bugün

uzun zamandır beynimi kurcalayan bir konudur. seçim öncesi bu tür konuları konuşmaktan da rahatsız oluyorum. gerçek şu ki, bize verilenler kadar özgür olduğumuz bir dünyada, kim seçilirse seçilsin aslında, dünya üzerindeki stratejinin asla değişmeyeceği gerçeğine rağmen oy vereceğiz. berbat bir dünya düzeni var bu doğru. beklentiler, çıkarlar. sanırım şu anki ruh halimi en doğru tanımlayan krishnamurti'nin şu sözleri;

"insanoğlu hâlâ eskiden beri bildiğimiz gibi; hâlâ barbar, hâlâ şiddet tutkunu, saldırgan, açgözlü, rekabetçi… ve inşa ettiği toplum da bu değerler üzerine kurulu"

ben anarşist olmaya karar verdim sanırım.
chp li seçmenlerin %90 bu şekildedir.
tam bir chpli bakış açısıdır.

(bkz: doğru yerdesin)
(bkz: bana göre süt onlara göre çikolota) *
chp ye oy veren boş kafalıların sloganıdır. arkadaşım bak ben eskiden chpliydim. chp dediğin parti artık pkk ile anılır olmuştur. her yerini pkklılar resmen ele geçirmiştir. vaatleri pkklıları sevindirmektedir. bu ülkede hepar adında bir parti var, gerçek atatürkçülerin adresi hepardır. gerçek vatanseverin adresi hepardır.
chp seçmeninin akıldan ziyade duygularıyla oy verdiğini gösteren itiraftır. çünkü aklı başında birisinin chp ye oy vermesi mümkün değildir. chp siyasi partiden ziyade absürd komedi filmi gibidir.
chp den nefret etmek için iktidara gelmesini beklemesi gereken kişi aforizmasıdır.
(bkz: peki beni seviyon mu lan mahmut)
(bkz: Bir kesere sap olamadım)
chp'li seçmenin kendi seçimini mantıklı gösterme, kendini rasyonele aklama girşimidir. kabul et dostum, chp olduğu için veriyorsun sen oraya oyunu; shp olduğu zaman da "shp'ye inanmıyorum ama" diyor muydun? demiyordun işte. o zaman mhp'ye de inanma, ya da ne bileyim başka bir partiye de inanma ama oyunu oraya ver. niye? çünkü akp'den nefret ediyorsun.

"mhp'ye de inanmıyorum gerçi ama chp'ye daha çok inanmıyorum" mu senin içinde yaşadığın çelişki?

(bkz: bırakın bu işleri)
(bkz: al benden de o kadar)
(bkz: gerçek atatürkçüler hepar da)