bugün

bakırköy de sıkıntı olur mu acaba?
Evet bakırköy sahil şeridinde ve sıkıntı olacak binalara sahip, coğrafi konumu nedeniylede fay hattına baya yakın, marmara denizine sahili olan her ilçe riskli.
Bu memlekette kumdan kaleler bile depreme daha dayanıklı.
Alınabilecek tek önlem istanbuldaki insan yoğunluğunu azaltmaktır. Bu kadar beton yığını varken ne kentsel dönüşüm etkili yapılır ne de deprem yönetmelikleri uygulanır. Kimbilir kolonları kesik kaç galeri, market var.
Devlet yıllar önce istanbul için vize sistemi kurmalıydı. Her önüne gelen istanbul'a yerlesmemeliydi.
Bakırköy, topkapı vs eskiden tarlasıydı istanbulun. Zemini tarla yani.
7 tepeli şehrin o 7 tepesinde oturanlar biraz şanslı.
Bazen insan saniyor ki saglam bir yere yerlesince depremden kurtuluyorsun. Halbu ki okula giden yavrumuz, devlet kurumlarina giden bizler, riskli bir binada oturan akrabaya ziyarete giden sevdiklerimiz, yolda aracla giderken herkes tehlike altinda.
2030 yılına kadar bekliyormuş yerbilimciler. Olursa çok can yanacak.
Virus gibi kemirdiniz güzelim şehri, birkaç milyon insanın yaşaması gereken şehirde 20 milyon insan var. i nsallah böyle bir felaket olmaz,
olursa da az hasar ile atlatırız bu bir temenniden ibaret..
bütün emeklilerin istanbul'u terk etmesi lazım. yoksa şehir rahatlamaz.
Herkesin hakkında başka şeyler salladığı beklenti. inşallah olmadan bu şehri terketmiş olurum.
Orada değilim ama tüm sülale orada ne bok yiyeceğiz bilmiyorum.
gına gelmek üzere, çok az kaldı.
artık korkutmayın insanları lütfen, herkes panik halinde.
Büyük istanbul değil, büyük Marmara depremi olarak anılacak ve etkisi her yönüyle uzun yıllar sürecek bir etki bırakacaktır.
yıllardır söylenen şehir efsanesi. kanırmayın milleti. böyle bir şey olmayacak. halkı galeyana getirmeyin. devletimiz en iyisini bilir.
"istanbul'da hiçbir zaman deprem olmayacak. Bu da benim görüşüm. Bilimsel değil sadece hisler."

Tuğba Ekinci.
daha var diyorlar...
ben tuba ekinci'ye güveniyorum. hadi hayırlısı.
Tekirdağ da olsa yalova da olsa istanbulun anasını ağlatır.
bu sefer gece olmasa bari dediğim depremdir.
Gündüz de olsa gece de olsa zor geçecek depremdir. Şimdiden herkese çadır dağıtsınlar millet çadırlarda kalsın en azından can kaybı azalır. Tabi bu kadar çadırın bulunması da mümkün değil. Ya da istanbul için en azından bir aylık bir boşaltma kararı verilsin. Sıfır önlemle deprem bekliyoruz allah sonumuzu hayretsin. Evet.
türkiye'nin en büyük ve en önemli şehrinde olacağı için daha büyük bir kriz yaratır.
inşallah kırmaya kocaeli-körfez ilçesi civarından başlamaz, yoksa allah bu memleketin yardımcısı olsun.
lütfen bu konuyu olabildiğince dillendirin tvlerden hiç düşmesin. herkes istanbuldan kaçsın, nüfus ülkeye yayılsın. batılılar gibi müstakil evlerde insan gibi yaşayalım.
ben olacağını düşünmüyorum. olacaksa bile bu ay değil başka bir zaman belki *