bugün

bitirmesi 2 günümü bile almayan oyundur.
konfigürasyon açısından eşsiz zaten.(görüntü kalitesi anlamında).
tüm bölümleri geçme rehberi:

http://www.videogamesblog...e-xbox-360-ps3-pc-wii.htm

(vidyolu)
multiplayerda second chance perkiyle merdivenlerden inmeye kalkarsanız bug dolayısıyla öldüğünüz oyun. ancak tersi şekilde merdivenlerden yukarı çıkmaya çalıştığınızda bu bir sorun olmuyor.

bu sefer care package getiren helikopterleri düşürüp rakibin bunları almasına engel olmak için tonla yolunuz var. tomahawk bile hasarlı bir care package helisini düşürebiliyor.

rc lere aynı takımdansanız c4 yerleştirebiliyorsunuz.

rpg füzeleri yer seviyesine yakın geliyorsa üzerinden atlayıp kurtulmak mümkün.

size gelen valkyrie füzelerini ateş ederek yok etmek mümkün.
bir oyun. insanlar birbirlerine ateş ediyorlar falan.
eski seriler kadar sarmamış oyun.
Bizim mason u bu oyunda sam worthington seslendirmiş,baya kaliteli isimlerle çalışmışlar gerçekten düblajdada.
fps performansı açısından xbox 360'da oynamanızı tavsiye ederim. hdmi kablosu ile baglantı kuruldugunda tabi.

oyun senaryo bakımından belki duruma, yoruma, degerlendirmeye gore geri kalabilir ama oynanabilirlik acısından son derece mukemmel olan bir oyundur. ozellikle kar kış mevzusu çok pis saran bir oyundur. restart mission butonu folloş olur diyebilirim. slow motion olaylarına ne demeli peki ? açık açık soyluyorum, ben hayatım boyunca call of duty serisinden sadece call of duty 2 yi oynamıs biriyim. ne zaman ki xbox 360 aldım black ops'u o zaman bitirdim, degerlendirdim. oyunun tek eksik yanı videolar. tak diye gecilmiyor anasını satiyim. adamların bunu bu sekilde ayarlamasının amacı, "ulan o kadar ugrastık izleyin işte !" midir nedir ben anlayamadım. ki onu da gectim bazı yerlerde "A Press To Skip" diyor ee basıyoruz geçmiyor. adamı sinir eden durumlar oyunda cok anlıyacagınız. misal yapay zeka ? neredeyse tum gorevlerde rezalet. "Follow" yazmasına aldırmayın. kodumunun adamları sizi bekliyor cogu yerde.

ps: benden size tavsiye oyun bitiminde çıkan zombie mode'da takılmayın. 20 den sonra zombie'ler bokunu cıkarıp koşa koşa gelmeye başlıyor. ilk zamanlardaki tak tak indirmeniz size zevk vermesin yani.
modern warfare'den sonra pek beğenilmeyen, serinin son halkasıdır. ayrıca oyundan atma problemi nedeni ile oynayamadığım oyundur. Çözümünü bilen varsa bir yardımcı olsundur. Bi el atın da oynayalım şunu hacılar.
oyunu makine kaldıramadığından oynayamadım ancak multiplayer videolarını izlemiş biri olarak killstreaklerini hiç beğenmedim. haritalar özensiz ve patlama yangın efektleri de kötü olmuş. buna rağmen 1 milyar dolar ciro yaptığı gerçeğini değiştirmiyor bu tabi.
dördüncü güncellemeden sonra adam akıllı oynamaya başladığım oyun.
kasım ayından bu yana bir milyar dolarlık satış gerçekleştirmiş olup, oyuncuları oyuna 600 milyon saatten uzun bi süre harcamışlardır.
hiçbir bilgisayarıma kuramadığım oyundur.
hala eksiklikleri olsa da bir ayı aşkın süreden sonra ancak kendine gelmiş oyundur. Ulan oyunu neden yarım yamalak çıkartıyorsun be trechyard.
dandiktir efenim. benim gibi sadece multiplayer oyuncusuysanız tavsiye etmediğim oyundur. yok ben hikayeye bakar oyunumu oynarım diyorsanız ben bilmem diğer yorumcular bilir.

warfare 2'nin gözünü seveyim. bana black ops'u alırken warfare2'yi takasta kullanma öğüdünü veren arkadaşlara selam olsun. oğum black ops acayip oyun diyen zevksiz arkadaşlarıma da kulak çınlatan cümlelerim dokunsun.
zorluk derecesini medium'a alınca asıl black ops cıktı ortaya. efekt, cafcaf hat safada ama oynanabilirlik çağın oyunlarına gore cok geride. ister inanın ister inanmayın ama call of duty 2 oynanabilirligi bu oyundan cok cok daha iyidir. o kadar sene gecmesine ragmen iki oyun arasında degisen tek fark efekt, görüntü.. geri kalan her sey eski call of duty oyunlarında kaldı. şöyle ki, verilen gorevde gitmeniz gereken mevki ok ile size gosterildiğinde takım arkadasınızı takip etmeniz gerektigi talimatı veriliyor size. yaklasık olarak 50m boyunca follow yazan takım arkadasınızı takip sırasında o sadece koşar. geride bıraktıgı dusmanlar size aittir. tamam da ulan boyle bi anlayıs hangi gercekcilige dayanılarak yapıldı ? sen ne zaman gordun bi savasta bi adam deli dana gibi kosuyor digeri adam avlıyor ? yavas git anasını satıyım. gercekcilik en ust duzeyde olsun. oynayan adam efekt dısında oynanabilirlige, aldıgı zevkede "vay anasını be ne oyun yapmıs adamlar" diyebilsin. oynamayın demiyorum ama kolay seviyede * oynayın.
son derece kaliteli bir oyundur. Bu oyuna bok atanlar gitsin sims oynasındır.
geçmişteki serilerı referans olarak alınca güzel olduğu düşünerek oynamaya karar verilrn oyundur. bu oyun için bilgisayarımın özelliklerini değiştirdim sözlük.
hollywood yapımı aksiyon filmlerinin çoğundan daha iyi senaryoya sahip oyun.
multiplayer'ının, özellikle wager match'lerin felaket derecede bağımlısı olmuş bulunuyorum, one in the chamber, sticks and stones, gun game.. hepsi çok orjinal ve çok keyifli. düşük level bile olsanız karşınızdakilerle aynı silahlara sahip olduğunuz için level atlayana kadar güçsüz güçsüz ortada mal gibi dolaşmanızın önüne geçiyor.

p.s. single player'da bir bölümde sympathy for the devil eşliğinde vietkong'lara art arda füze ve gattling gun sallıyorsunuz ki böyle bir şey olamaz.

bu arada psn'im petrifiedrandy, pabucu yarım, çıkın dışarıya oynayalım.
mw2'nin yaptığı multiplayer bağımlılığından kurtulmuşken bir de black ops'u denemeye cesareti olmayan yazar o benim.
bir patlama sahnesinde deseler ki monitörün yanıyor , inanırım.
call of duty serisinin son oyunu olup, teknolojinin tüm özelliklerini yansıtandır.
resmen propaganda aleti olan oyun. ne menem birşeymiş aylardır ha geldi ha gelecek, ortalığı kaynattılar. merak ettim, gittim internet kafeye oynadım. arkadaş, daha oyunun başında fidel castro yu öldürüyorlar yatağında hem de delik deşik ediyorlar. gerçi o fidel in bir benzeriymiş ama neyi değiştirir? bok varmış gibi zaten ayaklarının üstünde zorla duran küçücük devlete hayvanat gibi saldırıyorsun, son model silahlar falan. hadi diyoruz belki ilerde hitler falan vardır, taşşağından sallandırırlar. yok arkadaş, oradan hop 63 mü 64 mü sovyetler birliği ne geçiyorsun. vorkuta denen allahın bile unuttuğu buz gibi bir yerde kömür ocağında isyan başlatıp sovyet askerlerini kurşuna dizmeye başlıyorlar. baktım olacak gibi değil bıraktım arkadaş oyunu. böyle rezalet olmaz. sonradan okuduğuma göre daha vietnam varmış sırada. iyi ki bırakmışım. lanet olsun böyle oyuna. resmen amerikanın soğuk savaş dönemi propaganda araçları gibi olmuş. bol ajitasyon, hep amerika haklıdır vurgusu. lanet olsun böyle oyuna. oyunmuş!
çoluk çocuğun beynini yıkamak için dizayn edilmiş, onlarca aptal vahşet oyunundan biri. Propaganda.
ha bana bir şey olmaz diyorsan, devam et koçum kim tutar seni, kahraman amerikan askerisin sen nede olsa.
bu oyunları saatlerce, günlerce oynamak sizi asosyalleştirdiği gibi ruhsal dengenizi de bozacaktır.
hayat tüm güzelliğiyle yanı başınızdan akarken, elektronik devreler içinde zamanınızı öldürmeyiniz.