bugün

--spoiler--
Cep Özgür tarifesi ile ayda 150 kontör yükleyen gençlerin, 2 kontöre arkadaşlarıyla istediği kadar konuşabileceği, günde 1 ücretli SMS'e her yöne 100 SMS kazanabileceği ifade edildi.
25 yaş altındaki gençlerin Cep Özgür tarifesi sayesinde cep telefonları ile ücretsiz Facebook'a girebilecekleri, Vodafone Messenger ile Windows Live ve Yahoo Messenger'a ücretsiz bağlanabilecekleri belirtildi.

esaslar:

* 25 yaş altı bireysel aboneler faydalanabilir. Özgür konuşma, mesajlaşma ve internet promosyonları, 30 günde bir tek seferde en az 150 kontör yüklendiği durumda geçerlidir.
* Çağrı başına 60 dk üzerinde kullanımı süreklilik arz eden aboneliklerde Vodafone başka bir tarife paketine yönlendirme ve abonenin hattını iptal etme hakkını saklı tutar.
* Numara taşıma kampanyaları ile birlikte kullanılamaz. SMS promosyonundan faydalanabilmek için 30 günde tek seferde en az 150 kontör yüklenmeli ve gün içinde en az yurtiçi 1 ücretli SMS göndermelidir.
* Her yöne 100 ücretsiz SMS avantajı saat 23:59'a kadar geçerlidir.
* Kullanılmayan SMS'ler gün sonunda silinir.
* Vodafone live! sayfalarında dolaşırken GPRS/EDGE/3G kullanımı Vodafone live! kampanyası devam ettiği müddetçe ücretlendirilmeyecektir.
* Vodafone Messenger ile Windows Live ve Yahoo Messenger servislerine ücretsiz bağlanılır.
* Facebook'ta yer alan, ancak Facebook dışı sunuculara bağlanarak çalışan üçüncü parti uygulamalar kullanıcının mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
* Tarifenin internet promosyonları, Blackberry erişim noktası üzerinden yapılan bağlantılar için geçerli değildir.
* Vodafone live üzerinden Facebook'a ücretsiz erişimi ve tarife dışı Vodafone yönüne 300 sn/ 2 kontör ve çağrı başı 2 kontör uygulaması, 1 Mayıs 2010'a kadar geçerlidir.
* 25 yaşını dolduran tarife aboneleri, 30 gün sonra, Yeni Cep Öğrenci indirimsiz tarifesine SMS bildirimi ile taşınacaktır.
* Ücretlendime periodu 1 dakikası 2 kontör uygulaması içnn 30 sn/1 konör; 1 dakikası 1 kontör uygulaması için 60 sn/1kontör ve 5 dakikası 2 kontör uygulaması 300 sn/2 kontördür.
* 1 kontor 20 kr'dir. Ayrıntılı bilgi için Vodafone Cep Merkezleri ve vodafone.com.tr.

--spoiler--
kırmızı!

--spoiler--
Çağrı başına 60 dk üzerinde kullanımı süreklilik arz eden aboneliklerde Vodafone başka bir tarife paketine yönlendirme ve abone hattını iptal etme hakkını saklı tutar.
--spoiler--
(bkz: vodafone samimiyetsizlikleri)
Bugünden itibaren 30 lira yüklemeye

her yöne 2 saat
ve twitterde gezmenin bedava olduğunu açıklayan tarife.

Ancak diğer operatör zamlanmış. dakikası 40 kuruş olmuş.
"gün içinde 1 SMS'ten sonra her yöne 100 SMS hediye kazan" yazıyor ilgili yerde iyi de canım benim, altına da yazmışsın 1 sms için 40 kuruş/adet diye. oldu mu şimdi? enayi mi sanıyorsun milleti. otur da dertleşelim seninle biraz.

1) günde 40 kuruştan ayda yapar 40x30= 1200 yani 12 lira. benim ayda yaptığım 30 lira yüklmenin (para basmıyoruz burada, kaldı ki 30 lira indirimden faydalanmak için alt limit) 12 lirası senin bedava(!) sms uygulamana gidecek. oysaki ben 39 kontöre* 1 ay misler gibi mesaj atıyorum.

edit: 39 kontör işi 7,8 liraya denk geliyormuş yeni düzende. bak yine kazıksın vodafone !

2) vodafonelularla arama başı 40 kuruş demişsin. aynı hesap 12 lira da her gün sevgili, eş, dost ile yapılan rutin görüşmelere gidecek. bu arada bu üçlü kombinasyondan sadece 1 tanesini (seni seçtim sevgili) ararsan 12 lira gidiyor sözlükçü dikkat et -arama başı 40 kuruş- günlük değil.

3) aylık 8 liraya da internet paketi aldığımızı düşünelim mobil olmak istiyoruz iyice. bak sen facebook ve msn hakkı tanımışsın bana ama ben günlük haberleri de takip etmek istiyorum o yüzden internet paketi istiyorum.

şimdi toplayalım.

30-(12+12+8)= -2

hesabı belli. ya her gün sevgiliyi aramayacaksın ya her gün mesaj atmayacaksın ya internetten feragat edeceksin ya da paran olacak ki aylık 30 liranın üstünde yükleme yapacaksın.

cep özgürmüş... pehhh.. neresinde özgürlük var lan bunun? tam sana ısınmaya başlamışken beni yine bile bile avea mobil öğrenciye mahkum ettin ya vodafone alacağın olsun.

edit: 30 lira yükleyene 120 dakika her yöne beleş varmış. acıları dindirmiyor vodafone.
büdüt: mobil öğrenciden uçurmuşlar beni genç avealı yapmışlar. oysa bir zamanlar buralar hep dutluktu.
--spoiler--
Facebook ve Twitter'da yer alan, ancak Facebook ve Twitter dışı sunuculara bağlanarak çalışan üçüncü parti uygulamalar kullanıcının mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
--spoiler--
yani video açınca kontör gidecek mi? zeki müren de bizi görecek mi?
çok kral tarife. az önce 30 lira yükledim ve bunun 25 lirasıyla her yöne 500 dakika aldım.* sonra 30 lira yüklediğim için her yöne zaten 120 dakika veriyordu. etti mi sana 620. sonra efendim, kırmızı kampanyası kapsamında da 1 hafta boyunca her yöne geçerli 90 lira hediyem de yüklendi. ve bunun için sadece 30 lira cebimden çıktı. daha ne olsun.
şartlarında şöyle özel bir madde barındıran tarife:

--spoiler--
Çağrı başına 60 dk üzerinde kullanımı süreklilik arz eden aboneliklerde Vodafone servis kalitesinin

olumsuz etkilenmemesi amacıyla sözkonusu aboneleri başka bir tarife paketine aktarma,

ilgili abonenin de buna karşılık hattını iptal etme hakkı saklıdır.
--spoiler--

yani diyor ki öyle kafanıza göre konuşamazsınız. biz istersek görüşmenizi istediğimiz anda kesebiliriz.