bugün

üniversitede *bir hocam benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir olmamalı derdi. o zamanlar çok tepki göstermiştim. şimdiyse düşünmeden edemiyorum bu hocanın ''çıkar telefonu'' diyen kişilerle oyu nasıl bir oluyor diye. yaşam farklı beklenti farklı ülkenin bu ekonomik durumunu çok iyi bulan var kötü bulan var. arkadaş ülke ekonomisi bana göre sana göre olmaz. iyiyse iyi kötüyse kötüdür.
oy kullanmak için belli bir zeka ve eğitim düzeyi gerektiği bir gerçek. Kaldırmak olmasa bile keşke sınır getirilme imkanı olsa.
oy kullanmaları önemli değilki önemli olan bilgisayara girilen değerler. bilgisayarları yöneten seçimi kazanır. sen boşuna gidiyorsun oy kullanmaya yani tiyatroda rolünü yapıyorsun.
(bkz: tarafımdan cevap verilmeyen başlıklar) çünkü siyaset beni de insanları da mutsuzluğa sürükledi. eskiden siyasetle iç içe, bu kadar alakadar olmadığımız için belki de daha mutluyduk en azından kendi açımdan böyle olduğunu söyleyebilirim. siyaset insanı mutsuz yapıyor sanki genellikle ve ben de o yüzden tartışmalı başlıklara cevap vermek yerine kelime bilgisi veya normal bilgi vermek suretiyle hem kendime hem de insanlara faydalı olmayı tercih ediyorum.
bu konu bıktırımcılık mertebesine ulaştı.
doğrudan demokrasi varsa akıllı adamın oy kullanması doğrudur. başkasını senin yerine meclise gönderirsen hiçbir istediğin olmaz. başkalarına bağlı olan hiçbir şey senin istediğin gibi sonuçlanmaz.
Peki CHP kime hitap edecek?
AKP gümler.
100 sene önce demokrasi getirirken neredeydi aklınız? 20 seçim kaybedince mi uyandınız?
Akp’ye büyük darbe olur.

Barajı bile aşamaz.
Çocuk yapmak ve oy kullanma hakkı için kesinlikle seviye tespit sınavı gibi bir uygulama olması gereklidir diye düşünüyorum. Sadece diploma ile seviye belirlenemez çünkü bazı ülkelerde parayı bastırıp diploma alabilir ve hatta devlet başkanı bile olabilirsiniz.
Sadece cahil değil, fakirlerden de oy kullanma hakkı kaldırılsın.
Bir makarna, kömüre oyunu satan şerefsizler var.
hayattaki en doğru kararlardan biri olur.
O zaman birileri fark yer olur mu hiç öyle.
Cahilliği nasıl ölçeceğiz?

Bir köylüye cahil dersek onun tarım, toprak bilgisini çöpe atmış oluruz.

Bunun dışında desteklediğim bir proje.
sadece üni mezunları oy kullansın. seçilme şartıda en az yüksek lisans olsun.

düşünsenize meclis hep proflarla dolu aydın kişiler. yok vazgeçtim çok sıkıcı olur. bir de aşırı kural koyarlar yaşanmaz.
Ozaman CHP kimlere hitap edecek?
Ricky gervais abimizin bu konuda bir önerisi var.Çamaşır sularının üstünde yazan içmeyiniz uyarılarını kaldırıp seçimi öyle yapalım.Haklı
Abi nolur yürürlüğe girsin boyle bi sey. Yoksa 2023 gümbür gümbür geliyor yine...
kesinlikle katıldığım önerme oy verme hakkının eğitim düzeyine göre olması gerekiyor, mahalli seçimlerde verebilirler ama ülke yönetimi seçiminde kesinlikle yüksek eğitim şart olmalı.
DOĞRU ÖNERME, heykele oy veren kitleyle benim oyum bir mi kardeşim.
Eğitim şart.insanlar iyi eğitim görmeli.boylece özellikle dini duyguları sömüren partilere prim vermezler .bu tür partiler cehaletten beslenir.
buna en çok ses çıkartan kendi gücü ve muktedirliği bu cahillere dayananlar ve onların avaneleridir.
https://twitter.com/__Iaz.../1410313128815046658?s=20
bay cahiller cahil kime denir önce onu bir öğrenin he..