bugün

hayata dair iç burkan detaylar a en güzel örneklerden bir tanesidir.

allahtan hz. muhammed e ilk ayet olarak oku yerine ibadet et gelmemiştir. yoksa müslüman alemi boku yemişti arkadaş...
günümüz dünyasında gerçekten hayır işi yapmak isteyenlerin okul yaptırması gerektiğini ortaya koyan gerçek. okumak lüks olmasın artık ve herkes istediği eğitimi alıp sevdiği işi yapsın.
eskiden insanlara camilerin belirli bölümlerinde okuma yazma öğretilirdi .

demek ki şimdiki okullarda ise camilerle okulların sayılarının kaç oldugunu sormayı öğretiyorlar .

güya camiye gidenlerle okula gidenlerin arasını açıcak aklınca .

ne zaman başarılı oldunuz ki şimdi de olasınız tarihde başarılı olmuşturlar diye bir anı hatıra mı vardıda biz atladık yoksa .

(bkz: eksini cebinde bil)
bu kadar saçma bir mantık daha olabilir mi ?

neymiş hastaneye hastalanınca gidiyor muşuz!

insanlar evlerinde hatta birinin evinde toplanınca dahi namaz kılabilirler. ancak birinin evinde toplanıp eğitim öğretim yapamazlar. hele ameliyat hiç yapamazlar.

birisi insanı eğitir diğeri ise sağlığını kazandırır. "hiç bir şeyde aşırıya kaçmayınız." ayeti dahi bugün camii sayısının gereksiz oranda fazla olduğunun kanıtıdır. 90 bin camii tam anlamıyla israftır.

islam mantık dini değil mantıklıya dindir. ancak mantıksız olanlara ne denilebilir...
sosyolojik eleştrel testite giriş dersinin ilk ve en önemli konusu.
evimin camından görünen 3 kocaman cami ve 1 ilköğretim okulu var. sanırım yeterince açıklayıcı olmuştur. artık adım başı 1 cami var demiyorum adam başı 1 cami var diyorum. her sınıfta 50 çocuğun olduğu bir memlekette okul sayısının bu kadar az olması gerçekten büyük ayıp. ben okulda oturacak yer bulamayan çok öğrenci gördüm ama namaz kılacak yer bulamayan insan hiç görmedim. tamam cami şart anlıyorumda çocuklarada yazık değil mi? 1 caminin yapımına harcanan parayla kaç çocuğun geleceği değişir, hayatı kurtulur. bir çocuk değişir dünya değişir.
bir cami yapılırsa bir imam ve tek maaşla cami işleri yürütülebilir, fakat bir okul yapılırsa 20-30 öğretmen çalıştırmak, bunlara para sağlamak kolay iş değildir. okul açıp 20-30 öğretmene maaş vereceğiz diye ekonomi kötüye mi gitsin?
camileri devletin yaptığını, tüm masraflarını karşıladığını düşünenleri görmemize vesile olan karşılaştırma.
konya için camilerin sayısının ezdiği versus.
okulda 70-80 yaşında kişilerin okumadığı gerçeğini akıllara getiren, okulların belirli bir yaş kitlesi için, ibadethanelerin herkes için olduğu gerçeğini akıllara getiren karşılaştırmadır.
daha önce bu konuya değinen bir yazı yazmıştım.

(#7324272)
Malesef camilerin fazla olmasi durumudur. Okul, hastane gibi kurumlarin sayisini arttirmak gerekirken ulkeye bir suru cami yaptirilmistir. Coguda bombos durmaktadir.
camilerin sayısı bilinmez ama okulların sultan ii. abdülhamid dönemindeki sayısına adnan menderes zamanında ulaşılmıştır.
Niye camilerle okullar bu kurumlar birbirine zıt kurumlar değilki insanlar bu şekilde algılıyor.memnun olmadığınız yöneticileri Allah seçmedi ki başınıza,Allah'ın evlerine hakaret ediyorsunuz.
Unutmayın kul seçer Allah yaratır.insanları bilinçlendirmeye bakın.