bugün

Bilgisayarım ağlıyordu...
Soundtrack i çok iyi olan oyun.
Bilgisayarım kaldırmaz muhtemelen.

Vizeler bitince yükletip kâh stalingrad'da , kâh reichstag'da soluğu alasım var.
Psikolojim bozuldu. Küçükler oynamayın ciddiyim. Oyunda sanki gerçek birini vuruyorsun gibi. Titremeler kafa kopmaları. Kusmam geldi.
tarih son sınıf öğrencisi olan ve cod2 ile cod5'i bitirmiş, bırak bitirmeyi sürekli tekrar tekrar oynayan biri olarak merak ettiğim oyundur.

bilgisayarım kaldırmaz diye düşünüyorum.

i3 işlemcili 2013 model bir samsung kendisi.

bir de ben oyun falan yükleme özürlüyüm.
battlefield 1 den başarısız bulduğum oyun.
bir de bf1 de 1.dünya savaşının işlenmiş olması çok daha ilgi çekici ve güzeldi.
cod gene tam tutturamadı bence.
o kadar yaptıkları advanced warfare, infinity warfare gibi star wars tarzı yapımlardan vazgeçen cod'un son oyunu. yine beğenmedim. gerçekçilik hala sıfır ve böyle olduğu sürece battlefield tarafından ezilmeye devam edecekler.

battlefield 1 bu tarz oyunların kralı şu an gözümde.
Cod hastasıyım, diğer serilerini bitirdim bunu da alıcam ama çok pahalı hala aq az düşürün şunun fiyatını.
cod serisinin gerçeklik taşımak gibi bir kaygısı yok ki zaten.
adamlar abartılmış aksiyon senaryoları sıçıyorlar.
milyondolarlarca para harcayıp deli gibi reklamlar yapınca da ortaya şişirilmiş bir balon çıkıyor haliyle.

ama her şeye rağmen oynaması keyifli kim ne derse desin. teknik başarısı da büyük ve her zaman çağın bir adım ötesinde olmuş bir yapım.
muhtemelen görebileceğim tek yer youtube olan oyun. ben call of duty 5 de kaldım arkadaşlar. sonrasına bilgisayarımın nitelikleri yeterli gelmedi maalesef.

--spoiler--
hocam; 1 gb ram,
çok eski nesillerden intel pentium,
nvidia geforce 6200 turbocache ekran kartım mevcut kaldırır mı swh
hayırlı forumlar arkadaşlar.
--spoiler--
battle of the bulge bölümünün aşırı güzel olduğu 2017 yapımı cod oyunu. star wars tarzı o sikko yapımlardan sonra özüne dönmesi iyi olmuş.
hill 493 ve battle of the bulge bölümlerinin enfes olduğu cod serisinin son oyunudur.

başından kalkamıyor insan.
klasik cod'un dibine kadar hissedildiği oyun. öncelikle advanced ve infinite warfare gibi star wars tarzı oyunların piyasada gitmediğini anlayarak tekrar ikinci dünya savaşına dönmeleri güzel ancak, single player'i ne kadar şahaneyse multiplayer'i o kadar dandik olan oyun.

cod aynı cod yani. başından kaldıramayacak ve defalarca single player'ı bitirtecek kadar güzel ama multiplayer konusunda bf'den tokadı her daim yemeye mahkum bir oyun.
çıktığı zamanlar deli gibi oynadığım fakat battlefield 5'i aldıktan sonra eskisi kadar yüzüne bakmadığım oyun.

ama killstreak'ler ayrı bir güzel onlara laf yok...
daha ilk bölümünde çabucak öldüğüm oyun. nasıl geçebileceğimi bilenler yazarsa sevinirim.
Band of brothers gibi askerlere yoğunlaşılmış biraz. Yoğunlaşma dediğim öyle derin değil ucundan.
Şahsi fikrim oyun cod 2'den çakılmış. Çok kötü mü, hayır. Hikaye anlatışı güzel, grafikler lokum, vuruş hissi güzel ama senaryo cod 2 çakması.
10/7.
Mw2 ve bo2 serileri ile birlikte hala multi oynadığım oyundur. Cod'un ender güzel oyunlarındandır.
PS4 pro da oynamaya başladığım gayet iyi oyundur. Ortam ve sesler çok gerçekçidir. Bildiğiniz savaşın içindesiniz. Oyun Normandiya çıkarması ile başlıyor.
ikinci dünya savaşı dalgasının 6626252727 kere tekrarlanan versiyonu Amerikan tarihinde başka savaş yok herhalde.
oyunun aksiyonu kesinlikle oyuncuyu olaya dahil edebiliyor. Klişe tiplemeler vs. mevcut ama irite edici durmuyor. Ayrıca bence Call of duty'nin modern warfare 3'ten sonra çıkarılan en eli yüzü düzgün oyunudur.
Kolay ve orta zorlukta oynayanların "kolay" olarak nitelendirdiği oyun. Battlefield 1'i bu oyundan üstün görenlerin ya bu oyunu ya da Battlefield 1'i oyamadığını düşünüyorum. Neden Battlefield 1'den daha iyi olamamış ki bu oyun? Acaba bug sebebiyle duvarların içerisinden adam geçmediği için falan mı? Bazı çarpışmaları görünce oyun olduğunu bir kez daha hatırlıyorsun fakat bu durum üç sahneyi geçmez.
Aradığınız şey grafik, vuruş hissiyatı ve "sağlam" bir hikayeyse hepsini kolaylıkla karşılayabilecek ve Cod 2'ye en fazla yaklaşmış oyundur kendisi.
Bu oyunu oynarken yoruluyorum lan. Bi saatten sonra ee yeter be siz devam edin diyesim geliyor. Sonu belli bir filmi izler gibi.
Bunu hiç oynamak nasip olmadı. Eğer bu oyunu bizim emektara yüklersem kesinlikle tepesinden duman atar. Onun için mecbur pinti panda kanalından izlemiştim. Fakirliğin gözü kör olsun.