bugün

kamuda başörtüsüne serbestliğin asıl amacı, sonuçta tüm kadınları tesettüre sokmak ve sonunda demokrasiyi araç olarak kullanarak onu yoketmek ve adım adım dinci diktayı tabandan inşa etmektir.

dinciler bu gerçeği özgürlük ve dini zorunluluk yalanlarıyla takiyye yaparak yutturmaya çalışırlarken, laikliğin savunucusu olduğunu ifade eden chp'nin ahmakça bir tavır takınması asıl rezalettir.
özgürlükler konusunu bir kenara bırakırsak hukuken yapılması gereken ve yapılan yaklaşımdır. çünkü mevcut sözüm ona düzenleme yönetmelikten ibarettir ve yönetmelikler anayasaya aykırı olamaz. anayasa mahkemesi daha önce türban serbestisini iptal ettiği için aynı konuyla ilgili 10 yıl anayasa mahkemesine de gidilemez. bu yüzden akp nin mevcut hamlesi sadece oy almak üzerine kurulmuş sahte bir icraattır ve maalesef başarılı olmuş gibi görünüyor.
chp yönetiminin ve kendisini özellikle bu konuda destekleyenlerin su katılmamış gerizekalı olduklarını gösteren durumdur. yahu artık vazgeçin şu insanların giyimiyle kuşamıyla uğraşmaktan. kardeşim açılmak da kapanmak da özgürlüktür. bir kadının en doğal hakkıdır. kişi bu hakkını kullanır veya kullanmaz. bir insanın kendi etini saçını göstermek istememesi kadar doğal ne olabilir ki. göstermiyor arkadaşım. sen tahrik ol veya olma. o kadın sana kendi keyfinın istediği şekilde bi yerlerini göstermek istemiyor. bunun dinle alakası var veya yok. o kadın müslüman veya değil. hayır hiç bir feminist de çıkıp kapalı kadınları savunmuyor. gerçekten feministlerin ne kadar iki yüzlü, ne kadar yavşak olduklarını da gösteriyor türkiyedeki açık-kapalı davası. yahu senin hemcinsine erkekler açıl diyor yahut da kapan diyor. sizler kadın haklarını savunanlar olarak niye ikisine de karşı çıkmıyorsunuz. neden hemcinslerinizin ne giyecekleri veya giyemeyecekleri konusundaki kararı vermeyi başta erkekler olmak üzere meclisteki yüzlerce yavşağın oylarına bırakıyorsunuz.
neyse entry chp den feministlere kaydı biraz. sinirlendim yahu. chp tayfasının her zaman yaptıkları aptallıklarıdır bunlar. alıştık artık.
(bkz: it ürür kervan yürür).
hiç karışmaması gereken yaklaşımdır. bırak arkadaş isteyen taksın, isteyen takmasın.
Muhalefet olayım da aman isterse mantıklı olsun muhalefetinin yaklaşımıdır.

Azıcık plan, mantık, strateji olur insanda. Tayyip ne derse tersini iddia etmekle muhalif olunmuyor.
Kimsenin başındaki örtüde götunun tepesinde giydiği eteğide beni rahatsız etmiyor. Anlamadığım sizi neden rahatsız ettigi degil ne hakla rahatsız ettigi. Herseyi geÇtim sen kimsin.
chp ziyniyetine yakışır bir yaklaşım.
insani bir tutum beklemek güç oluyor.
rezalet denemez. ama bu laiklikle de bağdaşamaz. kamu devlet işidir. devlet bütün bireylerine eşit uzaklıkta olmak durumundadır. başörtüsü günümüzde dini sembolden uzaklaşarak siyasi bir öğe olmuştur. takım tutulur gibi siyasi parti desteklenen bir ülkede yaşadığımızdan dolayı takım formasını seklini alan başörtüsünün de kamuda serbestleştirilmesi doğru değildir.
sürmedi ilelebet herşeye muhalefet olmana bi sebep var mi diyor serdar ortaç.
Genel başkan ve genel başkan yardımcıları nezdinde bu konuda olumsuz birşey denmedi, bir milletvekili danıştaya itirazda bulundu.
Devlet kamu kurumlarında dini ve siyasi simgelere kısıtlama getirme hakkı vardır. AiHM'de bu hakkın olduğunu söyler. O bakımdan siyasi ve/veya dini simgelere kısıtlama getirmek de normaldir, kısıtlamanın kaldırılması da normaldir. (Bunun din düşmanlığıyla falan ilgisi yoktur, kimsenin elinde din ölçme cihazı da yoktur.)
alisilmistir. allah firsat vermesindir.
Yıllardır oy verdiğim partiden soğuma sebebimdir.