bugün

çevreyi korumaya yönelik üzerinde anlaşılmış genel bir bakış açısı benimsemek yerine bunları sadece partilere çamur atmak için gündeme getirip sidik yarışı peşinde koşmakta ısrar ettiğimiz sürece ülkemizin doğasını çatır çatır kaybetmeye devam edeceğimizin bariz göstergesi olan yeni bir vaka ve yeni bir polemik denemesi.
Büyükçekmece aynı zamanda yatırımların be gelişimin de düşük olduğu bir ilçe. Arsaların değeri normalin çok altında yıllık değer artışı yaşıyor.
ulkenin particiligi olmaz hangi belediye isr kinanmali ve geregi yapilmalidir. bunu medyaya tasiyan herkeside ellerinden operim.
chp özellikle izmir' de ve başka ilçelerde kendilerine verilmiş şansı doğru kullanmıyor. bu yüzden kendilerine bakmadan akbaba gibi açık arayanlara bol bol malzeme veriyor, işini doğru dürüst yapmıyor. bu da buna güzel bir örnek.

akp' li belediyelere ait onlarca rezilliği şuraya sersek tek laf edemezsiniz. çünkü amacınız üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. bu yüzden çevre duyarı kasmayın komik duruyor.
Çevreciler sessiz tam onun bunun çocukluğu gibi sessiz ortalık.

Ben tarafsız biri olarak hükümete kızdığım gibi buna da kızıyorum şuna sessiz kalan tatlı su solcuları ve tatlı su çevrecilerinin tıpkı tatlı su feministlerinin başörtülü kadınlara zarar geldiğinde yahut mısırdaki rabia diri diri yakıldığında sessiz kaldığını da hatırladığımda bu ülkede her kurum ve insanlarının işine geleni idrak ettiği işine gelmeyeni görmezden geldiği ve ülkenin bu çirkinliği yüzünden beni ülkeye soğuttuğunu hatırlatmak isterim.
deniz bok kıvamına geldiyse bu belediyenin değil denize sıçanların sorumluluğudur. hatta çevre bakanlığının hatta denizcilik bakanlığının hatta başbakanlığın sorumluluğundadır.
hiç şaşırmadım

akabeliler geceleri gizli gizli gelip zçıyorlar

sabah olunca da gelip burada ağlaşıyorlar.

sonuç : akabe hırsızdır, çalar.
http://t24.com.tr/haber/k...ler-imara-aciliyor,218042

deniz bok içinde diye zırlayan ey çevreci akepeli arkadaşlar buna da ses çıkarttınız mı acaba merak ediyorum.
kimse de demiyor ki orası istanbul büyükşehir belediyesinin sorumluluk alanında.
o da akabenin vazifesi ama yapmıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=CeXh5Kz_Zu0
bu konuda başıma gelen bir olayı anlatayım. beylikdüzünde oturuyorum, bir kaç sene öncesine kadar (balık hali taşınana kadar) gürpınarda denize girerdim. hal taşındıktan sonra deniz acayip kirlendi, belediyeye başvuruda bulundum denizi temizlemeleri için şöyle bir cevap aldım;

istanbul büyükşehir belediyesi denizi temizlememize izin vermiyor.

bence bu hikaye olaya cevapta veriyor.

düzeltme : imla
akp döneminde yaşanmış ayıptır. büyük resmi hergün yeniden çözen bu süper zekalılar bu büyük resmi nasıl göremez hayret. ulan belediye chp belediyesi ama onların amiri kim ? ibb ye neden tek kelime yazı yok madem bu kadar duyarlısınız madem particilik için yazmıyorsunuz tamamına yazsanıza. ki yukarıda yazılmış görevin asıl kimin üzerinde olduğu. iki ağaç için ortalığı yakıp yıktılar diyen tipler duyar kasmıyor mu insanın tuhafına gidiyor. ibb talimatı ile bakırköy sahil şeridinin betonlarla doldurulmasına neden ses çıkartmıyor bu doğa aşığı arkadaşlar ? bakırköy belediyesi izin vermedi diye ibb den izin çıkarttırıp yeşilyurt-yeşilyurt marinenin oradaki tek yeşillik alana kocaman restaurant açtı adamlar ( akp li dayıları varmış ) tek kelam ettiniz mi ? haberiniz olmuyor dimi bunlardan chp li belediye olsa 5 tane başlık açılırdı burada..