bugün

adnan hocaya.
Ben çömelirim genelde. Çömelince geçiyor. Garip ama doğru bu.
Her zaman ki gibi kimseye. Huyum bu cunku. Aslinda derdim var desem anlatsam cidden daha bu sene tanistigim siniftakilerden bile dinleyen cikar yardimci olmaya calisirlar ama iste huy bende anlatmiyorum.
Kaçak rus votkasına.
Gidecek kimseniz olmadığını hissetmenize sebep olabilecek soru.
Canımızı daha önce en çok kim yakmışsa ona gideriz.
Tabikide müslüm gürses.
çocuk iken bu soruya cevap bulmak ne kadar kolay ve naifti, sokakta veya ev içinde oyun oynarken fiziksel bir can yanma olayı olduğundan, annemize, babamıza, veya kardeşimize, abimize vs koşardık. hiç olmadı sevdiğimiz bir öğretmenimize mesela. şimdi ise buna, her ne kadar erkek adam güçlüdür oğlum anlayışının içinde olduğumuzu bilsekte, o bok olası büyümenin getirdiği, ruhi, duygu durumunu tetikleyen, her şeyi olmasa bile, dert edilmeyecek şeylerin bile zihne girdiği, insanlar arası küçük hesaplaşmaların olduğu, egoistçe hep ben mutlu olmalıyım düşüncesinin ters tepmesi sonucu, içimizin, canımızın yanmalarıyla uğraşıyoruz. kime gitsek herkes farklı bir şey söyleyecek çünkü. herkes kendine göre doğru düşüncesini empoze ettirecek. şöyle yap, böyle yap, şöyle yapma, böyle yapma vs gibi. onun için en iyisi kimseye gitmemek aslında. analizinizi yine insanlar üzerinden yapın. ama kendi içinizden değerlendirmeyi de unutmayın.
Aynanın karşısına.
Anneme giderim. Yeryüzünde beni koşulsuz seven tek insan.
Kendi yaralarimi kendim sarmayı öğreneli çok oldu. Zaten çevremde de benim dilimden anlayan çok kimse yok. O nedenle kendime müracaat eder kendi yarami kendim sararim.
yanığın derecesine göre doktora gidebilirim. az yandıysa bepanthol falan.
kendime, kuşçumuz, nusret babamız olsa ona giderdik ama yok. o zaman kendime.
Evime giderim. içimle konuşurum bir taraf konuşur bir taraf dinler. Belki içimdeki yaşlar gözümden akar. Sonuç olarak kimseye gitmem. insan canı yandığında birine gitmemeli mutluyken gitmeli. Yoksa karşısındakini bir geçiştirme olarak görürüm. Yapmayın insanları geçiştirme olarak görmeyin.
Anneme giderim.Can bulduğum kadın canımı da iyileştirebilir.Anne hayat değil midir?
birazdan arka plan da Ahmet Kaya videoda ise suskunlar sahneleri ; ecevit- Ahu-bilal üçgeni .
imkanı varsa canımı yakanın üstüne.
allah'tan başka gidecek kapum yoktur.

çün o var dediğim kim varsa hepsi bir gün gitti/gidecek. gitmem diyen de gidecek.

baki olan sadece o'dur.
La baydı artık ya. Canın yansa kime gidersin sevdiğine mi seni sevene mi. ülke derbeder kaynıyo aq. Gitmiyorum kimseye. Sokarım hayatınıza.
açmayın oğlum böyle başlıklar kimsem olmadığını fark ediyorum sonra... anneme giderdim belki. yaptıklarımdan sonra kabul eder mi bilmem ama ana yüreği dayanmaz belki...
canını yakana gideceksin.
varsa emanet, çekip sikeceksin adeleti.
Ben yine kendi canıma giderim.

Seni en iyi sen anlarsın.
zamanında canımın yanmasini kimselere anlatamadigim daha doğrusu anlatacak kimsemin olmadığı, allah bereket versin olanlarinda uzulmesine kiyamadigim kisiler olmasindan dolayi kagida kaleme gitmiştim.

iyi bir dinleyiciydi kagit, yalan yok kalemde hep iyi bir araci olmuştu. verdiğimi verdi aramizdan sir cikmadi. ustune eklemedi cikarmadi.

ama cevap alamadim bunlardan. icimi doksem de canimin acisi gecmezdi.

simdi madem ki hayal gucumuze biraktiniz mevzuyu,
baya dusundum de ben benim acimin canını yakacağı kimseyi bulamadim.

olmaz degil mi zaten oyle seyler
filmlerde anca, ikiz kardesler filan.

gitmiyorum kimseye filan amk, tavuk döner söyleyin bana.
Anneme.
Kime gidersiniz ne kardeşim. Yaralanıp canımız yandıysa doktora gideriz. Ruhen dağıldıysan kendini toplamaya çalışırsın. Sonra adama demezler mi kendini dinlemeyi bilmiyorsun,"kime" gidip yanan canını iyileştirmeye çalışıyorsun. Otur yerinde, başkalarının kafasını şişirme...