bugün

karakterin engeli olmadan başlık:CHP'li sanmasınlar diye Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınamamak.

gel gelelim bugünki o malum olaya. Bu saldırıyı kınıyorum. Sadece bir siyasi partinin genel başkanı olduğu için değil. Herhangi bir insan da olabilir. Ve şiddete uğrayan herkese kol kanat gereriz. Ben bu arada saldırganı döven diğer partilileri de kınamak istiyorum. Çünkü onun cezasını vermek onların işi değil. Onlar ayıracak. Makul bir şekilde etkisiz hale getirecek.

Şimdi. CHP bir haksızlığa uğradığında ki bu seçimlerde çok oldu, genel başkanın yönelik bir şiddet eylemi olduğunda bu durumu kınadığımızda, bunun için gerekirse eylemler yaptığımızda ne CHP'li ne de Kemalist oluyoruz. Bunun adı adil olmaktır. Aman CHP'li demesinler diye sus pus olan arkadaşlara önerimdir. En azından önce bir CeHaPe zihniyeti göndermesi yapıp saldırıyı kınayın. Solculuğunuza bir zeval gelmesin.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Meclis'te yumruklu saldırıda bulunan kişinin kimliğinin Orhan Öven olduğu belirtildi. Öven, polise verdiği ilk ifadesinde Alperen Ocakları'na üye olduğunu ve Erzurumlu olduğunu belirtti.
Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada ise şunu söyledi. "Yedi düvele karşı mücadele etmiş bir nesilden geliyoruz. Bir yumruk nedeniyle asla geri adım atmayacağız. Baskılar şiddet bunlar bizi engelleyemez. Biz hiç kimsenin önünde diz çökmemiş gelenekten geliyoruz. Öyle birisi yumruk atacak biz geri adım atacağız, asla atmayacağız, inançlarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz."

Şimdi diyecekler ki seçimden sonra kendini mağdur göstermek için dövdürttü. Vallahi derler. Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıdan dolayı üzüntü duyup da "yok ya ses etmeyeyim şimdi, CHP'li sanmasınlar" diye düşünen insanla bunun bir tezgâh olduğunu düşünen arasında vicdanen pek bir fark yoktur. "Susma sustukça sıra sana gelecek" sloganıyla büyümüş bir sol neslin ülkedeki ve içinde bulunduğumuz coğrafyadaki her haksızlığa, şiddet eylemine tepki göstermesi gerekiyor.
Sonuç olarak CHP'li ve Kemalist olmadan da bir Kemalist'in ve CHP'linin saldırıya uğramasından dolayı üzülebiliriz. Bu olayı kınayabiliriz. Laf eden olursa onun ayıbıdır.