bugün

Siz sevgili uludağ yazarları arasında daha önce bu aracı kullanan ya da deneyimi olan kişilerden bu araç hakkında bilgi almak istiyorum. Bu arada not hayırlı forumlar.
Bildiğim tek şey bu aracın artık Türkiye'de satışının olmadığı. Son satılan serinin garantisi bittiği andan itibaren servis desteği de olmayacak.

Dolayısıyla her yeri ayrı sıkıntı.
valla benzini adeta köpek gibi içtiğini biliyorum.

benim sana tavsiyem bu arabayı alacağına, Fiat linea mjet punto mjet, ford fiesta 1.4 dizel, yeni kasa düşük donanım clio 1.5 dci ve benzeri modellerde bir araba alman.

bende punto 1.3 mjet punto var, piyasanın en az yakan 3-4 aracından bir tanesi olmasına rağmen akaryakıta verdiğim para çok af edersin iflağımı sikme durumuna geldi, bir de sakin kullanmaya çalıştığım halde durum bu.
Tam bilgiye sahip değilim lakin bizim komşumuzda var bu araçtan. Araç sadece benzinde kullanılırsa gerçekten çok yakıyor minimum 0.50 krş yakıyor. Ama lpg takıldığı taktirde yakıt 0.20 kuruşa kadar düşebiliyor piyasası düşük olan bir araç ama sınıfına göre tüm donanıma sahip. Bunların dışında sormak istediğiniz bişey olursa sorup öğrenebilirim.
At arabasının dashboard,koltuk ve diraksiyonlu versiyonu.
Görünüş olarak göze güzel gelse de görünüşe aldanmamak gerek. Otomatik şanzımanının sıkıntılı olduğunu (öyle basit bir sıkıntıda değil.) kullanıcısından duymuştum. Bunun dışında chevrolet'in türkiye piyasasından çekilmesi zaten başlı başına bir sorun, servis desteği yok, parça sıkıntısı var, aracı elden çıkarmanız gerekse alıcı bulma sıkıntısı olacak ve acil durumda ölü fiyatına galeriye vermek zorunda kalabilirsiniz. Piyasa değeri suan düşük olduğu için cazip bir araç gibi görünse de aracın zaten birçok kronik sorunu varmış ve bunları çözecek bir muhattab bulamazsınız. Tüm bunların sonunda başka araclara yönelmek çok daha mantıklı olacaktır.