bugün

en az elysium kadar kötü olacak gibi duran film. Elysium'un sorununun district 9'nın yazarlarından Terri Tatchell eksikliği olduğunu düşünmüştüm fakat chappie'nin trailerını izledikten sonra district 9'nın tesadüften ibaret olduğuna karar verdim. bu 3 filmi yapan insanlar aynı insan olamaz dedirtiyorlar resmen. bir de filmi izlemek lazım ama hayatta sinemada izlemem.
Trailer'i düşmüş 2015 yapım film.

Hugh jackman'in başrol oynadığı robotik film.

http://www.youtube.com/watch?v=l6bmTNadhJE
6 mart 2015'te abd'de vizyona girecek film.

afişi:
görsel

setten - hugh jackman.
görsel

görsel
filmle ilgili ön inceleme yazısı: http://sinemahzen.com/chappie/
die antwoord grubundan ninja ve Yo-Landi Visser'ın da oynayacağı film.
hugh jackmanın kötü rolde olduğu filmdir. bu adama kötü olmakta yakışıyormuş dedirtmiştir.
Insan bilincinin sayısal ortama aktarılması ile ilgili bir film daha. Öncekiler Lucy ve telaffuz u zor bir film.

Insanoglunun ölümsüz olma arzusu.
Mutlaka izlenmesi gereken güzel bir film.

Yönetmenden District 10'u beklerken chappie adında bir film çektiği haberini okuyunca çok sinirlenmiştim ancak izleyince bu sinirim geçti diyebilirim. izleyenleri sıkacağına hiç ihtimal vermiyorum.
zaten filmde die antwoord u görünce kesinlikle komik bir film olacağını anladım kurgusunu çok beğendim özellikle sonu çok iyiydi
ama resmen kahkaha atarak izledim filmi özellikle chappie ye küfür öğrettikleri sahnede anırdım bildiğin hehehe.
gangsta chappie. gerçekten kurgu çok iyiydi. sürekli sıkılmadan izleyebileceğiniz derecede bir film. sonu ise devam filmini göreceğimiz şekilde bitti. devam filmini sabırsızlıkla bekliyoruz.
güzel ve eğlenceli film. baya güldürdü de.

sanırım hugh jackman'ı ilk defa kötü adam rolünde izledim.
çerezlik komedi filmi, izleyip geçilir ama eğlencelidir boş bir film değil yani.

ama kötü adam rolündeki reis bu filme uymamış.

6 ay sonra imdb puanı 6.4 olur tahminim.
güzel film. robotların olduğu çok film izledim ama chappie beni insanlığımdan utandırdı.

filmin sonunda çalan parça;

https://www.youtube.com/watch?v=vcMHkvEVgVo
Çok boş bir film. Yani tamam burada beğenenler olmuş aksiyon sahneleri hiç fena değildi ama olmamış be usta. Senaryo kısmı çok zayıf kalmış. Filmin kendi bilincini kazanan bi robotu barındırdığını duydumu insan daha çok şey bekliyo üstüne birde oyunculuklar zayıf olunca tam sınıfta kaldı benim için. Ha iki sat boş zamanınız varsa oturun izleyin sıkılmazsınız sadece zaman geçirmek için izlenir.
Chape der gibi. *
izlenebilir güzel bir aile filmi.
Izledikten sonra die untwoord grubunu keşfettiģim film. Şarkıları güzel sayılır ama kliplerini pek önermem. Bunlar neyin kafasını yaşıyor diyebilirsiniz çünkü.
bu tarz filmleri çok sevmesem de sıkmadan izletti. ne ara başladı ne ara bitti anlamadım. vakit geçirmek için ideal film.
çok büyük beklentiyle izlenmemesi gereken neill blomkamp filmi.

izleyene çok birşey katmaz, izlemeyen çok şey kaybetmez diye düşünüyorum. filmden aklımda kalan tek şey yolandi karakteri. gayet başarılı absürd ve renkli bir tipleme. (bkz: die antwoord) üyesi şarkıcıymış kendisi, yine bandın diğer elemanıyla birlikte oynuyorlar filmde, biraz kendilerini oynamışlar gibi.

chappie'nin ilk ai yüklemesindeki vücut dili saçma geldi bana, korku ile yapılan refleksler insani daha doğrusu canlılara has içgüdü, yani bir robot korkunca mantıken masanın altına saklanmaz diye düşünüyorum. tepkileri daha deneysel olmalı.

son günlerde izlediğim yapay zeka temalı filmler içerisinde en düşük puanı versem de, ne iyi ne kötü diyemediğim film.
robot için duygulanabileceğin değişik bi film.

vasat diyenler falan olmuş. hayvan gibi şey yapıyorsunuz yav. ayıp.
yapay zeka kavramına yeni bi boyut getirmiştir.

--spoiler--
bilinç aktarımı falan yapılıyor. çok acayip.
--spoiler--
tw yi actiginda ses sistemine cizilmis kocaman birsey var dikkat edenler.

birde o yapimci cocugun oturdugu masaya dikkat edin!
(bkz: subliminal)
Chappie nin insanlara saldırıp babasının arabasını istediği bölümde çok gülmüştüm.
Güzel ve eğlenceli bir filmdir.
Mesajların çok yoğun olduğu ama yinede güzel film.

-chappie'nin anne kolum koptu ve seni olası lanet repliği aşırı güldürür.
Son zamanlarda izlediğim en iyi film.umarım devam filmi çekilir aynı kalitede.
2015 yapımı çok övülen bilim kurgu filmi. Bu kadar piyasaya düştüğüne göre overrated olma ihtimali var.