bugün

(bkz: ne kemikmiş arkadaş)
(bkz: usta kasap bıçağı)
o kemik kırılalı çok oluyor da sağ olsun devlet büyüklerimiz bunu görmekten kaçınıyor.
(bkz: başka bir tarafa kaçan bıçağın kemik araması)
çokları için götün kalorifere dayanmasından daha önemli değildir.
görsel
türk siyasi literatürüne, "bıçak kemiğe dayandı. ramazan'ın geçmesini bekliyoruz" veciz sözüyle birlikte geçmiş sözdür. bıçak kemiğe dayanınca, tepki geciktirilmez. yoksa o bıçak kemiği deler geçer. ve nitekim, öyle de olmuştur. (bkz: 19 ekim 2011 pkk saldırıları)
bıçak artık neremizde acaba.
yıllardır değişmeyen sözdür. kim çıktıysa demiştir ki ne bıçak olduğunu kimse anlamadı ya da bizde ki kemik çok sağlam hiç bir şey olmuyor;

http://img36.imageshack.u...666025252761146101510.jpg
one minute komedisinin yerini almış cümle. eskiden anlamı büyüktü şimdi yerlerde geziniyor.
bundan sonra bu sözü kullanan ilk siyasetçiye ana avrat kayacam haberi olsun.
bu ne kör bıçak yada ne sert kemikmiş, yıllardır kemik çatırdamadı.
son olarak recep tayyip erdoğanın kullandığı klişe ifade . kemik kemik değil titanyum mübarek.
palavra.nasıl bir etse 9 yıldır kesilemiyor.
pkk terörü başladığından itibaren, başbakan olan her siyasinin söylemesi farz olan deyim.
son 30 yılın özeti gibi olan kelime.

inanmayanlar için:

görsel
doğuda görev yapan bir öğretmen dostum bugününü şöyle aktardı: "sabah okula gittiğimde biji apo sloganları atan öğrenciler dolaşıyordu koridorda. lanet olsun yönetmeliklere ki öğrenciye höt bile diyemiyoruz." ben de dedim ki üzülme hocam o öğrenci 3-5 yıl sonra dağdan sıkacak bizlere sonra da biz hep yaptığımızı yapıp söveceğiz ona. bu düzen hiç değişmeyecek bu gidişle. ha bi de başbakan çıkıp bıçak ve kemik meselesini anlatacak yine...
artık küfür niteliğe taşımaya başlayan içi boş söz.
kemik mi kaldı piç
24 şehidin ardından, herksin dilinde dolaşan yegane cümle.
(bkz: yine mi)
duymaktan insana, gına getiren bir cümle.

(bkz: gına gelmesi)
23 senedir söylenen laftır. bıçak kemiği geçti g*te giriyo artık!
1984 yada 85 yazı idi. pkk ilk büyük katlamını yapmıştı. zamanın başbakanı turgut özal şöyle dedi; ''3-5 çapulcunun yaptığı hareket''

askerin operasyon ısrarına dalga geçerek karşı verdi. milli bayramlardan birinde, askeri heyeti kıçında şort ile selamladı, evet, neden? bir araştırın özal'ın kimliğini.
Bıçağın dayandığı başka yerler var artık ama gören yok.