bugün

sanal ortama da taşınmış olan uyumsuzluk sebebi, başarısızlık nedeni, nefret emsali kitap serisi. yine de "ben bi ilkokul dönemine döneyim" derseniz buyrun adresi...

http://www.zevk.com/zevk/cinali/index2.html
(bkz: en son okuduğum kitap cin ali idi)
babamızın oğlu gibi sevip bağrımıza bastığımız pek zayıf pek esmer çöpten adam.
hepimizin okuma yazma öğrenmesinde büyük emekler harcamış okul çantamızda kah abaküsle kah fasulyelerle yarenlik etmiş çocukluk arkadaşımız * *
top atmakla görevli, bu yüzden de vücudunda gram yağ kalmamış sırma gibi delikanlı.
ilkokula başlayan her mini mini birlerin can yoldaşı. Bir insan nasıl zayıflar sorusunun yanıtı. Karikatürcü Memo TEMBELÇiZER mastürbasyon yapan cinali çizdiği için mahkeme yollarına düşmüştür.
memleketimin muhtelif manzaraları dahilinde birçok kişinin okuduğu son kitap. kurgusunu beğenirler fakat felsefesi ağır geldiği için bu kesimin de bir çoğu seriyi tamamlayamayıp kıraathanede kağıt filan oynamaya seğirtirler.
(bkz: alternatif cin ali serisi kitapları)
doğru ahmet ile yanlış mehmet in kuzeni olan milli eğitim görevlisi.
bir zamanlar beyaz show bünyesinde çekilen bir skeç.
cin ali kendisine gülen 3-4 lavuğa döner ve;
-gülmeyin lan gülmeyin. ne de güzel gülmeyin. e pek te güzel gülmeyin..
derdi. işte böyle güzel olduğu kadar boktan diyaloglar geçerdi.
beş çizgi ve bir daire den oluşan ilkokul çocuklarının magazin gazetecisi gibi hayatını takip ettikleri * çöp adam.
ilkokuldayken okuduğum ve yaşadığı hayatı kıskandığım "şerefsiz" çubuk adam. çocuk aklımla oyuncaklarını kıskanırdım tankı, uçağı ve treni benim olsun diye ne planlar yapardım hakkında. adinin kuzusu bile vardı ben ne yapıyordum aynı cümleyi 20 kere alt alta yazarak yazı çalışması yapıyordum. bak aklıma geldi yine adinin oyuncakları.

ışık ılık süt iç.
ışık ılık süt iç.
ışık ılık süt iç.
ışık ılık süt iç.
ışık ılık süt iç.
ışık ılık süt iç.
ışık ılık süt iç.
ışık ılık süt iç.
ışık ılık süt iç.
(bkz: cin ali milli oluyor)
şimdiki çocukların yetişemediği, bir dönem çocuklarının severek okduğu seridir. beyaz da şovunda böyle bir tipleme yapmıştı.
üretim cini nin kadim dostu. şekil olarak #2463424
Cin Ali; 1968 yılında Öğretmen kişilk Rasim Kaygusuz Tarafından Yaratılan, Çocuklara
tek tek hece öğretmek yerine, tümden cümleyi öğretmeyi amaçlayan ( belkide bu yüzden cümleler bukadar saçma )5 çubuk ve bir daireden oluşan süper kahramandır.

10 kitaplık bir seriye sahip olan Cin Ali ile, nice şu anın 30 lu 40lı yaşlarındaki insanları kah gülmüştür, kah eğlenmiştir,kah pikniğe gitmiştir, kah hayvanat bahçesine...

Ayrıca Bu seri daha sonraları ( 90 lı yıllardı sanırım ) renklendirilmiş, hatta Cin Ali'ye kıyafet falan uydurulmuştu ama çok uyduruktu o yüzden tutmadı bide yeni nesil gençlik anlamadı cümlelerdeki manaların yoğunluğunu ( bu ne yaa dediler)...

Bide Bu Cin Ali'nin Herşeyi vardı çocuklukta atı, avradı, topu, topacı,kırbacı, bırak bunları kara gözlü kuzusu bile vardı * ne kıskanırdık o dönem kendisini.

Bu entry (bence serbest yazı) çocukluk arkadaşı Cin Ali olanlara ithaf olunur. Saygılarımla....
üç harfli alinin yönlendirildiği başlık.
bir ara kemik dergisinde çiziliyordu. acayip matrak hikayeler yaşıyordu. ot içmekten manita ayıklamaya kadar.
(ara: cin ali)
devletimizin kıçına tekmeyi vurmasıyla müfredat dışına savrulmuş karakter. alınan haberlere göre işsiz kalan ali, kredi kartı borçlarını ödeyememiş, varını yoğunu haciz memurlarına kaptırmıştır. teselliyi ailesinde aramaya niyet ettiğinde ise bir darbe de ailesinden yemiştir. karısı ''tengri belanı versin ali. yıllardır aynısın.vizyonunu genişlet, çağa ayak uydur,biraz gothic biraz black metal dinle trendleri takip et dedim sözümü dinlemedin. kendini de bizi de rezil ettin. daha da girmem senin koynuna şapşal herif'' deyip ali'yi terk etmiştir. biçare ali'nin şu an nerede olduğu net olarak bilinmemekle birlikte heidi ile yiyiştiği rivayet edilse de yetkili merciler bunu doğrulamamıştır.
ilkokulun vazgeçilmezlerinden bir kitap kahramanıdır.çocuk masumiyetini ve hayal dünyasını değiştirmiş, bir dönem çocuklarının aklında yer edinmiş, yine olsa denilen özlenesi çöp adam.
tabi o zamanlar zayıf olan şimdiki kadar ezilmezdi.zaman geldi, çöpgibi olan cin aliyi de ezdi geçtiler.yerini tombul bilmem ne isimli kitap kahramanları aldılar.dayanamadı cin ali, yıkıldı kaldı tombul tombul saçmalıkların altında.
(bkz: hey gidi günler hey)
resmi çizilebilen en kolay varlık.
bir yuvarlak, beş tane çubuk ve iki noktadan oluşur. çok istersek ve yetenekliysek bir yay ile ağız bile yapabiliriz.

şöyle de bir şeydir;

http://www.photoshopmagaz...080530_183933_cin_ali.jpg

bunda 3 nokta kullanılmış, o artık sizin yaratıcılığınıza kalmış canım, aaa.!
hayatım boyunca niye sadece ali değil, yahut iyi ali, sıska ali, göttenbacak ali gibi isimler seçilmemiş de bu kelime seçilmiş diye merak ederdim. götün kıllarına karlar yağınca ali'nin cin gibi olduğunu anladım. o da helada geldi aklıma.
(bkz: hazırkart reklamı)
annesinin çocuken çirkin çıktığı fotoğrafını herkese yayması yüzünden, lanet olarak fotoğraflarda yaşamaya başlamış yaratık mı desem ne desem bilmiyorum.

ahanda lanetle ilgili görüntüler:

http://www.youtube.com/watch?v=ydHPygdd71s
(bkz: cin ali kumarhanede)
(bkz: cin ali kerhaneci)
(bkz: cin ali orospu cocugu)