bugün

(bkz: the palu family)
Cehaletin Ete kemige bürünmüş, vücut bulmuş, üstüne bir de vücut geliştirme yapmış hali.
Hayatı boyunca kitap okumamış,müzik zevki olmayan,oturmasını kalkmasını bilmeyen,sadece kendi bildiklerini doğru sanan,kaba,cimri,halden anlamayan insanlardan hep zarar görürsünüz.Siz ne kadar iyi davransanızda onlar sizi kırar,üzer böyle aptal insanlardan uzak durun.

sizin anlayan,lütüf sahibi insanlarla beraber olun.
Cahilliklerini kabul etmezler, herşeyi ben bilirim kafasıyla yaşarlar. Boş boş konuşurlar. Övunmekten başka bildikleri bir şey yoktur.
Cahillik Bi yere kadar kötü olabilir.

Fakat öğrenmemekte direnmek kişinin kendine vereceği en büyük zararlardan biridir kanımca.
Bu durum için Nefret etmek uçlarda bir duygu olsa da, rahatsız olunduğu, , asap bozdukları su götürmez bir gerçektir.
Lakin her cahil insanda aynı duyguları hissetmeyiz. Cehaletinin farkında olup, bilgiye, bilgi vericiye saygı duyan, bilgiyi, akıl, vicdan, mantık süzgecinden geçirebilen alçak gönüllü, masum insanları çok sempatik buluyorum.

Dostoyevski der ki:
" Ya hatalarinla yüzleşir ya da yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pislik olmak ayrıdır."
Hiçbir şeyi sorgulamayan insanı hiç sevmem.
Yakınlarda bir entrymde demiştim bunlar beni agnoter yaptı diye.

(bkz: agnotoloji) terminoloji ile sevişmeden olmaz..
ne yaparsan yap cahil akıllanmaz nefret etmiyeyip ne yapalım.
Kacamiyon da bunlardan ulan servis değiştim burda da var aynı tip sakallı barzolar. Mangal falan konuşuyor recep ivedik şivesiyle aptallar.
koduğumun barzolarını internet bile yontamadı.