bugün

inkârcı olduğunu söylüyorlar.

Bir olguyu inkar edebilmek için (bu tamamen teolojik açıdan yapılan yaklaşım) ilk önce onun varolduğunu kabul etmek, yetmez ve ona iman ettiğini deklare etmiş olmalısınız ki sonra inkârcı olasınız.

Mesela Evrim teorisi hakkında kabul etmediğim düşünceleri ben nasıl inkar edebilirim?
Bir olguyu yok olarak biliyorsam ve akıl mantık bilim olarak varlığını Kabul etmiyorsam nasıl inkârcı olabilirim?

Daha da somut bir örnek vermek gerekirse; beni yere düşerken tutmayan veya yağmurda ıslanma diye şemsiye vermeyen birine karşı nasıl nankör olabilirim?

Ama bu çok iyi insan diyebilirsiniz, bu sizin düşünceniz ve sizi bağlar. Benim için o insanın iyiliği yok hükmündedir ve onun iyi olması benim değil sizin ilişki değer ölçünüzde ortaya çıkan durum olup, bu beni ilgilendirmez.
Bunun için, o iyi dediğiniz insana karşı benim tutumumu nankörlük olarak göremezsiniz.
dinciler gibi boş zattır , dinciler gibi organ bağışına laf söylemiştir.
sen nerden biliyorsun organ bağışına muhtaç olup olmayacağını be.
"Elin dangalağına verip onu yaşatmanın anlamı yok ama araştırma yapacaklarsa istedikleri gibi kullansınlar.."

https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening

şimdi dönmüş;

Ben eşime 'Öldüğümde vücudumu araştırma kurumuna hediye edin, istedikleri gibi kullansınlar' dedim. Sadece kendimden bahsediyordum. Elin dangalağını yaşatmaktansa bilimsel araştırma daha önemlidir
"Türkiye Afganistan’dır, Türkiye benim gördüğüm en ilkel ülkelerden biridir, 1000 senedir adam gibi eğitim yok.."
Bunamış dangalağın teki. Beyin nakli bekliyor.
Yine zirvalamis. Biri çeksin şu adam musvedsesini ekrandan. Karşı fikirlere saygı duyma eşiğini astiriyor kendisi. Bu aleni tahrik ediyor. Toprağa gömülmek aptalcaymis. Anladık inanmıyorsun da bunu gözümüze sürekli sokmanın manası nedir? Defol git nerde geberiyorsan geber, nerde yok oluyorsan ol sıktı, gerçekten sıktı.
Bilgi başka fikir başkadır.

Bilgi olarak Celal Şengör dünya çapındadır.Bunu sen kabul etsen de etmesen de dünya kabul ediyor.

Türk siyasetine ve hayata bakış açısına katılmayabilirsiniz ben de katılmıyorum açıkçası çoğuna ama adamı sıradan bir adam sanıyorsunuz ya ben ona çok gülüyorum.

Yani şöyle anlatayım hani bir maç düşün sen sahadaki 22 adam, hakem, teknik direktörü tanıyabilirsin en fazla...O tribündeki 20 bin kişiyi de tanıyor.
j.j.roussau'yu okumuş ve sıkılmış aydınımızdır.
asla sıradan değildir başkalarının hazırladığı powerpoint slaytlarla f. altaylı'ya çokça konuk olmuştur.
ha birde bok yemişliği vardır bu papyonlu penguenin.
görsel
sınıfının aydını. ait olduğu burjuva sınıfının suya sabuna dokunmayan aydını. ateist olması, bazen sarı saçlı teyzelerimizin gazını alması gerçek bir aydın olduğunu, suya sabuna dokunduğunu göstermez. şengör'ün benim gözümde gaz odalarını tasarlayan nazist bilim insanlarından farkı yoktur.
iki gün önce organlarımı elin dangalağına veremem diyen adam şimdi yedek parça diyor.

görsel
adami kiskana kiskana catlayacaksiniz yaratik musveddeleri. buralar komple bilim. ama siz bir hicsiniz
hiçbir bilime aykırı yanlış konuşmasını bulamadığım, eksiğini aradığım fakat her şekilde tartışma adabını bilmesi ve zekasıyla kendini kanıtlayan ve kendini sevdiren -değeri tr'de bilinmeyen profesör.
Bu adamın bazen zirvedeki yalnızlığı yaşadığını düşünenlerdenim. ilber hoca da öyle kafalar uçuyor bir noktadan sonra.

Canlılığını yitirmiş organizmanın, Karbon döngüsüne katıldığını söyleyip, insanları gömmenin aptalca olduğunu söylemesi de ayrı bir çelişki barındırıyor. Karar verse bir.
siz de ünlenin, sizi de çağırsınlar tv deki programlara. beğenmeyen kanal değiştirir. tv kumandası seyredenin elindedir, tv de konuşanın değil.
siz de ünlenin, sizi de çağırsınlar tv deki programlara. beğenmeyen kanal değiştirir. tv kumandası seyredenin elindedir, tv de konuşanın değil.
çekemeyenler anten taksın.
Ülkede seviye o kadar düşük ki celal şengör gibi dünyanın 'kim lan o' dediği adamı kral yapıyoruz. Adamım ülkeye yararından çok zararı var. islama inanmaya bilirsin buna karışma hakkımız yok ama islamı küçük düşürüp rencide etmeye kalkarsan o zaman olmaz işte. Haddini bileceksin.
ateist güruhun pohpohladığı alanı dışında her konuda konuşan kibir yumağı bok gurmesi yoldan çıkmış bir sosyopat.
tamek holding varisidir. hatta tek erkek varis olduğu için fruko-tamek başına geçsin istenmiş ama kendisi kendi yolunu çizmiştir. bunun üzerine ailesi fruko yu satmıştır. zengin adam çok zengin hem de.
ilgi yelpazesi çok geniş olan bir bilim adamı.

Diyorlar ya tarih, felsefe vs girmesin bilmediği işlere.

Arkadaş bugün bir bakarsanız bir çok filozofun filozofluk diye bir mesleği yoktu zaten. Hepsi çoğunlukla hepsi bir bilim dalıyla meşgul adamlardı. Veyahut hukukçu falan filan.

Sen doktorsun doktorluk dışina çıkma sen jeologsun orda dur. Bunlar bana komik geliyor.

ilgilendikleri şeylerde uzmanlaşacak kadar ısrarcı ve özverili oluyorlar zaten bu tip deha sınıfına dahil edilebilecek insanlar.

Celal şengör kabul edelim ki bizim gibi sıradan, ortalama akıl çapında birisi değil.
Bok yemiştir.
"elin dangalağına (organ) verip onu yaşatmanın anlamı yok" bunu söyleyen prof ve bilim adamı titri olan bir bok sever. Türkiyede bunu Başka biri söyleseydi kıyamet kopardı herhalde. O halde kendi haline bırakmışlar onu madalyalarıyla baş başa. (#40970214)
görsem yüzüne diyeceğim şey: hocam fikirlerin var, anladık. sen dersini anlat, bizde zevkle dinleyelim.

artık her insanın dünya görüşünü okumaktan, dinlemekten sıkıldım. sadece bilgi istiyorum artık.

bu adamdan beklentim bu kadar açık ve net.