bugün

http://www.gercekgundem.com/?p=254319 sitesinden korkunç detaylaraına ulaşabilecek, cemaatçi denen suç örgütlerinin şifreli konuşmalarıdır.

şimdi iyicene anlam kazanıyor bu cemaat denen suç örgütlerini soruşturan savcının evinin niye basıldığı ve niye tutuklandığı.
(bkz: sivil dikta)
(bkz: orduya ve devlet kademelerine sizan tarikat)
--spoiler--
Telefon dökümlerinde, cemaat kuruluşlarına düzenlenecek baskınların "Badanacılar gelecek" şifresiyle önceden haber verildiği, cemaatin çocuklara dini eğitim için nasıl faaliyet gösterdiği, nasıl örgütlendiği ve nasıl yardım topladığı da yer alıyor.

Kayıtlarda, "Askeriyeden dostumuz ismailağa cemaatinin önde gelen hocaefendilerinin telefonlarını ve kendilerini takibe almışlar" diyen cemaat mensuplarının "Emniyet yapsa kolay, emniyete girip çıkarız, jandarmaya giremiyoruz" ifadeleri de yer alıyor.

Telefon konuşmalarının, bazı cemaat üyelerini gözaltına aldıran Erzincan Başsavcısı Cihaner'e yönelik hakaret ifadelerini de içerdiği belirtiliyor.

Konuşma kayıtlarında Medine Vakfı faaliyetlerinde en öne çıkan isim olan Şevket Gökşan'ın "Benim dinimle oynayanın canıyla oynarım. Soyuyla, sopuyla ateşe veririm" şeklindeki ifadeleri yer alıyor.
--spoiler--

--spoiler--
"Emniyet yapsa kolay, emniyete girip çıkarız, jandarmaya giremiyoruz."
--spoiler--

giremezsiniz. "dinimle oynayanın canıyla oynarım" ne demek acaba? kimden alıyorlar bu şekilde konuşabilme cesaretini? kimse kimsenin dinini yaşamasına karışmıyor. böyle bir tepki nedir yani?

devamı da gelecekmiş, ilgiyle izliyoruz.
valla "muz"u bana öğreten onlardı.ne zaman ki tv'de gördüm artık muzla olan ilişkime mesafe koydum.ne safmışım ben arkadaş gençken, millet neler çeviriyormuşta haberim yokmuş.