bugün

açtır, sefildir, parasızdır, fakirdir. ama yine de bak ben marka takılıyorum mesajı vermeye çalışarak o kara poşeti göğsünü gere gere taşır. tommy hilfiger, lacoste, calvin klein, emporio armani, just cavalli, prada alacak parası olmayacak kadar acınası durumdadır.

(bkz: ucuz mal alacak kadar zengin değilim)

edit:alınan milyonlarca eksiden sonra sözlükte ciddi sayıda collezione müdavimi olduğu sonucuna kanaat getirilmiştir.
(bkz: ben yaptım)
(bkz: onu bırakın beni alın)
ŞiMDi TANIM: collezone'u bok sanan, o boktan bile alamayan, ezik kişiliksiz insanın aşağılamaya çalıştığı, normal insandır.*
allah aşkına nerden giyiniyorsun sen kardeş? kendin dediğin gibi tommy halfiger *, lacoste, calvin klein, emporio armani, just cavalli, prada falan mı? bütün kıyafetlerini paristen mi alıyorsun yoksa? yoksa ezik olmandan kaynaklı bir aşağılık kompleksin mi var? * hangisi? * *ayrıca collezone senin düşündüğün gibi çok çok çok çok ucuz değildir. kaliteli olan ürünleri de vardır kalitesiz olanları da yani ucuz da vardır pahalı da. * *
(bkz: ben hiç marka giymedim ağbii)
(bkz: ben hiç marka görmedim ağbii)
(bkz: BEN HiÇ MARKA dUYMADIM AĞBii) * * * *
yabancı hayranlığı nedeni ile yerli ürünleri kötülemeye çalışan insanları dikkate almayan kişidir.
acınası durumda olmayan insandır lakin bursa'nın sayılı fabrikalarından birinin sahibi olan kişinin kızı olan arkadaşım sık sık collezione'dan alışveriş yapar. böylece bir takım kişi veya kişilerce fakir mağazası olarak gösterilmeye çalışılan collezione tezini çürütmüş oldum tebrikler bana.
collezione a alternatif olarak verdiği markaların önünden para isterler diye geçmeye korkan insandan yeğdir.
yerim senin prada, armani diyen dillerini!
korkma lan korkma adını söylersen para almıyolarmış. önünden geçme ama. *
metroda çocuk emzirmeyen insandır, görgü kurallarını bilir, gider evinde emzirir.
kesin kes tommy hilfiger'in tommy halfiger olmadığını da bilmiyordur.
(bkz: sözlük koş bizimki marka öğrenmiş)
gayet normal insandır. sınıflandırmak yanlıştır. collezione'dan ben de haz etmem ama asla bu parası olmayanların, marka takılıyorum mesajı vermeye çalışmasından değildir. sanmıyorum ki ben bir manyak, "ulan şimdi gideyim de collezion'dan bir şeyler alayım. millet beni bir şey sansın." diye düşündüğünü.

-merhaba hüsnü amca. iki ekmek, bir yoğurt alayım ben.
+tamam evladım, al bakalım.
-yok hüsnü amca dur, al bu collezione poşetine koy onları.
+niye yahu?
-marka takılıcam bugün ben.
kutuplaşmaya birilerini ötekileştirmeye birilerinin zevkini kötülemeye müsait bir zihniyetin ürünü olan başlıktır.bu zihniyetin su tarz diaologlarını görmek dahi mümkün olur yakında:

-aslında biz ab ye gireriz de ah su collezione dan alısveris yapanlar olmasa,
-ay onlar yüzünden geri kaldı bu ülke zaten şekerim,
-tabi ya sokakta yürümeye çekinir oldum tatlım onlar yüzünden.
şu anda üstümde dolce gabbana ve abercrombielerimle ekrana mal mal bakmama sebep olan insan. gerçekten var mı öyle tipler?**

edit: yıldızlı bakınız okumayan gerizekalılardan nefret ediyorum...
sadece collezione dan alış veriş etmiyorsa gayet normal bir insandır.
Her insanın eşit şartlarda yaşayamadığı ülkemizde yadırganmaması gereken bir olaydır. A kişisi Dolge gabbana giyer , B kişisinin maddi durumdan dolayı Colleziondan alısveriş yapması çok doğaldır. Bunlara bakılacağına çakma giyen züppelere yorum yapmak daha mantıklıdır.
(bkz: bi tişörte servet ödemem ödeyemem)
ucuz gibi gözüken ama pahalı olan mağazadan alışveriş yapan insandır. örneğin; kapıda 3 liraya pardon 2.99 a kazak yazar içeri girersin en ucuz kazak 15 lira.
çok kullanışlı olan t-shirt ve sweat shirt sattığını bildiğinden yapmaktadır o alışverişi. mal gibi 50 t ye alacağına 10 tane almaktadır çünkü. sanki marka aldığınız kıyafetleri ömür boyu giymektesiniz. sallamayn.
boktan bi eteğe 30 tl veren insandır başta ucuz gibi gözükenen mağazada beğendiklerinin pahalı olduğu insandır ve aldığı şeyi ertesi gün herkesin üstünde gören insandır.
--spoiler--

aç değildir, sefil değildir, parasız değildir, fakir değildir orta hallidir ama gönlü zengindir.
bak ben marka takılıyorum mesajı vermeye asla çalışmaz, o kara poşeti poşet ihtiyacı olduğu zamanlarda taşır. bazı avanak, gerizekalı, marka takıntısı olan, andavallarda bunu göğsünü gere gere taşıdığını zanneder. tommy hilfiger, lacoste, calvin klein, emporio armani, just cavalli, prada alacak parası yoktur. bunun nedeni kendisi değildir. tek suçu bazı insanlar gibi, zengin ana babadan doğamamaktır. onların parasıyla artislik yapamayandır. acınası durumda değildir dünyanın en mutlu insanlarıdır onlara sorarsanız. az ile yetinebilendir.
(bkz: ucuz mal alacak kadar zengin değilim sözünü götünden anlamak)
edit: alınan milyonlarca artıdan sonra sözlükte ciddi sayıda collezione müdavimi olduğu sonucuna kanaat getirip teşşekkür etmekteyim.

--spoiler--

(bkz: zengin pipisinden çıkmış bu)
beceriklidir.
oysa ne insanlar var ki, tam collezione in kapanma saatinde açık zannederek hızlıca içeri girmeye çabalayıp, kafasını cam kapıya çarparlar. sonra kapıyı açıp karizmayı kurtarmak için hafifçe "kendimle barışığım, hala rezil olduğum ortama girebiliyorum" gülümsemesini takınırlar ve içeri girdiklerinde kasiyer vatandaş kapalı der.
kös kös de çıkarlar.

(bkz: bir arkadaşım ekolü)
yolda yürürken pişti olmayı göze almış insandır.
(bkz: etikette 15 tl yazan kemerin kasada 6 tl çıkması)
normal bir insandir. hatta bir de bayram ustu o kadar gezip gezip istedigini bulamayip collezionedaki urun cesitliligiyle gulumsemek var ya iste beni o mutlu ediyor. neyse duygu yapmaya gerek yok ama bi soru kafami kurcaliyor. acaba o diger pahali markalardan alisveris yapana g*t mu veriyorlar? paran varsa canin istiyorsa tommy hilfiger alirsin, paran varsa canin istiyorsa collezione alirsin. kimse tercihi icin digerini ezemez. bu kadar basit. evet.

editasyon: gereksiz yere koydugum bir harfi sildim o yuzden edit yaptim, bunu yazma geregi duydum buraya yazdim, kafamda da bir huni var, mutluyum.
eskinin akıllsı, şimdinin aptalıdır.....
para harcayan insandır.
kazık yediğinin farkında olmayan insandır. 49 liraya kotmu olurmuş len, hem de kolleyzın.
ekonomik insandır vesselam.