bugün

aynı evin içinde, aynı oksijeni soluduğunuz* ama o oksijenden aynı verimi alamadığınız insan tipidir bu. hatta onun o oksijenden verim alıp almadığı da tez konusu olabilecek bir olaydır. şöyle ki; gün içinde toplam üç sınavınız vardır ve dün geceden yeteri kadar uykusuzsunuzdur akşam saat altı gibi eve kendinizi zor atıp bir şeyler yiyip yatacaksınızdır ki, evin içinde hiç istemeseniz de o bünyesizle karşılaşırsınız. ve beni saat onbirde kaldırır mısın sorusunu sorma gafletinde bulunursunuz... ve o süper zeka da evet diye cevap verir...
ama gel zaman git zaman, yatakta kendi kendinize uyanırsınız, bir daha uyursunuz, uyanırsınız bir daha uyursunuz... lan saat daha onbir olmamıştır demektesinizdir hep, bu uyanıp uyuma olayı tekrarlandıkça sıkılmaya başlarsınız ve kalkarsınız en sonunda ışığı yakıp saate baktığınızda saat oniki ye çeyrek vardır ve telefonunuzda da iki adet cevapsız arama, birisi sevdicektendir, diğeri ise kaldırmasını söylediğiniz ev arkadaşından...
akabinde şöyle bir dialog yaşanır:
gk: ben, ak: ev arkadaşı, (yanlış anlaşılmasın art niyet yok)
gk: lan sen salak mısın?
ak: neden yav?
gk: hakikaten sende var bir salaklık ben boşuna dalga geçmiyorum seninle...
ak: ya ne oldu abi?
gk: sen neden çağrı yaptın bana?
ak: abi valla iki kere çaldırdım telefonunu... ya odaya gelip kaldırıcaktım ya da telefonu çaldıracaktım... ben de böyle kaldırayım dedim..
gk: böyle kaldırayım dedin? lan sen ....nimi kaldırıyorsun telefonla dürtüyorsun... sen hakikaten malsın lan...
ak: ya bak böyle söyleme..
gk: lan mal, o telefonun sesinin kısık olma ihtimalini ve benim duymama ihtimalimi hiç düşünmüyor musun sen? lan bir de mühendis yapacaklar seni bu ülkeye.. hakikaten öküzsün oğlum sen...
ak: ya gk bak böyle salaklı mallı hakaretlerde bulunma ayıp oluyor...
gk: ayıp oluyor? dur bir çağrı yapayım da özür dileyeyim... bir daha sana uyandır diyen zihniyetin ben zaten a.q....

gecenin bir yarısı bütün termodinamik aşkınızı silen süpüren bir insandır, hiçbir eve lazım değildir, üstüne para verilerek başka evlere transferini düşünmekteyiz...
ev arkadaşı hristiyan, yahudi, budist vb. ise kendisini islam'a çağırarak içinde bulunduğu durumdan uyandırma tekniği.
cimri kişilik.
Dayak yemek için sabah erkenden sıraya girmiş bir birey.
kontörü olmayan arkadaş.