bugün

Cadılar bayramı gazzede yaşanıyor gerçek insan suretlerinin neye dönüştüğüne bir bakın.
Bugun her yerde deri kostumlu kedi kiz goruyorum.
hepimizin cadılar bayramı şimdiden mübarek olsun. heppi haloin.
Yurt dışında pek bi heves edilen bayram. Millet bahçesini öyle süslemiş ki yürürken bir anda korkunç sesler duyuyor, iskeletler, korkunç bebekler, kanlı çadırlar ve mezar taşları görebiliyorsunuz. Türkiye’de, gece manyağın biri sıkıştırır mı öldürür mü diye çıkamıyordum burada da kafama oyuncak iskelet düşer mi, kulağıma cadı bağırır mı diye çıkamıyorum :D
bayramımız yaklaşıyor. korkunç kıyafetlerle sokak sokak gezip komşuların kapısını çakıp oyun mu şeker mi sorusunu sormak için sabırsızlanıyorum.
görsel
hayırlar olsun.
ulusal bayramlardna sonra en sevdiğim bayram.
adamlar yüzyıllarca boyunca onbinlerce insanı cadı diye yaktılar. bir nevi günah çıkartıyorlar belki de.
Eğlenceli bence yani olsa da olur olmasa da.
Element nedir, nasıl uydurulur, sorularının cevabının saklı olduğu bir Amerikan dayatmasıdır. Tıpkı Noel gibi. Dini bir olayı olan her şey -ne kadar saçma olursa olsun- insani olarak saygıyı hak eder; fakat emperyalizm saçma dayatmaları masum değil.
Bir sosyalist olarak karşı çiıktığım bayram amerikanin adina bile karşiym ben ki kaldi bayramina hepten kaşıyım.
Yıllar önce bir dans gecesinde konsept olarak yapıp kutladığımız bayramdır.
Kızlar çok ilginç makyajlar yapmıştı. Elbiseleri, ayakkabıları çok tuhaftı.
Ben eyes wide shut maskesi takmıştım. Gecenin sonunda görükleye kiralık eve geçmiştik.
Kızlar içince çok fena kayışı koparmıştı. Ve bunlar öyle eğitimli, kariyerli hatunlar... içlerinde devlet memuru bile vardı.
Ama sonuçta herkes insan. Ve içindeki birikmiş enerjiyi açığa çıkartmaya, bastırılmış duyguları coşturmaya ihtiyaç duyuyordu.
Anlami felsefesi ne yani ... yoksa oyle sakalar komiklikler falan mi sadece..
queen ravenna hanımefendinin cin kostümüyle katılmasına kesin gözle bakılan bayram.
olan ölen adamlara oldu ya .
yaşasın. hepimizin cadılar bayramı kutlu, uğurlu, mübarek olsun. yaşasın 31 ekim!
Niye kimse bayramımı kutlamıyor?
Ağiıycam şimdi.
Bizim burda cadıköy diye bir mekan var, orada kutlayacağımdır.
içinde bulunan hadise şu an.
Yalanını silksinler mk.

Ufak atta cadılar yesin.

He hee...
kabağımı oydum, şekerlerimi hazırladım müstakil evimde şöminenin karşısında oturup müzik dinliyorum.
iş arkadaşım dün işten çıkarken diyor ki Halloween bayramın kutlu olsun. Dedim ki ya gerizekalı yarın cumhuriyet bayramı onu niye kutlamıyorsun. Cevap. ihihiiiii...
bizim de söyle tüm ülkenin süslendiği bi bayrama ihtiyacımız var! bizim bayramlarda anca inek kessek oruç tutsak....
Trick or treat.
Haftaya elimi öpüp bayramımı kutlayın.
Halloween.