bugün

insani hayvana cevirebilicek durum.
götü parmaklayınca geçtiğine inanılan sıkıntıdır.
çok pis birşeydir. oda arkadaşın sevgilisiyle buluşmuştur. ecinni gibi kalmışsındır tek başına. televizyon da yazın insanlara 5. sınıf insan muamelesi yapmaktadır ve hiçbirşey yoktur. bilgisayar desen monitöre alık alık bakmaya başlamışsındır. hayalgücü 0'a inmiş, entry girememektesindir ama sol frame akıp gitmektedir. yatağa zıplarsın, iki debelenir ve sıkıntıdan uyumayı da beceremezsindir. ufak çaplı bir temizliğe girişirsin, o lanet olası iş de hemencecik biter hiç olası olmadığı halde. kitap, dergi karıştırayım biraz dersin. yok o da olmaz. 3 tane cümleyi tekrar tekrar okursun ve inatla birşey anlamamaya devam edersin. bu arada farkında olmadan, tekeli hızla zengin etmektesindir. için kımıl kımıldır. çığır çığır çığırmak gelir içinden. nitekim çığırırsın da ama yine bir işe yaramaz. en sonunda kafamı duvara sürtüp kıvılcım mı çıkarsam acaba diye düşünmeye başlarsın. ona da gücün yetmez...

(bkz: yeter huleyn)
(bkz: ağlamak istiyorum)
kucucuk bir olay, kucucuk bir cumleyle bile meydana gelebilecek bir durum. hersey toz pembe iken birden griye donusmesini saglayan duygu.
yeni bir can sıkıntısına sebep olan hal. canımın sıkılmasına çok canım sıkılıyor.*
zamanın geçmek bilmemesi, geçse bile öyle mal mal geçmesidir.
sözlük galiba canım sıkılıyorlan benim.
(bkz: millet tatilde biz sözlükte mesaide)
sevgilisi amerika'ya gidecek ve bir daha dönmeyecek olan bir insanın zamanla yaşam tarzı haline gelen duygu şeysi hede hödö. kötü bir şey tabii her an mide bulandırıcı bir karamsarlıkla yaşamak, bir daha nasıl mutlu olabileceğini düşünerek canının feci sıkılması...
her seferin dile yeşim salkım'dan "hiç keyfim yok" ve ebru gündeş'ten "dön ne olur" şarkılarını dolayan ruh hali.

canım sıkıldı çabuk gel
tadım kalmadı hemen gel

oysa beklediğin biri de yoktur. amansız bir sıkıntıdır bu... keyfin kaçmıştır. sabah yaptığın alalade bir kahvaltıyla paketin sonunu görmüşsündür... gün sona ermeden...

Hiç keyfim yok uzun zamandır
iyiyim dersem anla yalandır
Gülümseyişim, zorlamamdır
Şarkılarım ağlamamdır
yapacak bi'şeyin kalmadığı anda beliren duygudur.
giderilmesi çok güçtür, çünkü elde kalan bir atraksiyon yoktur, bu sıkıntıyla başkalarınında canını sıkmak mümkünüdür. *
türkçe karakter kullanarak yazıldığında ya da söylendiğinde nahoş bir hava yaratan tamlama.
küçükken anneme canımın sıkıldığını söylememle her seferinde yaptığı yorumu tekrarlaması sonucu ikiye katlanan ruh hali.

o yorum bu yorum : (bkz: siki can iyidir kolay cikmaz)**
bu gece beni sözlükten ebediyen uzaklaştırabilir. zaten ne bok yemeye buradayım hala bilmiyorum. moderasyon bir el atar mı acaba. göreceğiz.
depresyon belirtisi.
sigaraya başlama sebebi.
başarısızlık göstergesi.
tembellik sendromu.
alkol almak için öncelikli şart.
sürekli gıda tüketme ihtiyacı doğurabilen durumdur.
insanların beynini etkisi altına alan durumdur. saçma sapan davrandırır. alakasız şarkılar açtırır, alakasız insanlarla konuşturur, alakasız şeyler düşündürür. buzdolabıyla yakın arkadaş olmamızı sağlar. aynı zamanda nedense bu acil durumlarda televizyonda izlenecek hiç bir şey olmaz.
eğer bı sıkıntı, anne, baba ve çocuk triolojisinden* * oluşmaktaysa cinnet geçirtebilir.
dostoyevski'ye göre insanı hayvana çevirebilirmiş.

(bkz: 9 ocak 2009 canımın sıkılması)
ancak dışsal bir aktiviteye dönüştüğünde geçebilen bir içsel sorundur.
http://sinestezi.wordpres...-sikintisi-ve-uykusuzluk/
geçmek bilmeyen geçmedikçe de daha da bir çoğalan durum.
şu an had safada olan.
sevgiliyi beklerken ayyuka çıkar.
ne oldugu, nasıl oldugu anlaşılamayan bir ruh hali...zaman zaman nedeni olmakla beraber, çogu kez nedensiz..
kişinin içinden bir şey yapmak gelmez kimi zaman hüzünlendirir kimi zaman daraltır kimi duygusallığa bağlayınca ağlatır.
' can sıkıntısı galiba akıcı bir şey.yıllarca uğraşarak kendisine bir gedik açmayı başarıyor.sonra da akıyor içimize.orayı binlerce şeyle tıkamaya çalışıyoruz tabii...

sabahları becerebildiğimiz kadar sıcak bir bakışla, bütün gece parlatılmış 'seni seviyorum' larla, hala medet umulan 'ben de seni' lerle, herşeyle... '

Bu işte Bir Yalnızlık Var... tuna kiremitçi
güncel Önemli Başlıklar