bugün

Evet akp'nin siyasi ihanetlerine alternatif olarak düşünülen chp'nin bir alternatif değil aynı kıyafetin laciverdi olduğunu bizlere gösteren binlerce olaydan sadece biri.

öncelikle konuya "ermenilerden özür falan değil bi kere" diye atlayacak olan pek sevgili cehapeli kemalistlere şu bağlantıyı veriyorum yarın Bursa/Nilüfer de nazım hikmet kültürevinde konuşacak kişinin görüşlerine ve yarın anlatacaklarına baksınlar

http://www.birdahaasla.or...s/papers/tanil-turkce.pdf

buradan da 24 ocak cumartesi programına baksınlar.

http://www.nilufer.bel.tr...p;yil=&ay=&filtre=
chp'nin, ki zaten biz sadece alayla gülüp geciyorduk, atatürk'ün partisi değil yeni türkiye 'nin partisi olduğunun, açık bir göstergesi olan ve hiç sasirtmayan haberdir.
(bkz: gülümseyin nilüfer desiniz)
chp modayı hep takip etmiştir.
yeni cehape nin akapekaka dan farkının kalmadığının en güzel göstergesi olmuştur.
birde engellenen şöyle bir başlık var...

(bkz: chp nin pkk lı milletvekilleri/#22339481)
yazıklar olsun dediğim durumdur.

üstelik söz konusu belediye geçtiğimiz senelere kadar türkçe'nin doğru kullanımı, çevrecilik anlayışı, geri dönüşüm, sağlıklı kentleşme, kütüphanelerin arttırılması gibi çalışmalarla takdirimi kazanmış bir belediyedir. belki de en önemlisi benim de 9 seneden beri içerisinde yaşadığım ve yaptıklarını takdirle karşıladığım bir belediye olmasıdır. lafı çevirmeyi de sevmem çünkü geçmiş yerel seçimlerde ailecek mevcut belediye başkanını destekledik.(2009 ve 2014'te de) ama eğer bunun gibi icraatları devam ettirirlerse benim ve ailemin oyu bunlara haramdır. biz de gider önümüzdeki dönemlerde başka seçeneklere, milli alternatiflere yöneliriz.
mustafa bozbey beyefendinin her zamanki icraatlarından biridir. Hiç kimse geçmişte bunlar yaşanmadı demesin.

Görükle de kolektiflere her türlü imkanı sağlarken Milliyetçi türk gençlerine "yağmurlu havada su yok" demesini çok iyi bilir kendisi. Kazım koyuncu parkını komünist/pkk lı yuvası haline getiren bu gruplara belediye araçlarını ücretsiz yollayarak her türlü kolaylığı sağlayan! sırf büyükşehir belediyesiyle didişme sebebiyle gayet ferah olan yolları büyükşehire kalmasın diye 3.9 metreye indiren ve araç geçişlerinde sıkıntı yaratan buna karşılık devasa kaldırımlar yaptıran birde üstüne üstlük bunları vatandaşın cebinden çıkan paralarla keyfe keder yaptıran bir adamdan başka bir şey beklenmez zaten.

akp nasıl odunu koyup seçtiriyor ise chp de bazı yerlerde kalas koyup seçtirebiliyor.

ek: ha unutmadan 2 ay önce yine nazım hikmet kültür evinde yapılan "komünistleyyy öldürülüydüüü" adlı fotoğraf sergisi de çok Atatürkçü bir yaklaşımdı.
normaldir.

bundan nerdeyse 1 yıl önce kadar chp'nin yolundan saptığını yazmış buradaki chpli arkadaşların baya bir eleştirisine maruz kalmıştım. bugün geldiğimiz noktada o arkadaşlar da artık chp'nin iyice sapıttığını söyler duruma geldiler.

chp artık güçlü bir parti değil. anti-akp tavrı sayesinde bu denli oy alıyor. chp bu seçimlerden çekilmeli ve akp'ye karşı ciddi bir rakip olacak partilere destek vermelidir.
cehapenin akapeye yaklaştığının sembolüdür. cehape liderleri artık akapeye laf söylemesinler bence.
(bkz: chp ve çelişkileri)

(bkz: türk siyasetinin iki akbabası)
katledilen dost bir halktan özür dilemişlerdir. bunu kafatasçı zihniyet anlayamaz. evet.
Şaşırtmamıştır. Bunlar Atatürk portresinin arkasına saklanıp Türklüğe nefret kusmaya alışık. Genleri bozuk.
yeni chp'nin kürt ermeni faşisti bir parti olduğunun kanıtıdır.
Başbuğ Atatürk ün Meclisine ermeni vekil sokarak sadakatlerini göstermişlerdir! Tıpkı akp ve hdp gibi.
milletvekilleri "soykırımı tanı" pankartının ardından yürüyen ychp'de normaldir böyle şeyler (bkz: chp milliyetçilik okunu neresine soktu)...
CHP'nin zaten şu ana kadar gol attığı görülmemiştir. Her hareketleri ofsayt.
AKP ile uğraşamayınca, bugün MHP'ye çatmak, mesela, ardından HDP seçmenine şirin gözükmek amacı ile sözde soykırım için özür dilemek, daha neler gelecek çok merak ediyorum.
CHP için "eski CHP" sıfatı benim için 80'ler öncesi CHP'sini işler.
Aslına bakarsanız, CHP tam anlamı ile eski CHP.