bugün

genellikle tiki kızların ismidir.
(bkz: ceyda düvenci)
Duyuldugunda citirmi citir yuzune bakmaya kiyamayacagin cillop gibi bir kiz profilini akla getiren bayan ismidir . Lakin benim tanidigim Ceyda ' larin hicbiri oyle degil .
(bkz: ceyda baksbanioğulları)
bir de eski bir popstar adayı vardı bu isimle..sarışın kıvırcık bir şeydi yamulmuyorsam...aldırma adlı şarkı dışında bir şey söylediğini ise hatırlamıyorum.
kilo problemi olmayan, bir dönem moda olan 0 beden furyasını en rahat atlatmış kızların ismidir...hiçbir ceyda kilolu değildir ancak bununla birlikte çok güzel bir ceydaya da rastlanmamıştır...tüm ceydalar vasat ve üstü güzelliktedir.
bir diğer anlamı da uzun boyunlu demekmiş. ismimdir fakat bana itici gelmekte bu isim.
yararlı, herkese iyilik yapan anlamına gelen bir kız ismi.
kaybedenler kulübü filminde, sürekli koltukta oturan adamı koltuktan ayırmayı başarmış, aslında mete' yi bekleyen kızın adı.
Anlamı uzun boylu güzel kız demektir. Şu da unutulmamalıdır ki hiç bir Ceyda Esra'nın kardeşi olan Ceyda kadar aptal değildir.
@2'ye cevap:Lan olum neden tikilerin ismi olsun?Benim adımda Ceyda ne olmuş?

Ceyda:iyilik yapan.
Ceyda:Uzun boyunlu güzel kadın.
tanıdığım iki kaşarımsının ortak adı.
Genelde sinsi olan kız ismi.
Konyalıların kızlarına en çok verdikleri isim. Ceycey diye de takma isim olarak kullanılır.
hafif meşrep bir kadın canlanıyor kafamda.
Şizofren gibi kendiyle konuşanların nicki de olabilir.
3 tanesiyle sevgili olduğunu iddia eden kaşarların da entiri girdiği isim.
Yalancıyı sikseler çok başka olacaktı bu sözlük. Osbir fantezilerini kendine saklamalı herkes.
şeyda'yı çağrıştıran kız ismi.
akıllara esmer, beyaz dişli, beyaz tenli, tatlı yüzlü ve normalden uzun kızları getiren bir isim. tuğçe ile birlikte bu isme sahip bir sürü güzel kız vardır.
c yerine ş koyunca daha güzel olan kız ismi.

(bkz: şeyda)
güncel Önemli Başlıklar