bugün

saçmadır. chp sağcı bir partidir. komünizmden nefret eder

''komünizm ezilmelidir'' - mustafa kemal atatürk

(bkz: izmir iktisat kongresi)
chp'nin sağı solu yoktur.chp menfaat partisidir.şu aralarda cemaatinkini yalamaktadır.
Mustafa Kemal atatürk nefret eder evet ancak günümüz chpsinin Atatürk chpsiyle hiç bir alakası yoktur.

Şu anda chp solcu bir partidir.

(bkz: götü göt sanmak)
dogru bi onermedir. su aralar cemaat ve mhp yle iliskisi dikkat cekmektedir.
merkez partidir. fakat sola daha yakındır. bülent ecevitin dediği gibi "ortanın solu"
inönü zamanında yapılan hatalardan biri inönü'nün celal bayar'a benim soluma karışmamak koşuluyla parti kurabilirsin demesidir. chp o zaman sola siyasal temsil istememiştir. sol tarafı kendi temsil ettiğini düşünmüştür.
CHP sol jargonu kullanan sağ partidir. CHP sermaye ve sistem partisidir. Her zaman burjuva sınıfının çıkarlarını ön planda tutmuştur. Sol parti olduğunu iddia ediyor ama bütün CHP yönetim kadrosu en az ak partililer kadar zengin ve varlıklı. Şimdi soruyorum size zengin fakirin halinden anlar mı.
chp türkiyede tüm etnik kökenlere hitap etmeye bir çatı altında toplama çalışması altındadır. Yan etkileri olsada bu güzel bişeydir birleşmek kötü değildir zira.
chp ulusalcı bir burjuvazi partisidir. isminde ''halk'' kelimesi geçmesine rağmen yıllardır halk üzerinde etkili olamamıştır. bu nedenle ancak muhalefet partisi olabilmiştir. akp'nin yükselişi chp ve diğer muhalefet partilerin halk üzerindeki kötü mazileri sebebiyle kolay olmuştur. şehirlerdeki demografik yapılarla oy oranlarını incelediğinizde işçi yoğunluklu olan ilçelerin akp'ye, burjuva yoğunluklu olan ilçelerin chp'ye oy verdiğini görürsünüz. günümüzde bu olgu değişim sürecindedir. fakat her şeye rağmen chp halkçı olmaktan ziyade belli bir kesime hitap eden bir parti olmanın dışına çıkamamıştır.