bugün

yanlış bilgidir.

yayın arkadaşlar,

biliyosunuz bu ülkede bütün yalan yanlış bilgiler anında yayılıyor.
tartışmaya gerek olmayan gidince görülecek gerçektir.

eğer gerçekten yoksa herkes yok olup gideceği için sıkıntı yoktur.

eğer varsa işte o zaman sıkıntı büyük.

bunun risk analizini de yapmak sizin istatistiksel zekanıza kalmış.

öyle bir zekanız varsa tabi.
Cenneti bilmem ama cehennemin olmadığı gerçek değildir.
Cennete inananlar sık sık dünyayı cehenneme çevirmektedir.
pir sultan abdalım sözlerim haktır
hakk diyen kullardan hiç şüphem yoktur
cehennemde ateş olmaz nar yoktur
herkes ateşini burdan götürür.
pir sultan abdal.
motivasyon açısından önemli olan metalardır.
cehenneme girince ates dansi edersin artik.
daha anlamli olur.
Lotto gibi düşün.

Oynarsan kazanma ya da kaybetme ihtimalin var. Oynamazsan hiç. Hiç yani.
Eğer yoksa benim kaybedecek bir şeyim olmaz. (bkz: Ya varsa) dedirten entry.
cehennem varsa bize girer sözü sınırlıdır o zamanların müslümanları ticari zekasını kullanırken bir şeyleri atlamıştır.

eğer hristiyanlık doğru ise sen o dine göre cehenneme gideceksin. ( yahudilikte böyle bir şey yok onlar ayrı bir kafa zaten)

yani cehennem varsa bize bir şey olmaz olayı( aslında böyle bir şey yok ama gene de bilin) olasılığa kalıyor biraz.
(ilk çağlardan beri) yaklaşık 3500 (yazı ile: üç bin beş yüz) tanrı varken hangisinin gerçek olduğunu veya birinin gerçek olduğunu nereden bilebiliriz?
cennet cehennem olamaz çünkü ruhun ölümsüzlüğü tanrıya inanan açısından da mümkün değildir. başı olan her şeyin bir sonu da olur. tanrıyı siz sonsuz alıyorsanız bunun nedeni tanrının bir başının olmaması ve dolayısıyla sonunun da olmamasıdır. ruhun ölümsüzlüğü, cennet ve cehennem kavramı dinarların saçma sapan çelişkilerinden biridir.
sonradan var olan bir şey sonsuz olabiliyorsa o zaman tanrı ( sonradan var olmayan şey) de ölümlü olabilir.

sonra allah öldü değince kızmayın millete bak.
özelden laf konduranlara buradan bir şeyler demek istiyorum bu mübarek cuma gününde bu yaptığınız yakışıyor mu?

yazdığım şey mantık açısından doğrudur. siz eğer ruh sonsuz diyorsanız o zaman tanrı yok diyorsunuz çünkü sonsuz bir şey sonradan var olmayan bir şeydir. eğer sonradan var olmadıysa da o zaten vardır. zaten varsa da bir var ediciye ( yane tanrıya) ihtiyaç yoktur. siz ruh ölümsüz diyorsanız tanrı yoktur diyorsunuz aslında.
bunda anlamayacak, aklı aşan hiçbir mantık dışı bir açıklama yok.
yani cennet ve cehennemde sonsuza kadar kalacağız demek sonsuzluk kavramını bilmemekle aynı. sadece tanrı sonsuz olabilir ki sonradan var edebilsin. tanrıyla birlikte insan ruhu da sonsuzsa o zaman tanrı nasıl var edebilir?
dingil dingil şeyler yazıyorsunuz sinirleniyorum sonra ben.

ruh sonsuzdur diyen dindar kendiyle ve tanrı inancıyla çelişiyordur. bu kadar basit.
sen tanrıya atfettiğin bir durumu insana da atfedersen o halde ruhu da tanrılaştırmış olursun.
sırf cennette huri göğsü avuçlama fantezinizi kırıyor diye neden bu öfke?
yapmayın böyle ayıplı şeyler. çok rica edeceğim şu mübarek cuma günü kırmayın insanları.
cennet yok doğru ama cehennem diye bir gerçeklik var ve insanlar ona dünya adını takmış.
benim için pek fark etmez. islam'a göre var işte. yoksa neden üzsün ki beni.
güncel Önemli Başlıklar