bugün

faciayla sonuçlanabilecek yazılım hatası.
(bkz: sıçtık)
çoğu kez kötü sonuçlar doğurabilecek olay.
çok feci durumdur. hele benim gibi sevgilinize göndereceğiniz mesajı abinize gönderirseniz alay konusu olursunuz.
birisi hakkında dedikoku yaparken mesajı yanlışlıkla o kişiye göndermek gibi başınıza iş açabilecek olay.
msj: anneme gamzelere gidiyorum dedim. sana geliyorum aşkitom.

gideceği yer: emrecan

gittiği yer: babacan.
iftiradır. mesajı yanlış kişiye yollayan aslında telefonu kullanan kişidir, ancak suçu telefona atmaktadır.
yurt müdürünü taksime çağırıp rezil olmak gibi sonuçlara varabilen berbat bir durumdur.
gecenin bir yarısı arkadaşa atılacak olan uyudun mu mesajını yanlışlıkla özel ders alınan öğretmene atmak ve de hala farkına varmayıp neden cevap atmadı diye düşünmek gibi sonuçlar doğurabilir bazen.
telefonunuz sony ericsson ise çok olası bir durumdur. zira mesaj atılan son kişilerin listesi vardır ve seri şekilde okeye basarsanız son attığınız kişiye sıkça yanlışlıkla mesaj gönderirsiniz.
bu sadece bi iddiadır. anlık mallık yapıp mesajı yanlış kişiye yollar sonrasında telefonun yanlış kişiye yolladığını iddia ederiz. yaptım mı? evet benim de mallaştığım anlar oldu.
içinde mutlaka bir ibnelik olan eylemdir. belki de telefonun kafası karışmıştır.
telefon yanlış kişiye yolluyorsa gerçekten büyük sorundur. zira mesajı telefon değil insan yanlışlıkla gönderir.

+ıghhhh
-noldu neyin var
+ya ben kazıma gönderecektim telefon peline gönderdi.
mesaj: zenithh'le kaç saattir mesajlaşıyoruz sürekli konu buluyor* ayarladım sayılır ehehe *
gitmesi gereken kişi: kişinin en yakın arkadaşı.
giden kişi: zenithh

derste bu mesaj okunur baya gülünür 40 saniye sonra arkadaştan 2. mesaj gelir.

"ya ben bu telefondan çok nefret ediyorum * seninkini önerir misin? " *
x'e atılacak mesajı y'ye atmak, sonra da y'ye "sana mesaj atacakken yanlışlıkla y'ye attım" mesajını atmak isteyip yanlışlıkla bu mesajı da x'e atmak; iyice mal olmak...
genelde sevdiceğinden ayrılan arkadaşın telefonu çok yapar bak bunu, ah bu hatlar, ah bu telefonlar(!)
kız arkadaşınla ilgili sıkıntıları argo bir dille arkadaşına yada bir kardeşine mesaj atıp anlatmak isterken, el alışkanlığı mesajı sevgilinizin numarasına atmak. çok başıma geldi zor çevirdim. allah kimseye vermesin.
telefona gülüm, balım, tatlım yazmayan biri ve isim benzerliği...

-seni hep sevdim ve seveceğim canım. iyi geceler.

+hep bu günü beklemiştim safican, ben de seni seviyorum.
-(noluyor lan? haydaa, şimdi sıçtık.) biliyorum kötü bir şakaydı ama bu bir şakaydı sazangül.
+ne yani şimdi beni sevmiyor musun?
-hayır.
+(kısa cevap ha!) biliyorum hayır demek istemiyorsun, evet evet beni seviyosun! beni sevdiğini söyle!
-sazangül yapma lütfen. hayır diyorum; hayırın kaç anlamı olabilir?
+bazen hayır evet anlamı da içerir safican. sev beni!
-kızım bi siktir git ya!**