bugün

patronlar kulübü tüsiad'ın yeni başkanıdır. aynı zamanda tüsiad tarihinin üçüncü kadın başkanıdır.
tüsiad başkanı olduktan sonra(ki olacaktır başka aday yok yani tek aday), rte ve akp'nin uğraşacağı yeni isim.

--spoiler--
istanbul Üniversitesi işletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1981 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başlayan Pricewaterhouse’un (PW) kuruluş aşamasında şirkete katılıp 2013 yılının Nisan ayına kadar PwC Kopenhag, Londra ve istanbul ofislerinde çeşitli kademelerde görev üstlenen Cansen Başaran-Symes, PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PwC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı. Cansen Başaran-Symes TÜSiAD ve Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. World Economic Forum (Dünya Ekonomi Forumu) tarafından 2000 yılında “Global Leaders for Tomorrow” (Geleceğin Global Liderleri) ünvanını alan Cansen Başaran-Symes, 2000 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın En Başarılı iş Kadını” ödülüne ve 2006 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği'nin "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında çağdaş Türkiye'nin başarılı Türk kadınlarından biri olarak üstün hizmet ödülüne layık görüldü.
--spoiler--

kaynak: http://www.eczacibasi.com...ciler/CansenBasaran-Symes
kadın olması sebebiyle akp'nin daha fazla canını sıkacak isim.

tebrik ediyoruz.
pwc türkiye eski ülke partneri; bugün itibarı ile tüsiad başkanı.
Paranın Amina koyan grubun başkanı olmuş. Ulan bir günde kazandığınız paranın %5 i ile 3 sene yasıyorum ben.
patronlar kulübü tüsiad'ın tarihindeki üçüncü kadın başkanı, yeni patroniçe.
2015 yılında tüsiad başkanlığına getirilmiş, rum asıllı trabzon'lu yahudi.

recep tayyip erdoğan'ın istanbul üniversitesi işletme fakültesi'nden okul arkadaşıdır. her ne kadar rte bu okulu bitirmediyse de, cansen başaran symes'in aracı olmasıyla diplomasını alabilmiştir.

adını son dönemde abd'de hiç bir kuruluşun randevu vermediği rte için brookings üzerinde baskı kurmasıyla duyurdu. böylece tüsiad'ın rte'nin yan bahçesine dönüşmesine katkı sağlamış oldu. yahudi üstün hizmet madalyasını hak ettiği düşünülen başarılı bir iş kadını.
görsel
pwc ceo'su..

size de günaydın cansen hanım..

üsküdarda sabah oldu..
güncel Önemli Başlıklar