bugün

ak partiye ve de meclis başkanlığına yakışmayan kişi. önce anap, sonra refah-fazilet şimdi de ak parti. (bkz: sülük)
61. hükümet döneminde tbmm'nin yeni meclis başkanı olacaktır.
61. hükümet döneminde tbmm'nin yeni meclis başkanı olmuştur.
30 senenlik siyasette hep kaymak koltuklara oturan uyanığın tekidir . işi bilenlerden.
yeni anayasada yasama çalışmalarına katılamayacak ve oy kullanamayacak olması beni sevindirmiştir. (genç sivillerin kulakları çınlasın) onun dışında millet vekili olması bile ülkem açısından talihsizliktir kanımca.
Cemil Çiçek Meclis Başkanı oldu.
Meclis Genel Kurulu'nda yapılan üçüncü tur oylamada AKP'nin adayı Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, 322 oyla Meclis Başkanı seçildi. Oylamada CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in Başkan Oktay Ekşi'ye ''Neden benim adımı okumadınız'' yönündeki çıkışı gerginlik yarattı.

http://cumhuriyet.com.tr/?hn=258492
akp içerisindeki düzgün birkaç isimden biri.
aileden sorumlu devlet bakanıyken kendileri; flörtün fahişelikten ne farkı olduğunu soruyor. meclis başkanıyken; meclise girmemenin(yemin etmemenin) pezevenklikten ne farkı olduğunu soracak mı diye merak etmiyorum değil.

cemil ciçek editi: eksilemenin hoşgörüsüzlükten ne farkı var?
14 temmuz 2011 silvan çatışmasını yorumlarken "herkes safını iyi belirlemeli" diyor beyefendi. ulan adam yıllardır, onyıllardır "benim safım belli" diye bağırıyor daha neyin peşindesin sen? komik misin komik olmaya mı çalışıyorsun?
kadrolu milletvekili.
allah razı olsun. yazılı mesajla terörü kınamıştır .
Mecliste doğduğuna inanılan; ve de muhtemel mecliste öleceği varsayılan asırlık siyasetçi. "Demekki bu ülke kısır, kısır olmasa bu adam haala mecliste olur muydu" dedirtecek kadarda bıkkınlık verdiren siyasetçi.
ne işe yaradığı belli olmayan siyasetimsi kişiliktir. en azından bakanlık koltuğundan atıldı kurtulduk. 2 sene sonra tekrar başkan seçilmeyerek yokluğa mahkum edilesi kişiliktir.
mit-pkk görüşmesi ile ilgili olarak ''türkiye ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyor'' deyip görüşmeleri doğrulamıştır.
"TÜRKiYE BÜYÜK MiLLET MECLiSi BAŞKANI"
bdp ye ''çözümü ne dağda arayacağız, ne başka bir yerde. geleceğiz burada arayacağız'' çağrısı yapmıştır.
7 ekim'de gazikent üniversitesi'ni açacak tbmm başkanı.
cuma günü gazikent üniversitesi'ni açacak tbmm başkanı.
turgut özal hakkında "el sıkmayı ben ondan öğrendim'' demiş tbmm başkanı.
üçüncü ülkelere bile vize kolaylığı sağlanırken, müzakere yapan, gümrük birliği'ne (gb) tam üye bir ülkeye vize engelinin çıkarılmasının, ab'nin adalet terazisi hakkında tereddüt yarattığını söylemiş tbmm başkanı.
bazı gazetelerde yer alan meclisin milletvekillerine ''ayda 3 bin tl fazla ödeme yaptığına'' ilişkin haberleri değerlendirirken, ''haksız suçlamayı kabul edemem. sayıştay başkanıyla konuyu görüşeceğim'' demiş tbmm başkanı.
türkiye'nin avrupa birliği'ne katılımını devlet politikası olduğunu açıklamış tbmm başkanı.
mason olduğu düşünülüyordu.
'' Yaşadığımız üzücü olaylar yeni anayasa sevincimizi gölgeledi'' demiş 26 şehide böyle bakmayı tercih etmiş meclis başkanı . yuh artık yuh . sevinemez ol inşallah.
biraz cehalet biraz da populist yavşaklık kurbanı olacağa benzeyen meclis başkanı.

şimdi ben buraya ne yazsam boş ve adım gibi eminim ki yanlış anlaşılacak. fakat şunu bilin ki anayasa bu ülkenin en hayati mevzularından birisidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar