bugün

Camiye girdim.
Mezarlığa gittim.
Hacca da giderim ben bu gidişle.
Oncelikle benim kadar bahtsiz olan yoktur herhalde diyeyim.

Hafiz dedem cuma gununun ilk saatlerinde ölmüstü.

O gun yatmadan once cekmistim. Kış oldugu icin usendim ve yarin beden dersi var nasilsa, cuma gunu diyerek yattim. Gece dedemin ölüm haberi geldi. Evine gittik.

Once onun cenaze namazini kildim mecburen. Ustelik abdestsiz.

Ayni zamanda cuma gunu oldugu icin cuma namazi kildik. Ondan once de abdest almadim. Nasilsa kabul olmuyor diye.

Ayni gun sevgilimle de ayrildik.

Amina koyim bi usendim diye basima neler geldi.
Gusül abdesti almaktan başka bir şey olmamalıdır.
Dini bir eylem midir bilinmez ama;
Nikah şahitliği, yani bildiğin imam nikahı şahitliği.

+ strange lan şahidimiz olsana?
- olm imam kaç dua biliyon dese 4 tane diyecek adamım lan ben
+ lan imam sadece şahit misiniz diyecek 3 kere
- e abdest almaya gerek var mı?
+ cenabet misin lan?
- yok be olm tövbe tövbe
+ ha normal abdest almana gerek yok lan

Hoş zaten evlilikleri de çok uzun sürmemişti.*
yaz tatilinde gün hesabını karıştırmıştım yine. o gün babam izinliymiş ben haftasonu sanıyorum. hadi dedi cumaya gidiyoruz kalk. amına koyayım babama gelemem cenabetim diyemedim. gittim yattım yattım kalktım.
bir keresinde beni cenabetken müezzin yapmaya çalışmışlardı, bir yolunu bulup kaçmıştım müezzinlikten ama defalarca kez o haldeyken namaz kılıyor gibi görünmek için namaz kılıyor taklidi yapmışlığım var.

zeus affetsin.
cenaze namazı kıldım, şimdi bu iş ergenken 13-14 yaşında olabilir pek de yadırgamam ama 3-4 ay evvel oldu, 23 yasinda adam gittim cenabet cenabet cenaze namazi kildim.

hayir bir de Allah'ım sen beni affet dedim normal abdest de aldim namazdan önce, öyle de ritüellere bağlıyım yani. ulan sikik cenabetsin zaten namaz abdestin olsa ne olmasa ne her türlü yanacaksın.

ama olayda benim suçum yok, azrailin ve ailenin plansizligi tamamen, tabi benim de o gün dus alamayacak kadar yoğun olmam ve teyemmüm abdestinin mevcut koşullarda gecerli olmayacağına inanmam bunlarla birlesince boyle bir sonuc cikti ortaya.

simdi pederin arkadaşının annesi vefat ediyor, kadin baya yaşlı beklenen bir ölüm yani, sabah erkenden ölmüş hic bekletmeden ikindide de defnedecekler. peder bey ortamda olmadığı için kendisinin temsili bana düştü, cenazeye bir de belediye baskani ve kaymakam da gelecek ve adamlar taniyor beni. madem ağır adamlar gelecek e biz de 23 yaşına geldik artik cocuk gibi siritmamak gerekir dedim çektim üzerime siyah gömlek siyah takım, sanırsın cenaze sahibi benim aq. oyle bir siritiyorum ki ortamda millet gelip bana taziye veriyor beni asil cenaze sahibi saniyor.

bildigin eskiya dunyaya hukumdar olmaz setinden cikmis gelmis gibiyim, baya kalabalik olan cenazede sadece 3 kiside takim elbise var kaymakamda belediye baskaninda bi de bende (mayis ayinda doğal aq), ortami dusunun yani.

neyse namazi kildik, peki bitti mi bu günah dolu serüven ? Maalesef hayır.

Cami avlusundan çıktım, aklimda tek bi soru var, simdi eve mi gitsem yoksa mezarlığa mı ? tam dedim bu kadar günah yeter bundan sonrasına bulaşmayayım bari, rahmetlinin oğlu tuttu kolumdan hadi gidelim dedi, ben benim arabaya yoneldim, o dedi atla beraber gidelim, onun arabayla ikimiz gittik mezarlığa aq vip muamele görüyorum bir de olaylara gel.

mezarliga gittik, mezar kazılmış tabi merhumu yatirdilar kabre, ağlayanlar falan var hayatı sorgulayan var ne ararsan var ama ben o esnada kendi cenazemi ve sorgumu düşünüyorum, yarrağı yedin olum diyorum kendi kendime.

toprak atmaya basladilar sonra, e merhumun oglu bizim pederin yakın arkadaşı, peder yok veliaht benim aq yani örflere göre merhumun ailesinden sonra ilk siralardan ben aticam toprağı, ulan daha merhumun üstü kapanmadan kurek geldi elime, istemeye istemeye salladim 5-6 kürek icimden diyorum ki "bari merhuma temas etmeyeydi aq belki yirtarimiz olurdu oteki tarafta" ama nafile attikca kefene değiyor degdikce benim gunah defterine yeni romanlar yaziliyor aq :d

neyse gomduk rahmetliyi, bi posta daha taziye kabul ettim zira baskan ve kaymakam gittigi icin mezarliktaki ekipte tek takim elbiseli benim aq. herkes dagildiktan sonra biraz da su döktük üstüne gitmeden. hayir hadi toprak attik su dokmeyelim bari diyorum icimden ama yapmasan da olmuyor orada. gunah defteri oldu larousse ansiklopedi serisi aq.

en son hocayi biraktik mezarlıkta, atladık arabaya geldik taziye evine, pilav dagitiyorlarmis 2 tabak pilav 2 de ayran gömdüm hic utanmadan, madem girdik günaha bari karnımız doysun dedim. bi tencere de eve getirdim, bi iki gün daha yedim o pilavı. bence baya ucuza gittim, sadece cenazede işlediğim günahları 40 deve kestirip fakire fukaraya dağıtsam yine telafi edemem aq biz 2 tas pilava fit olduk.

ozetle resmen gunah defterimde jackpot yanip söndü 2 saat boyunca, 2 saate cehennemlik olduk aq. 2 zara seksenlik olan Hüseyin gibi hissediyorum kendimi. ulan hadi beni siktir et, merhum oteki tarafta sıkıntı yaşamasın benim yüzümden ben onun derdindeyim. bir de onun günahına girmeyek aq.

kamu spotu : cenabetlik pismanliktir, ne yapiyorsaniz dusta yapin isinizi sağlama alın.

edit : lan bari gelmişken kadına da bi rahmet okuyun bari öteki tarafta bi tutar dalım olsun.
hikaye anlatımı 10/10 zaten bu pişmanlıkla melekler gülmekten günah yazamaz.
Baba zoruyla yapılan eylemdir. 14 yaşında falanım . Mevsim yaz . Mecbur camiye kuran kursuna gidilecek. Sabah uyandım malum olan olmuş. Baktım herkes uyuyor. Dedim uyuyor numarası yapayım da günaha girmeyelim. Normalde öğlene kadar yatan adam dokuzda uyandı. Beni kaldırdı zorla camiye gönderdi. Lan o bişey değil cüz olsa neyse. Neyse camiye diye çıktım iki saat çarşıda gezip geri döndüm .
en normali doğalı olması gerekeni abdest almak.
bende bu şans varken kesin cenabetken hac yapmak zorunda kalırım aq.
(bkz: kuran da olmayan 200 hurafe)
Üniversitedeyken ramazanda 1 gün oruç tutmayıp, o gün de kız arkadaşımda kalıp, sevişmek suretiyle onun orucunu bozdurmuştum. Benimki biraz daha dini eylem esnasında yapılan cenabetlikler oluyor ama neyse. *
hayret ettiren eylemlerdir.

ben cenabet gezmeye utanırken adamlar camiye girmiş üstüne birde namaz kılmışlar. bu yaptığınız double günah.
Önemli olan reklam.
Reklam arası değil.
Bu arada yatırım sağlam olmuş.
Bel. Başkanı, kaymakam filan.
Hayırlı olsun.

Not: şirk koşmadığın sürece sıkıntı yok.
Her türlü af var. Germe kendini. Kesin bilgi.
ben de cenabetken namaz kılmıştım aq.
hos olmayan eylemlerdir.