bugün

http://cogito-sozluk.com adrese sahip sözlük. yeşil yazarları çoğunlukta. allah dostları detected.
hızlı ve öfkeli* bir giriş yapmış sözlük alemine, hayrlı olsun.
yeni bir sözlük klonu. yazarlarının yolları açık, bahtları beyaz olsun. pek bir iyi aile çocukları.
çok kıyak bir yönetime sahiptir, dün ihl sözlükte okuduğum kadarı ile kafalarına göre adam uçuruyorlarmış.

senden ileride pravakötörlük çıkabilir endişesiyle falan.
iyi çıkış yapmış sözlük.
argo kullanımının yasak olduğu sözlük.

sıçayım böyle sözlüğe afedersiniz. ehehe.
ihl sözlük'le it dalaşı yaşayan komikli sözlük.
sözlük alemine çok iyi bir çıkış yapmış sözlük.. geleceği parlak. argo yok, küfür yok, nickaltı savaşı yok, seri eksici zebaniyi sorgusuz sualsiz arka kapıdan gönderiyorlar. daha ne olsun.

gittim gördüm hepsi okumuş çocuklar..
dergisiyle alakası var mıdır bilmem, dergisiyle alakalıysa içine etmezler diye ümit ettiğimiz sözlük.
(bkz: cogito)
ayarlarıyla oynanmış sözlük..

oldukça hızlı bir şekilde büyümesi bazı bünyelere alerji yapmış olacak ki, bu kaçıncı hacklenmiş yine.. ve sanıyorum ki kodlarıyla birlikte.. umarım çabuk döner.
- ben yazar oldum lan!
+ hadi be! hangi sözlülkte yazıyorsun?
- cogito sözlük.
+ benim bi işim çıktı gitmem lazım.
açıldığı günden bu yana full time dolu dolu olan sözlük.. şaştım da kaldım ben. *
adamlar coşmuş.

(bkz: su cogiyi gelsenize)
sözlüğün sol framesine kısa bir bakış attıktan sonra makul, kabul edilebilir, sataşma içermeyen, hakarete sebebiyet vermeyecek, kaliteli bir sözlüğün normlarına uygun olduğunu belirtmekten onur duyarım. böyle efendi şekilde giderlerse 3-5 yıla sözlük aleminde bayağı bir gündeme geleceklerdir. her ne kadar uludağsözlüğümüzün sol framesinden daha efendi bir sol frameleri olsa da bu durum üye sayısının azlığıyla bağdaştırılabilir. kısaca; (bkz: güzel ama bir uludağ değil)
nick ve entrylerin pek uyuşmadığı sözlük. kombinasyon hatası var bu sözlükte.
nedir diyerek girip üye olduğum 1 entry girdikten yarım saat sonra yazarlığa kabul edildiğim sözlük. dur bakayım bir kaç entry daha gireyim sabaha moderatörüm.
hakkını arayana provokatör denilen, eğer fazla entry girmişseniz hesap kapatmanıza bin engel çıkaran sözlük. modlarına, sahiplerine sorsanız hakdan, hukukdan, allah dan, adaletten bahseder, lafda değil icraatta olacak, her şeyi geçtim kişinin içinde adamlık olacak.
elit olma yolunda ilerleyen, aşağılık diyaloglara bulaşmayan yazarlardan oluşan sözlük. tabi bunları düzenleyen yönetim. önce onları kutlamak lazım.
ihala sözlükle ayrı düşen sözlük. daha eğlenceli olduğunu idda ediyorlar. karı, kız, sex, vs muhabbeti yok. modaretörleri üstat, birader, miirim vs diye hitap ediyormuş gayet saygılı imiş.
(bkz: burdan zall a seslendim.)(bkz: oltamı attım bekliyorum.)
beş para etmez bir oluşum daha. öncekiler gibi kısa zamanda silinip gideceklerdir.
ilk göz ağrım olan sözlüktür. Şu bir gerçek insan nasıl bir başlangıç yaparsa öyle gider. Diğer sözlüklerle arasında bariz bir fark olduğu gerçek. Kapıdan içeriye girerken ani bir frene basıyorsunuz. Sonra sözlüğün yönetici kadrosu sizi ulu bir şelalenin altında vaftiz ediyor. Seviye yüksek , kalite de öyle. Ayrıca her adımınızda size yardımcı olan moderatörler ve yazarlar mevcut. Hepsi işinin ehli kişiler. Sitede 50 kişi online ise 50'side yazıyor. Güncel olayları takip ve yorumlama yetenekleri üst seviyede.
server taşıma işleminden mütevellit şu an userlarına ve tüm dünyaya kapalı olan sözlüktür. dünden beri devam ediyor. kaliteli yazar ve yönetimi var. yazarları taşıma işlemi tez bitse de girsek diye an kollamaktadır.
uyuruk bir sözlük. homofobik. faşist. aynı zamanda sildikleri yazarların entrylerini copy paste yapıp kendi entryleriymiş gibi yazan yöneticileri var. cidden uzak durulası bir sözlük.
sözlük aleminin en güzel moderasyonuna sahip oluşum. kimsenin burnu kaf dağında değil.
okumus,kulturlu seviyeli insanlarin bulundugu sozluk. sen diye hitap bile etmiyor insanlar birbirine.gelen mesajlarin birinde mi ikinci tekil sahis olmaz arkadas. tartisma basliklari da ayri bir guzel ayri bir tat verir.