bugün

the scientist olan şarkıdır.
Hardest part.
Hymn for the weekend.
cübbeli'nin en iyi şarkısı diye okudum yemin ediyorum. ne satrançmış arkadaş.

tabi ki up&up.
kesinlikle seçemediğim şarkıdır. ruh haline göre en güzel şarkısı oluverir dinlediğin neyse. pes ettiğinde fix you'dur, içinde bir şeyler kırıldığında x&y'dir, gökyüzüne bakıp gülümsediğinde yellow'dur, zamanı geri almak istediğinde the scientist'tir, midende kelebekler filan uçsun hissi istiyorsan a sky full of stars'tır, güzel bir dünya düşlemek istiyorsan don't panic'tir, hayallere daldığında we never change'tir. uzar gider bu liste benim için. evet tam bir coldplay manyağıyım.
Oldukça hassas bir mesele olduğu için, emin çapa'nın tedx konuşması esnasında Newton ile ilgili söylediği sözlerden alıntı yapmayı uygun görüyorum.

Hangi şarkının en iyi ikinci şarkı olduğunu sorarsanız bu çok tartışılır ve muhtemelen bunun yanıtı yoktur. Çok aday vardır. Ama hangi şarkının en iyi şarkı olduğunu sorarsanız cevabı çok nettir, tartışmaya lüzum yoktur.
(bkz: fix you)

https://m.youtube.com/watch?v=k4V3Mo61fJM
clocks olabilir.
https://youtu.be/-h9EMKBGRy0 bence bu bi bakın yanisi.
Hepsi guzel olmakla birlikte Another's arms cevabimdir.
Albüm şarkılarını bilmiyorum, single'ları üzerinden konuşabilirim:
(bkz: adventure of a lifetime).
Diğer bütün single'ları basit bir loop'a bağlanmış iki üç nota üzerinden bayık bir şekilde sonsuza kadar sürecekmiş hissi verirken ilk defa gerçek anlamda 4-4'lük bir şarkı yapmışlar; girişi var, gelişmesi var, chorus var, akıp giden chord'lar var, bridge var, sonuç var, bokunu çıkardıkları piyano dışında değişik enstrümanlar var, sağlam bir altyapı var. Keşke her şarkıları böyle olsa...
görsel

Aha bu . Sanki dünya cennet gibi , baldan şelaleler , çikolata gölleri falan.. ne biliyim mutluluk saçıyor .
Biraz geç olsada, ilk grubu tanıdığım şarkısıyla yellow.
Clocks.
NBA 2k14'te çalan lost isimli şarkı.
the scientist.
Up and up. Klibi dünyanın en güzel klibidir. Bu konu hakkında görüşüm halen değişmiş değil.
Fix you dur.
in my place..

Ne demişler, Coldplay gibi Coldplay bir parça.