oldukça eklektik bir oluşum gibi görünmekle birlikte, aynı zamanda akp ile mhp'nin "hadi bakalım biz ikimiz siz hepiniz, bir tek biz vatan sevdalısıyız" modunda ittifak ittifak diye aylardır medyayı kitlemesine verilmiş bir yanıttır diye düşünülebilir.
akabeyi ve ak-it leri çıldırtacak ittifak.
basiretsizligin, iş bilmezligin göstergesi veya biz müslümanların düştügü tuzaktır.

ikisinden biri.

yani meral akşener de olsanız recep tayyip erdoganı ilk turda yenebilecek aday olduguna inanmanız için fazla iyimser olmanız gerekir, akşener bile bu garip özgüvenle kendisinin rteyi en azından ilk turda geçecegini düşünmüyordur, yani böyle bir aday yok.

muhalifler için tek şans seçimin ikinci tura kalması, bu ittifak ikinci tur için mantıklı mı? degil.

şimdi allah aşkına hangi saadetliye chp ile iş tutmayı anlatacaksın, veya kavga kaos olmadan bu iki partinin yetkililerini falan bir araya getireceksin.

oysa görünür bir ittifak yerine herkes kendi kafasına göre takılsa ikinci turda istemeden de olsa herkes ittifak yapıyor gözükecekti.

sırf bu yüzden istifa edebilecek saadetliler oldugunu düşünüyorum, ittifak olmasa zaten rteye oy vermeyecek herkes ittifakın içinde olacaktı, suyu hangi akla hizmet bulandırdılar anlamıyorum.

misal akp mhp ile ittifakta sadece kürt seçmeni kaybetme konusunda hata yapdı diyebiliriz, ki onda da mhp eskiden çokça oy aldıgı yerlerde nal toplarken referandumda kürt seçmenler ki allah onlardan razı olsun akp'ye baglılıklarından geri adım atmadılar.

dolayısıyla o ittifakta bir problem yok.

şu anlaşılmıyor, chp veya hdp'den birinin oldugu denklem kaybetmeye mahkumdur, sen bu iki partiden birinin yanına başka partileri çekersen o partilerde gümler.

ittifakın bir zemini olmalı, ideolojik olarak veya ortak çıkar olarak.

e şimdi demokrat iyi parti neyse de saadetle chp ne alaka, biri seküler digeri müslüman. ideolojik olarak ortak çıkar açısından en ufak bir benzerlik yok.

sen bunları nasıl kol kola bir hedefe yönelteceksin. bu saadet rejim düşmanı degil miydi ayrıca.

kendi düşünceme ihanet ediyor gibi olabilirim ama ne yapiyim ben de hata görünce tutamıyorum cb adaylıgında son günü bekliyorum yaptıkları hataları tek tek yazmak için, ya bunlar kasıtlı yapıyorlar bu tür şeyleri ya da işin içinde başka iş var.
Diktatörlük ittifakının uykularını kaçıran, tir tir titreten demokrasi ittifakıdır.
mhp'yi siyaset tarihinden silip akp'yi ülkeden defedecek ittifaktır.