bugün

Biz babamız olsa, Atatürk olsa bile hayır diyoruz hala soruyonuz.
Edit: saçma bir soru.
türkiye cumhuriyeti birilerinin babasının çiftliği olmadığı için tabiki de hayır derdim. neden? çünkü bi anlamadınız mk, hayırda hayır vardır.
Devlet Başkanı’nın aynı zamanda fiilen Başbakanlık görevini de üstüne alması gerektiği tartışmalarının yapıldığı sırada, Atatürk, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Hasan Rıza Soyak’a:

“Şaşarım o efendilerin aklı perişanına. Hep biliyoruz ki, memleketimizin başına gelen felaketlerin çoğu şahsi idareden gelmiştir. Bu kadar geri kalmamızın başlıca amillerinden biri budur. Biz öteden beri, böyle bir idareyi bertaraf etmek için mücadele ettik. Şimdi nasıl olur da benim aynı yola gitmekliğim, yeniden devlet hayatında tarafımdan böyle bir çığır açılması istenebilir.”

(Son Yıl 1938, Orhan Çekiç.)
miydiniz ayrı.
Hayır derdik.
Bizlerde (size göre kafir solcularda) biat kültürü yoktur.
Bizler öyle mal gibi kafa sallayıp sorgusuz sualsiz tamam demeyiz her boka.
Bi tane tuh hastasının peşine takılıp ne büyük bir hata yaptığımızdan bihaber kafamızı emme basma tulumba gibi her şeye sallamayız.

Bizim için Mesele vatan meselesidir. Bizler olaya bu şekilde bakıyoruz. Biz kafirler için, Devletin bekası herkesden ve herşeyden üstündür güzel kardeşim. Kişiler gelip geçicidir. Mevcut zamanda birileri birşey yapar herşey yolundadır. Sonra bi ruh hastası çıkar gelir ve herşeyin içine eder.

Böylesine bir güç, böylesine bir kudret, nefs sahibi hiç bir insana teslim edilemez. Üstelik bu gücü kontrol edecek bütün mekanizmalar bu gücün sahibi tarafından tertip edildiğinden mütevellit korku kat be kat artmaktadır.
Lüzumu yoktur kardeşim. Yapabileceğin herşeyi parlementer demokratik sistemde

Adam gibi, kanunlara uygun ve şeffaf bir şekilde

Yapabilecekken bunu yıkıp dünyada emsali olmayan saçma salak bir cumhurbaşkanlığı sistemi getirmek istemenin amacı nedir ? Bunun kesinlikle akılla mantıkla ve devletin bekasıyla ilgisi yoktur. Bu güç sahibi olmak ve zaten at koşturduğun ülkeyi hepten kendine ait bir hipodroma çevirmekle alakalıdır.

Kendi kendini imha etmek isteyen, benim burda ne işim var yahu diyen ısmarlama başbakan binali bey demiştiki bir seferinde bu sistem bürokrasiyi hızlandırmak için gereklidir. Gereksiz beklemeleri ortadan kaldırmak için bu sistem şarttır demişti.
Yahu mübarek insan/insanlar şimdi sizlere soruyorum.
Yapacağınız bütün icraatları şeffaf ve denetlenebilir bir şekilde yapmanıza kanunlar çerçevesinde uygulamanıza engel olan şey nedir ?
Bunu bana/bize bi açıklayın hele. Sizin korktuğunuz şey nedir tam olarak ?
Denetlenmekten neden korkuyorsunuz ?
Hesap vermekten neden korkuyorsunuz ?
Şeffaf olmaktan, açık olmaktan neden korkuyorsunuz ?
Sizler madem dürüst ! Hilesiz ! Yalansız ! Üçkağıtsız ! insanlarsınız şu sistemde size engel olan şey ne ?

Bu sorulara cevap alamayacağımdan/alamayacağımızdan çok eminim. Bu sebepten hayır kardeşim.

Sanada onada bunada şunada ahmete mehmete hasana recepe kemale herkese hayır. Bak bişey deniycem tutarsa süper olacak lan tarzı oyunlarınızı siktirin gidin kendi kabilenizde oynayın. Ülkemizin üzerinden o kanlı pis ellerinizi çekin.
Ne bilsinler aq.
Tabiki derdik. La olum biz sizin gibi taraftar mıyız iyi günde kötü günde evet diyelim. Doğrusu neyse o.
herkesi kendisi gibi sanan göt kılı sorusudur.
Derdim. Kimse babamın oğlu değil bu kadar yetki bir kişiye verilmez amk. Biz tek adam istemiyoruz, tek millet istiyoruz.
Referandumda oylanan sistem değişikliği göreceli bir oylama değil. Yani iktidara gelecek kisiye göre tercih değişmiyor. Burada oylanan Dikta yönetimi. Ben demokrasiyle yönetilmek istiyorum.
Bu yüzden Cevabı kararım değişmez olan sorudur.
Çok net katmerli hayır derdim.
Hala küçük beyinlerinde olayın bir kişiye duyulan nefretten kaynaklandığını sananların sorusudur. Ülkenin istikbali söz konusudur ve bu yetkiler millet iradesinden çok uzaktadır. Ama evetçiler bu açıklamayı nasıl olsa anlamayacaklar, adamlar neye evet dediklerini bilmiyor. Çünkü onlar kişiye evet diyorlar, referanduma değil.
Olay zaten gücün 1 kişiye verilmesi yoksa isim mevzusu değil arkadaşlar.

Yarın Baykal gibi kaset tehdidi ile cmb istifa etririlse yerine Fethullahın askerlerinin geçmeyecek olmasının garantisi ne. Adam cumhurbaşkanı Genelkurmay Başkanı ikinci adamlarına kadar girdi mi girmedi mi.
yarın chp iktidar olduğunda hayır deme imkanın olmayacak ama . gerçi bunu düşünsen evet mi dersin , haklısın .
firkitmiz kirdis e ithafen.
deseler bana tek aday sen olacan, 1 oy bile secilmene yetecek, yine de hayır derdim. zikeyim chpyi. amk malları, parti seçimi degil bu, bi anlamadiniz lan!
Cumhurbaşkanlığı sistemi referandumunda " evet " oylansa ve bir sonraki secimde kılıçtaroğlu cumhurbaşkanı, chp hükümet olsa, bugün kü asıp kesmelerinizin arkasında durup, cumhurbaşkanlığı sistemini tekrar referanduma sokarak değiştirip, parlementer sistemi getirmeyi denermiydiniz? Bakış açısıyla kemalist omurga " mr " sini görüntüleyen sorudur.
Durumun vehametini ve ciddiyetini algılamamakta ısrar eden, konunun parti ya da adam meselesi olmadığını kavrayamayan insanların sorduğu anlamsız ve gülünç sorudur.
Konu, ülke ve geleceğinin şekillenmesi, yönetilmesi, bütün taşların nerdeyse yerinden oynayacağı sorunudur.
Yemişim ahmet' i, mehmet' i! Yemişim akp' yi, chp' yi!
Halk hancı, partiler ve siyasetçiler yolcudur. Unutmayın!