bugün

allah'a verilen bir emirdir.

eleman: "al bakiyim şu listeyi, bunları cehenneme gönder"
allah: "efendim, anlamadım, ne listesi?"
e: "hah şöyle saygılı ol, birazda acele et, kıyamet falan bekleyemeyiz, gelecek seçimlere yetişmesi gerek, padişahımız mitinglerde bahsedecek bu hadiseden"
a: "deme, kim peki senin bu padişahın?"
e: "haydaa! şimdi "allah allah" diyeceğim komik duruma düşeceksin; biz kullarına cennet vaadeden yüce varlık, hani alemi o'nun yüzü suyu
hürmetine yaratmıştın ya, adam boşuna mı yırtınıyor "allah'ın istediği budur", "allah onların hesabını bozdu" diye senin o peygamber'den birşeyler tekrarlayan..."
a: "bana böyle bir bilgi gelmedi, cebrail o işleri bıraktı biliyordum ben..."
e: "neyse ne işte, dediğim gibi bu liste hazır olacak"
a: "yoksa?"
e: "kime çalışıyorsun kuzum sen, bak bütün kanallarını kapatır kitaplarını toplatırız, yetmezse hakkında derin davalar açarız, şaka yapmıyorum bak"
a: "tamam evladım, ben milyarlarca yıl evvel yaptığım bütün ilahi planları bir gözden geçirir bu hadiseyi ele alırım. ama benim sopam yok"
e: "o mesele değil, biz sana yollarız bir grup eleman, sopa pala artık ne istersen... bu arada partiye kayıtlı mısın sen?"
a: "şirk, yalan ve haram yoksa kaydolurum, hassasım o konularda"
e: "yerim senin hassasiyetini"
Celal şengör
Einstein
Kopernik
Aristoteles
Galile.
0:00 0:17
yaz kardeşim.
tanım: +1 ile katıldığım liste
akabe kabinesi...
feto sümüklüsü...
kılışdar ve avanesi...
bilimum çocuk istismarcısı cemaatler...
liste uzayıp gitmeden ben uzuyorum...
sırf kendini cennetlik görüp diğerleri cehennemlik demek için bile var olmuş olabilir bu saçma dinler.
herkes kendini cennetlik görüyor kendinden olmayanı cehennemlik. bu ben en doğruyum, ben en haklıyım demek dışında bir anlam ifade özünde etmiyor.
lanet olası lanetler.