bugün

Adam gibi adam helal olsun lan.
Nesi garip ki.
Adam turşu seviyor demek ki.
ingilterede nerede bulsun?
Tipik alamancı hareketi ne bekliyordunuz ki.
Sen kalk günlüğü 81 milyon TL'ye anlaş sonra turşu binoduyla uç. Gerekirse orada veya burada fabrika kurdurtup neyse onu ayağıma isterdim.
helal olsundur, afiyet olsundur.
burada dalga geçmeye çalışan ezikler ne ayak la? lan tırrekler siz yanınızda iphone x götürdünüz de noldu? 28milyon euro'yu size mi veriyolar?
Bütün turşular sana helal olsun.
Ülkeye 120 milyon tl getirebilen topçusu olan konuşsun.

Yoksa sussun.

Not: bir gs' lı.
Gosterse gosterse, safkan bir ingilizden bile daha ingiliz oldugunu gosterebilecek bir davranistir ancak. Zaman zaman medyada cikan bu tur laf olsun torba dolsun haberlerine takilmam fakat iki uzmanlik alanima* hitap edince yazmaktan geri duramadim*. Zira ingiltere ve ingiliz halkinin aliskanliklari hakkinda biraz olsun bilgi sahibi olunarak samata yapmaya girisilmesini bekliyor insan.

Oncelikle, yolculuklara eslik eden tursu bidonlari ingilizlerin aliskanliklarinin, belki de turklerin oldugundan daha da eski bir parcasidir. Hele ki 60-70-80'li yillarda. Havaalani guvenligine kilolarca tursu kaptiran yasli hanimlarin konu alindigi eski komedi programlarina** denk gelmemis olsaniz bile cok daha yeni yapimlarda da benzer sahneler gormek mumkun. yanilmiyorsam basbakan thatcher da, biyografisi olan filmde valizinden tursularini eksik etmemisti. Diger bir konu da ingilterede tursu kurmanin zorlugu. Eser miktarda bile bakteri icermeyen steril musluk sulariyla defalarca basarisiz denemeye sahit olmus biri olarak, bittiginde, suyu yeni tursulari kurmak icin kullinacak tursu goturme fikrini yerinde buluyorum. Ozellikle de oralardaki turk marketlerinde satilan, kokusu ve tadi nahos hazir tursularin suyuna talim etmek istemiyorsaniz.
Tursu bitti bidon kaldi.