bugün

(farsça)
canını veren. (aslı can-fidadır)
burak özçivitin askerlik temalı filmi, türk olarak en yakışıklı, en karizmatik adam olabilirsin lafım yok kabul, ama iyi oyuncu değilsin, hele asker rolü hiç olmamış.
kerem bursin'in göz tırmaladığı film. kendisinde zerre asker olacak hava yok.
Rabbim gazi burak özçivit'i başımızdan eksik etmesin vatanı korumuş bizi kurtarmıştır.
Bir filmi kaliteli yapan şeylerden birisi her şeyde olduğu gibi ayrıntılardır. Bu filmde ayrıntılar çok vasat. Dağ 2 neden bu kadar sevildi? Her karakterin bir hikayesi her hikayenin bir çekiciliği vardı... Bel ki karakterler çok çok ünlü kişiler değildi ancak gerçeklerle yüzleşmiş ayrıntılar yer alıyordu.
Maalesef bu film olmamış. Askeri film ve dizilerin popüler olmasından kaynaklı vasatlık baş göstermeye başladı, umarım yeni Dağ serisi acele etmez ve tekrar kaliteli bir yapım ortaya koyar.
artık asker filmlerine yeni bir bakış açısı getirmezseniz tutması zor.

hele bir de para için yaptığınız çok belli ederseniz insanlar gitmez.
Hahahahahahahahhaha.

Abi bu insanlar beyinsiz o*uspu çocukları çok açık ve net ya.

Dağı da izlemedim bunun gibi s2k bir filmi de izlemem. işleri güçleri şehitlik ve milliyetçilik duygularını sömürmek o*uspu çocuklarının.
türk filmlerini hatta asker filmlerini hep desteklerim, giderim ama bu film facia.

evet dağ'a çok özenmişler ama ortaya senaryo olarak bordo bereliler suriye tadında bir şey çıkmış. bu kadar klişe diyaloglar, bu kadar kötü oyunculuklar olamaz. çok da para harcanmış,hatta tsk tarafından falan da desteklenmiş sanki.
Okul gazetesine eleştiri yazısı vermem gerektiği için izlemeye gittiğim ve az önce çıktığım film. Cümleler klise, senaryo klise. Dağ filmine özenilmiş, para harcanmış fakat dağ filminin yanindan geçememiştir. Jet sahnelerinde, anadolu kartalları, çatışma sahnelerinde ise börü ve dağ kalitesi aranmıştır fakat bulunamamıştır.

Not: Suriye topraklarına "bugün burası Çanakkale, bugün burası Malazgirt" diyerek benden eksiyi almıştır.
savaş uçağı sahnelerinde , onur altınışığın aklıma geldiği film, çok ustaca yapılmış bir birleştirme tekniği türkiye sanırım 3 4 kişi yapıyor.
iki kasıntı tipin başrolde olduğu film.

Dağ filmine özenmişler ama bir ufuk bayraktar, murat Serezli olmadığından becerememişler.
Utandım.

Bunun türk askerini anlatan bir film olduğu için utandım ve izlerken uyuya kaldığım için utandım.
Düşünün kahraman askerlerimiz anısına bir film yapılıyor ve uyuya kalabiliyorsun.

Hani ne derecede film severseniz sevin bu tür manevi değerleri taşıması gereken filmleri izlerken duygularınızın kabarması lazım ama bu film yok abi olmamış.

ilk yarısını zor bitirdim ama benden önce yarısına kadar dolu olan salondan üç ayrı kişi çıktı.Ben ilk yarı biter bitmez topukladım artık arkamdan kimler geldi bilmiyorum.

Zorlama sahneler, zorlama oyunculuk, hele o zorlama kahramanlıklar.Basit iğrenç askerler arası geyik muhabbetler.

Gitmeyin oturun evinizde Nefes izleyin Dağ izleyin ne bilim yabancı sinemanın propaganda yapmadan yapmış olduğu iyi filmleri var onları izleyin ama bunu izlemeyin.
Film de ilk beş dakikalık fragmanı gibiyse vay haline.

Ulan hepimiz asker olduk tamam ekstrem bir durum var ama hiçbir rütbeli Timini karşısına alıp devre arasında soyunma odasına inmiş Fatih terim gibi bağıra bağıra konuşmaz. En Babacan ses tonuyla Arkadaşlar konu bundan bundan ibaret sorusu olanı sikerim der sen de anlaşıldı komutanım der geçersin.

Bir de arkası brandalı unimogla intikal olayı 90’larda kaldı amk. Yer gök kirpi dolmuş neyin unimogu? Hadi belki köylük yerde davarları çalınan müracaatçıya jandarma unimogla gidiyordur ama özel kuvvetler unimoga binmez bilader.

(bkz: unimog)
Bu hafta gişede çöken bir başka yapım. Kerem Bursin'e ve Burak Özçivit'e rağmen üç günde 110 bin kişi izlemiş. Filmin amacı 500.000'i bulmakmış.
Olm kimsenin izlemediği filmleri niye çekiyorsunuz lan?
Burak Özçivit in 13 milyon TL zarar ettiği film.

https://www.haberturk.com...haberleri-1944093-magazin
Kürtlere alenen öşek sevici diyen film. Acaba bu filme giden kürt vatandaş var mıdır?