bugün

tamamen işi showa dönüştürenlerin eylemidir arkadaşım eğer camin doluysa o camiye bir daha ki hafta gitme benim anlamadığım neden sokaklara kadar saçılıyorsunuz ömrümde görmediğim bu şeyi yeni yeni adet ediniyorlar.
akp tabanıdır.
isteyen istediği yerde kılar.kişisel tercihtir. ama kimseyi engellemediği şekilde.

not : ateistim.
Show amaçli bir eylemdir. Gidin camide kılın dedirtir.
çin işgali altındaki doğu türkistan'da cami yasağından ötürü gerçekleşen durum. diğer türk devletlerinden kimilerinde de sscb işgali zamanında...
sadece saçmalık olduğu gayet basit bu nası soru bişe anlamadım neyse.
biraz şov sanki.
Cami uzak yada dolu ise, trafiğin akışını engellemeden
kılınması gayet doğal bir durumdur. Yanlız, cami orda uygun dururken, sokağa seccade serip namaz kılmak riya ya kacabilir. Gösteriş ten uzak durmak gerek.
caminin olmadığı yerde yada kişi yorgun ve yaşlı olup yürüme hali yoksa normaldir. bunun dışındaki durumların geneli şovdur. zaten dinen uygun olan kılınması gereken adres camidir. usul ve kaideler bir kenara atılamaz! bu arada bunu müslüman toplumda kasten yapan şerefsizdir. haşa diğer insanlara müslüman değilsiniz imana gelin mesajı mı verilmektedir?! enteresan....
bugün saat 18:30 civarı tam Boğaziçi Köprüsü girişinde şahit olduğum yuh! artık dediğim olaydır.
saatler çuvala mı girdi trafiği alt üst edercesine uluorta namaz kılıyorsun
ki dinimiz her zaman hayatı kolaylaştıran bir yapıdadır tabi anlayana kaza namazı nedir onu bile öğrenememişsin baksana...
Sokakta ayin düzenleyen hristiyanlar görseler "aa ne güzel. Laik bir devlete tam uygun." deyip keyifle izleyecek itler, sokakta namaz kılan müslümanları görünce havlıyorlar.

Hoşt ulan hoşt!
güncel Önemli Başlıklar