bugün

Her hafta en az bir entry de, mâlum kanalın yayını yetmezmiş gibi birde yarışmada olan olayların tartışıldığı özel bir programına bile rastladığım fantastik durum. Manyak mısınız olum siz?
tv8 de bu iş için program yapmış adamlar ciddi ciddi analiz yapıp, kim kalır kim gider, haftaya nolur falan tartışıyorlar birde oraya 100 tane seyirci koymuşlar onlarda katılıyor falan adamlar çok ciddi lan kaptırmışlar kendilerini birde konuşmaya başlamadan önce öncelikle ''semih fanı olduğumu söylemek istiyorum'' falan diye başlıyor allam ne komik ya... dilimizi bilmeyen biri izlese devlet işleri falan konuşuluyor sanır.
bir kere bile izlemek gibi bir gaflete düşmediğim için asla yapmadığım şey. huzurluyum.
demek survivor izlemiyorsunuz , bravo , iyi iş , helal sana , alkış , congratz.

allahım insan kimseyi survivor izlemiyorum diye övünecek kadar düşürmesin. kasmayın olm ya , bu kadar mı vasatsınız. meziyetiniz bu mu sizin? izleyen izler , izlemeyen izlemez. gören de kuarkların dinamiğini inceliyorsunuz sanacak ahaha.
sinirlerimi zıplatan olay.

bazen çevremde yapıyorlar bunu. birde ekşi sözlükte gördüm az önce. insanlar birbirlerine: 'fanatiklik yapmayın hilmicemin geriden gelmesi kurgudur' tarzı bir şeyler söylemişler ne diyorlar pek anlamadım. daha sonra girilen entry sayısını gördüm. beş bin entry var. şaka değil beş bin.

ulan yarışma zaten komple kurgu hala neyin lagalugasını yapıyorlar anlamıyorum. tv izlenmesine karşıyım ama izleyene laf etmem, hadi tv izliyorsun bari survivor izleme, ama izledin tamam ona da laf etmem. tamam amk analiz de yapıyorsun nasıl boş bir insansan ona da tamam. ama kulağımın dibinde analiz kasıp kafamı sikmeye ne hakkın var? tamam sakinim.

peşin not: işbu entry, sabah ailenin yaptığı survivor kavgasına uyanılması sebebiyle oluşan sinir ile yazılmıştır. gerekli görüldüğü taktirde yok edilebilir.
o da bir şey mi dedirten olay.

survivor bitiyor survivor ekstra başlıyor. uyuyoruz uyanıyoruz survivor panorama başlıyor. seyirciler geliyor, tartışıyorlar falan.
efendim akademik olarak söyleyecek olursak; ilim ve bilimin ön planda olmadığı memleketlerde gerçekleşmesine şaşırılması saçma olan durum, mesele.

şimdi halk dilinden devam ediyorum; hayır faydalı bir b.k olsa içim gitmeyecek. nedir bunun alamet-i farikası bizim göremediğimiz acaba?
şunu diyen adamların %99'u günlerce futbol konuşuyor ama.

%1'lik kısımdaysanız üzerinize alınmayın.