bugün

mhkplilerin silivri'ye tıkılması bu hadiselerden biridir. ben artık bu zaman ayarı kayık bombalarla yaşamak istemiyorum. chp bunu yapacaksa oyumu alır.
akepe dışında, tek başına iktidara gelecek herhangi bir partinin başına gelecek muhtemel -muhtemel değil kesinlikle gelebilecek herşey.

kaç yıllık iktidarda olmanın verdiği pervasızlıkla tüm kaynakları müsrifçe, savurganca harcayanlar hazine başta olmak üzere tüm kaynakları kuruttular. ileriye dönük devlet kaynaklarını kurutmak üzere mevzuatlar,yasalar vs. düzenlemeleri bile yaptılar.

kim gelirse gelsin korkunç bir enkazla karşılaşacak.

takipteyiz merkez, gelişmeleri yakından takip edeceğiz...
Türkiye en ahlaksız son 10 yılını yaşadığı için, belirgin bir temizlenme harekatı başlar.
Başörtülü insanların okuma hakkı ellerinden alınır, vatandaşa ucuz konut projeleri sona erer, hastanelerde kuyruklar başlar, ilaç bulunamaz. imf den krediler alınır, ödenemez. Sonda yeniden krediler alınır. Onları ödemek için de hem iç hem de dış borçlanmaya gidilir. Enflasyon yine filmlere konu olacak oranda artar. Bütün büyük projeler durur, yerine büstler yapılır. Atatürkçü-irticacı kutuplaştırmaları yeniden başlar. Belli kesimler ikinci sınıf vatandaş olur. Daha neler neler. Yazdırmayın şimdi.
Sanırım en başta alkol yasakları kaldırılır.
mehmet barlas yine gazeteci olacak. maalesef
Hdp liler şimdikinden daha rahat cirit atar ileriki zamanlarda hdp liler ile yürünüldüğü gibi dağdaki itlerle kol kola yürünür. Bir yerleri sıkıştığı zaman başbuğumuzun adını bağırmaya başlarlar. Ve nice şeyler. Senelerce CHP li olmuş sonunda ne mal olduklarını farketmiş biri olarak bir şeyleri farketmeniz dileğiyle...
Ya sabah sabah rüya görüyorsunuz yeminle.
seks seks başım döndü mk. birazda siyaset yapalım.

şimdi bu;

chp dedi,
tek başına dedi,
iktidar dedi,

bekle bekle geliyorum gif atacam.

edit: gif geldi aha sana iktidar*

görsel
eskiden olsa yani 5 sene önce: cemaat biter, ordu eski haline döner, pkk yok olurdu.

şimdi ise: cemaat akp'den intikamını alır, ordu yerinde sayar, pkk palazlanır.
Tam düşünecem bi gülme geliyo.
Bugün çomar diye aşağıladıkları o zaman halk seçmen olurdu en başta.
312. Madde yeniden hortlatılıp çıkarılırdı.

Koyu chp li bir akrabam var. Bununla 2001 krizinde tartışmaya başladık. Dsp ye tek laf ettirmiyor, krizden yakınan, alış veriş yapmak isteyen milleti kınıyordu. Önümüzde ki izlediğimiz televizyonu göstererek " yav şu mal hurda oluncaya kadar bana yeter, ben bu milletin para harcama sevdasını anlamıyorum " diyordu. Yani karaoğlan ve dsp sine " çıt" dokundurmuyordu.

Geçenler de bir hasta nedeniyle ziyarete gittim. akp ye ve Erdoğan a ver yansın ediyordu. Her şeyin pahalandığından ve yüksek enflasyondan yakınıyordu. Buna 2001 krizinde enflasyonu hesaplayacak ne bir kişi vardı ne de bir aygıt, senin kriz dediğin enflasyonun ve faizin tek haneli rakamlardan yıllar sonra çift haneli rakamlara yükselmesidir, Hatırlıyorsan "eski siyasilerin büyük türkiye sini kurmak isteyen siyasilerin gerçekleştiremediği hayelleriydi bu" dedim ama tınlamadı bile.

Yani " nerden nereye". Taş üstüne taş koyamamış, iktidara ortak oldukları zamanda bile krizden, baskıdan başka bir lolo yapmayanların hali böyle işte. Biz de yıllarca bunları çekiyoruz.
atatürk'ün armağan ettiği bayramları herseferinde kutlamamak için bahaneler bulunmazdı.

eşcinsel hakları daha çok olurdu (onlar da insan çünkü)

inşallah maşallah geyiği siyasete karıştırılmazdı (siyaset ve din birarada bulunamaz. laik bir ülkeydik en son 2002'de)

sanata daha çok ağırlık verilirdi, imamhatipler yavaş yavaş kapatılırdı.

dış ilişkiler daha yumuşak olurdu.

ülkeyi bölmeye çalışmak eyleminin tam tersi yapılmaya çalışınırdı..

kadınlar ve çocuklar daha çok önemsenirdi..

haklarımız, paramız, emeğimiz.. daha çok korunurdu.

suriyeliler siktir olup giderdi..

(bkz: allahım nolur)
2 milyon liralik faturaya, yetki vermeseydiniz diyen genel baskan. durum bu.
Bundan farklı olmazdı, 2000 li yıllardan sonra gütmeyi değil güdülmeyi seven bir toplum olduk.
@bahaneler

o dediğin akp seçmeninin alçak gönüllülüğü değil ne yapması gerektiğini bilmemesi. adam iktidardan bir şey isteyebilme hakkını kendinde görmüyor ki. kendi seçtiği adama allah gibi davranıyor. alçak gönüllülük başka bi şey.

chp seçmeni 7 haziran'da akp tek başına iktidar olamayınca umutlandı ve seneler sonra atağa geçti. bu göt kalkması değil. iktidarı ele alma hırsıdır ve her insanda vardır. partide demiyorum her insanda vardır diyorum.

Chp iktidarındaki bir Türkiye çok aman aman da değişik olmazdı ama. -bir chp seçmeni olarak söylüyorum- sadece suriyeliler ülkede kol gezemezdi. Vergiler biraz daha düşük olurdu ki bu da suriyelilere yapılan masraf sonucu. Dış politika kesinlikle daha ılımlı olurdu. Ama öyle uçum uçum uçacak bir türkiye olmazdı. Çünkü mesele iktidarın değil seçmenin seviyesinin değişmesi.
öncelikle 2019'dan itibaren hayata geçecek olan yeni hükümet sisteminden dolayı, seçilecek cumhurbaşkanı hangi partiden olursa olsun hükümeti kurmak için başka partilere ihtiyaç duymayacağından ve bakanları meclis dışından atayacağından, her halükarda tek başına iktidarda olacak.

%50 + 1 oyla chp'li bir cumhurbaşkanı seçildiğinde ise, bu cumhurbaşkanının kuracağı hükümet kendisine oy veren-vermeyen herkesin değerleriyle çatışmamak zorunda olacağından dolayı ne ezanları susturabilir, ne camileri kapatabilir, ne de tam tersine dincilik-islamcılık yapabilir. chp'li bir cumhurbaşkanının kuracağı hükümet türkiye'nin yararına çalışmakla, halkın her kesimine adil ve eşit hizmet götürmekle yükümlüdür. hizmet götürmeyip yolsuzluk yaptığı, dini, etnik ve ideolojik ayrışmalara neden olduğu, iktidarı türkiye'ye karşı yabancı güçlerin lehine kullandığı takdirde toplayacağı tepkiye karşı sessiz kalamaz. çünkü sessiz kaldığı takdirde %50 + 1 oyla sandıkta alaşağı edileceğini bilmek zorundadır. iktidarda hangi parti olursa olsun, artık bu böyle olacaktır.