bugün

görsel
allah'ın kuran'da "allah ve resulü ile harbe girmektir" diye tanımladığı faiz günahının, akp sayesinde yaygınlaşmasına, tabana yayılmasına bir tek laf etmeyenlerin, "dönemlerinde kerhaneler ve meyhaneler yaygınlaşır" iftirasını gündeme getirdiği olasılıklardır.

ulan akp döneminde yoksuluk ve faiz sebebiyle fuhuş patladı bunlar hala ne konuşuyor!..
akp sayesinde bir bok bilmemesine rağmen mevki sahibi olmuş haddinden fazla parayı cebine indirmiş olan insanlar göt korkusundan ne yapacaklarını bilemez hale gelirler.
atatürk'ün armağan ettiği bayramları herseferinde kutlamamak için bahaneler bulunmazdı.

eşcinsel hakları daha çok olurdu (onlar da insan çünkü)

inşallah maşallah geyiği siyasete karıştırılmazdı (siyaset ve din birarada bulunamaz. laik bir ülkeydik en son 2002'de)

sanata daha çok ağırlık verilirdi, imamhatipler yavaş yavaş kapatılırdı.

dış ilişkiler daha yumuşak olurdu.

ülkeyi bölmeye çalışmak eyleminin tam tersi yapılmaya çalışınırdı..

kadınlar ve çocuklar daha çok önemsenirdi..

haklarımız, paramız, emeğimiz.. daha çok korunurdu.

suriyeliler siktir olup giderdi..

(bkz: allahım nolur)
Star gazetesinin dağıttığı Pringles geldi aklıma.

iktidara gelirse Pringles dağıtsın. *
Türkiye en ahlaksız son 10 yılını yaşadığı için, belirgin bir temizlenme harekatı başlar.
en azından hükümeti eleştirirken ikide bir dinden bahsetmek zorunda kalmayız. siyasetin adam gibi din konusundan ayrı tartışıldığı bir memleket oluruz. dindarlar her politik tartışmada rencide olmak durumunda kalmaz.
Hepimizin bildiği gibi gelemiyiceği için olabilicekleri düşünmeye gerek yok.
@bahaneler

o dediğin akp seçmeninin alçak gönüllülüğü değil ne yapması gerektiğini bilmemesi. adam iktidardan bir şey isteyebilme hakkını kendinde görmüyor ki. kendi seçtiği adama allah gibi davranıyor. alçak gönüllülük başka bi şey.

chp seçmeni 7 haziran'da akp tek başına iktidar olamayınca umutlandı ve seneler sonra atağa geçti. bu göt kalkması değil. iktidarı ele alma hırsıdır ve her insanda vardır. partide demiyorum her insanda vardır diyorum.

Chp iktidarındaki bir Türkiye çok aman aman da değişik olmazdı ama. -bir chp seçmeni olarak söylüyorum- sadece suriyeliler ülkede kol gezemezdi. Vergiler biraz daha düşük olurdu ki bu da suriyelilere yapılan masraf sonucu. Dış politika kesinlikle daha ılımlı olurdu. Ama öyle uçum uçum uçacak bir türkiye olmazdı. Çünkü mesele iktidarın değil seçmenin seviyesinin değişmesi.
Bugün çomar diye aşağıladıkları o zaman halk seçmen olurdu en başta.
çok düşünmeye gerek yok abilerim kardeşlerim kafanızı yormayın 1923-1950 arasında ülkenin ve milletin amına nasıl koydular ona bakın. biraz daha teknolojik gelişmişlikle milletin ve vatanın amına koyacaktır bu batı sevdalısı emparyalist dümbükler.
seks seks başım döndü mk. birazda siyaset yapalım.

şimdi bu;

chp dedi,
tek başına dedi,
iktidar dedi,

bekle bekle geliyorum gif atacam.

edit: gif geldi aha sana iktidar*

görsel
Sanırım en başta alkol yasakları kaldırılır.
Chp iktidarını sol parti koalisyon larından hatırlayanlar bilir. Evet, devlet piyasaya baskı kurar lakin bu kez üretim olmaz. Üretmeyince satamazsın. Satamayınca da gelir olmaz, yaninalamazsında. Buda az üretim, zayıf satın alma gücü demektir. karaoğlan dönemini yaşayanlar bilir. Herşey karne ve kuyrukla alına biliyordu. Yani olası bir chp iktidarında şimdiki gibş çok gelişmiş in yanında az gelilmişlik yada yerinde sayma gibi bşr problem olmaz. Herkes az gelişir böylece komünist devletlerdeki o ortam sağlanır. Bunlar halk için geçerli olan lar. Üretim, köprüler, gösterişli devlet binaları nın yapımı ağaçlar yüzünden durur. Yerine kemalist taş devri başlar. Yani heryer heykeller le donatılır ve törenler düzenlenir.

Haa birde onların yaşam tarzı yayfaralarından hatırladığım kerhane ve meyhaneler in devamlılığının garantisi sağlanmış olur.
akp iktidarı kadar kötü olacağını düşünmüyorum. adamlar resmen din ile uyutup siktiler sizi hala oy verenler var ya. lan akgavatlar! nefesin kokuyor açlıktan hala akp diye diye bir yerlerinizi yırtıyorsunuz.