bugün

Mesela kahvede oturan bir grup erkek vardır ve o esnada da alımlı bir kadın geçer yoldan. içlerinden birisi de aynen şöyle der: ''Vay anam vay!''
---
işbu eylemden çıkarılacak ders şu mudur? Yoldan geçen kadın, o adamın anasıdır...

(bkz: bi git işine allasen)
(bkz: süt içtim dilim yandı of amanın amanın)
(bkz: salak desem salak değilsin)
(bkz: beynimizi düzgün kullanalım kampanyası)
(bkz: kendini zeki sanan gece lambası)

Her neyse, her aklımıza gelen şeyi bir dahi edasıyla umuma açmamak lazım! Neymiş, Allah demiş!
öylesini görmedim ama şunu yaşadım;
Yer maslak filan, bir arkadaş düğününde tanışmış insanlar bir şekilde arabalara dağıtılıyorlar ki herhangi bir merkezde inip evlerine dönsünler.
bidiğim otomobili bir bayan kullanıyor,yanında kafası bir milyon olmuş bir erkek,ben ve iki hanım ise arkadayız.
Öndeki alkollü arkadaş gereksiz bir laf edince yanımdaki orta yaşı biraz geçkin ablayla aralarında şu diyalog geçti;
-aaa öyle söylemeyin beyefendi allahın gücüne gider..
-ne allahı bayan ben ateistim.
-yaa öylemi hadi allah kabul etsin.
-sağolun allah razı olsun.
diğer ateistler: bizden değildir. *
yıllardır müslüman olduğu için beynine yerleşen tepkileri gösteren ateisttir.
(bkz: ağız alışkanlığı)
büyük büyük babaları (bkz: firavun) olan yeni yetme gencler.
inançsız inananlardandır. kulak dolgunluğuyla allah kelimesinin hafızaya girip, argo kelimelere uyarlanmış haliyle kullanmasıdır.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu) be amına kodum.

denebilir
eski alışkanlıklarından kurtulamamıştır muhtemelen. inşallah da diyordur.
Arabasında ayetel kürs-i taşıyan ateisttir bu ayrıca.
istediğini derdir, size nedir.
tanı için yeterli araştırma yapılmaması sonucu önyargıyla ortaya atılmış düşüncedir. düşüncemememiye mi desek ya da? üstüne basarak söylüyorum kendini ateist diye tanımlamayan kaç gerçek ateist tanıdın? cevap: tırt. kısacası sen gecenin bi yarısı başkalarının can havliyle nasıl tepkiler vereceğini düşüneceğine ateizmin ne olduğunu öğren. öğren ki yöre insanlansın. ya da sittir et öğrenipte napcaksın pirincin taşını filan ayıklarsın sonra; uzun iş di mi?