen herkese tavsiye ederim. Netflix’de var...
neredeyse baştan sona bir odada olasılıklarla ilgili diyaloglarla (ve tabii flashback'lerle) geçmesine rağmen baştan sona ilgiyle kendini izlettiren bir ispanyol filmi. oyunculuklar da başarılı. izleyiniz dostlar.
--spoiler--
checkmate
--spoiler--

enfes film lan. şiddetle tavsiye.