bugün

evet lan böyle birşey mevcuttu en azından benim çevremde.paşabahçe dediğimiz yer bu böyle bardaktır ne bileyim çanaktır işte tabak falan üreten cam firmasının mağazalarının bütün olarak tasvir ettim.

ebeveynler böyle mağazalara giderken çocukları arabada veyahut dükkanın kapısında bekletirledi.sebepleri ise -aman evladım birşeye dokanma kırarsın sonra g.tümüze girer afedersin- düşüncesiydi.

bu sebepten ötürü 17 yaşıma kadar bir camcı dükkanına girmişliğim,bir tabak almışlığım yok.
işte türk ebeveyn zihniyetinin en üstünde durulması gereken davranışı.

(bkz: çocuğun alarm ı olmak).

efendim bırakta o çocuk amua koysun ortalığın gerekirse ama sen o çocuğu bi kısıtlama bir beyninin işleyiş mekanizmasının damına koyma icabında. ondan sonra neden benim çocuğum kız gibi neden benim çocuğum anorexia oldu neden benim çocuğum özgüvensiz diye kendini psikiyatri koridorlarında gezindirip dur.

ulan bu çocuk kısıtlamak için mi doğurulur arkadaş .. idiyot olmadıktan sonra bu çocukta öküz değil ya dütüne girdikten sonra oh ne güzel zittim babamın maaşı diye sırf itneliğine paşabahçe destroyin party düzenlesin. bir ebeveyn için o çocuk niye yapılıyor diye düşündürmek lazım ve nasıl bakacağız(yetiştireceğiz) buna diye. yoksa bende doğurun lan 3 yetmez 5 tane demesini biliyorum millete. en kısır erkekte milyarlarca sperm en kısır bayanda milyonlarca yımırta var amunaum.
o da bir şey mi bir zamanlar metro vardı ki hala var süpermarket gibi bir şey ama toptan satılıyor buraya da sokulmazdı çocuklar. belli bir yaş sınırı vardı. gerçi çocuğun ne işi var ama yine de olmaması gereken bir yasak rencide ediyor insanı. ondan sonra başka marketlerde her reyona dokununca kabahat oluyor.

ayrıca bugün bu başlığı açmak şerefsizim aklıma gelmişti