bugün

cahil insanların içteki boşluğu giyimine önem vererek doldurma isteğinden kaynaklanır. bizim insanımızdan da kaynaklanır. çünkü biz güzel giyinen herkesi akıllı zannederiz. bunu bilen cahil de akıllı görünmek için mümkün mertebe güzel giyinmeye çalışır. fakat eşeğe altın semer vursan da eşşektir.
ne kadar içi boş bir önerme. insan önce yaşadığı ülkeden yola çıkar bunu düşünürken. ilk akla atatürk gelir mesela, sadece giyimiyle değil duruşuyla karizmasıyla bu tür önermelerde bulunan cahillere elinin tersiyle çarpmaktadır. düşünün biraz saksı niyetine kullanmayın.
cahil değil de, kendisine saygısı olan insanlar giyinimine önem verir,vermeli..
Atatürk örneği verilmiş. Eh, ben de en zor matematik sorularından birini çözen rus matematikçi örneğini vereyim. Adamı yolda gorseniz evsiz vs zanneder cebine para koyarsınız.

Önermeleriniz çok rahat yanlislaniyor. Giyim kusamin cehaletle veya zeki olmakla ilgisi yok. Bu tamamen karakter ile ilgili.

https://www.google.com/am...yakovlevich-perelman/amp/
gittikçe cahilleşiyorum demek ki.
Giyimime önem veriyorum ama hayatım boyunca tanıdığım en kültürlü insanlar en sıradan giyinen insanlardı. Aldıkları maaş ne kadar yüksek olsa da bir şeyin en pahalısını almıyorlardı. Garip ama doğruluğu düşünülebilir önerme.
Giyime önem verilmelimidir. Nasıl giyilmelidir gibi sorular geliyor. Evet giyime önem verilmelidir ama nasıl. Mesela temiz giyilmelidir. Bu giysiye verilen önemin en iyi belirtisidir. Görüntümüz düzenli olmalıdır.