bugün

ÜÇ TÜR CiLT KANSERi VAR
Cilt kanserinin BCC, SCC ve Melanoma olarak adlandırılan üç türü bulunuyor. Her altı yetişkinden birinde görülen BCC, oldukça yavaş gelişen ve nadiren iç organlara sıçrayan bir tür olarak biliniyor. Tedavisi sırasında kullanılan ilaçlar ise görünümü kalıcı olarak bozabiliyor.

Çoğunlukla kırmızı ve kabuklu ya da siğil şeklinde ortaya çıkan SCC ise, ihmal edildiği takdirde iç organlara sıçrama riski yüksek bir tür. Bu tür, ABD’de her yıl 1200 kişinin ölümüne sebep oluyor.

Cilt kanseri türleri arasında en öldürücü olan ise Melanoma olarak adlandırılıyor. Her yıl Melanoma teşhisi konan hastaların yaklaşık yüzde 20’sinin hayatını kaybetmesi, tehlikenin boyutunu anlatmaya yetiyor da artıyor bile. Daha çok vücutta var olan benler sebebiyle oluşan bu kanser türü, cildin alt tabakalarını etkilediği ve çok kolay yayılabildiği için çoğu kez önlem alınamadan hastanın yitirilmesine sebep oluyor.

http://www.sevgimoda.com/ciltbakimi.html
scc'sine emin olamadığım ama sahip olduğum kanser çeşidi.

ilk öğrendiğimde; hasiktir ulan kanser oldum diyerek fena bir ölüm korkusu sarmıştı. sonra öğrendim ki; lazerle dalıyorlarmış kanserli üst deri tabakasına. sonra da deri kendini yeniliyormuş oralarda. ama gel gör ki, eğer ki farkına varmazsanız ilk seferinde, (ki tahmin edemezsiniz, vücudunuzda bir yer benek tarzında kararıyor) derhal doktora gitmeniz lazımmış.

ben 2 yıl geç gittim, götümü kurtardılar; bir daha tahmin bile edersen koş gel dediler; o gün bugündür de 2 tane büyük, 9 adet de miniminnacık ameliyat oldum. (ameliyat dedim diye gözünüzde büyütmeyin; bayıltmadan cozz diye yakıyorlar kanserli yeri)

neysem; bu vesile ile eğer öğrenip de burdan akıl almaya çalışıyorsanız; siktirin gidin beni dinlemeyin, doktora başvurun. danışma masrafı çok fazla değildir, hatta çoğu hastanede bedavadır. ardından da fiyat alın. büyük operasyonun fiyatı o dönemde 700 dolar civarındaydı, şu sıralarda ilk çıktığında gittiğimde 30-40 dolar gibi komik bir fiyat talep ediyorlardı.

inşallah siz ya da bir yakınınız karşılaşmaz.
--spoiler--
çirkinleşmem için en illegal yolları deneyenlerin olup kurtulamayacağı hastalık
--spoiler--
bu aralar kendimde ortaya çıktığını düşündüğüm hastalık.
zencilerde görülmez denir ama böyle bir durum yoktur. çok çok nadir de olsa zencilerde de cilt kanseri görülebilir.

kaynak: house md
http://video.uludagsozluk...ear-16-year-old-me-25808/+

bu video gözlerimi yaşartıyor, lütfen izleyin.
belki de birilerinin kanser olmasını engelleyebiliriz.
(bkz: dear 16 year old me)
edit: bakınızın amacı dışında kullanılması değil. azıcık araştırmaya bakar sadece.
edit: mod arkadaşın egosu ile hareket etmemesinden dolayı teşekkür ediyorum ciddi manada içerlemiştim.
http://video.uludagsozluk...ear-16-year-old-me-25808/+

Dedemi bu kanser turu yuzunden kaybettigimden hep burda insanlari uyarasim geliyor.
Oyle bi tur ki akcigere sicramisti.
Bakin tutamiyorum kendimi, gozlerim doldu. Lutfen videoyu izleyin.
Lutfen. Birinize bile izletsem kardir. Cok mutlu olurum.
melanoma cinsi en tehlikeli olanı.

işin ilginç yanı, sırtınızdaki küçücük ama kanserli bir ben dışında bir şey yokken, taa ince bağırsağınızda veya midenizde golf topu büyüklüğünde kistlere ve urlara sebep olabiliyor, zaten ölüm de buralara metastaz yapmasından kaynaklanıyor. Yani melanoma cinsi deri kanserine yakalanmış biri, dışarıdan son derece sağlam ve derli topli görünürken içten tamamen çürümüş olabiliyor. Ve aşırı hızlı yayılıyor. O yüzden patlak kız muhabbetlerinizden kafanızı ara sıra kaldırıp benlerinizde anormal bir değişim olup olmadığını kontrol edin. iğne başı kadar benler, ölümünüze sebep olabilir.
her mac mağazasına girişimle bir adım daha yaklaştığım hastalıktır.
kızlar siz de her kozmetik ürünün tester'ını elinizde deniyorsunuz değil mi? "keşke ekstra bir elimiz falan olsaydı da bu işler için kullansaydık" diyorsunuz değil mi? buna bir çare bulalım artık ya, ıslak mendille keselemekten yılan gibi deri değiştirecek artık sol el. hele şu ortadaki turuncu olan mac'in yeni likit mat ruj koleksiyonundan, öldür allah çıkmıyor. kalıcı mat ruj arayışındaysanız, bir bakın derim:

görsel
cahiller için edit: her kozmetik ürünü her tende farklı durur, bu yüzden kendi elimizde denemek zorunda kalıyoruz.
Halihazırda öyle bir hastam var. Terminal dönem

Allah korusun.
Bu kadar dezenfekte kullanmaktan koronadan olmasa da bundan ölecez. Evet.
Babam yakalandı buna çok şükür iyileşti. Ailede kanser geçmişi de yok nasıl oldu anlam veremedim. Erken teşhis de önemli.
görsel
Allah düşmanımıza bile vermesin.
Yazın denizde sürekli güneş kremi sürmeme neden olan kanser türü.