bugün

Hele bir çıksın da.
büyük ikramiyeden elde edilen para ile 5 yıldızlı otel inşa ettiricen ve üstüne işleticeksin öyle mi?

lan beyinsiz sırf arsaya dünyanın parasını ödeyeceksin.

kar marjını hesaplattırmayın diye artislik yapacağına, adam akıllı önce fizibilite yap.

ya sonra vay efendim nie bu kadar küfür ediyorsun?

sırf hava civa yapmak için bu denli alçalacak gerizekalılara söğüt dalı mı uzatiyim amk?
Evlenicem. Evlenmezsem o parayı iki ayda bitiririm ben.
araba alacağım basacağım gaza, basacağım gaza.
genelde geri zekalılara çıktığı için hayır gelmez gibi genel yorumlar var. bana çıksa önce oturup bir plan yaparım muhtemelen 5 yıldızlı bir otel inşa ettiririm bu sayede otelde lüks bir yaşam ve 7 sülalemin geleceği bu otel sayesinde kurtulur. 5 yıldızlı otellerin kar marjını bana hesaplatmayın kısacası çok para diyim*.

edit:otel arsasına çok para vereceğimi söyleyen lavuk benim antalyada yaşadığımı ve birçok 5 yıldızlı otelin kaç trilyona yapıldığını bildiğimi bilmeden sazanlık yapması önyargılı totoş diyelim geçelim vesselam.
çeyrek bilet aldığım için 10 milyon tl üzerinden hesaplıyorum. öncelikle işi bırakıp saçımı sakalımı uzatmaya başlarım. deniz gören bir ev, bir yazlık ve cadillac fleetwood marka araba alırım. bu üçü yaklaşık yarım milyon tl eder, kalır 9,5 milyon tl. yaklaşık 1-2 yılımı dünya seyahatine ayırırım. bu da 500bin tl yapsın, kalır 9 milyon tl. dükkan ev tarzı yatırımlar için de 2 milyon tl harcasam kalır 7 milyon tl. zevk için ve adres belli olsun diye sahafçılık & kırtasiyecilik & dvd market tarzı ne batacak ne çıkacak bir iş kurarım. bu iş için de 100 bin tl harcasam kalır 6.9 milyon tl. akrabalarıma, arkadaşlarıma ve bileti bana satan piyangocuya 900bin tl'yi bölüştürürüm kalır 6 milyon tl. bu paranın 1 milyon tl'sini bankaya faize yatırır, her ay faizini alır anaparasına ömrüm boyunca dokunmamaya çalışırım. ayrıca her dünya kupasını her avrupa şampiyonasını yapıldığı ülkede 1 ay boyunca takip ederim. güzel bir hayat yaşayıp sonunda vefat eder mirasçılarımı da mutlu ederim.
deniz manzaralı bir mezarlık.sözde şanslılara o para uğursuz geliyor genelde .araştırın haberleri.
ülkeyi terketmek vatandaşlıktan çıkmak memleketinle ilgi-alakanı kesmek.
amerika'ya yerleşip harika bir malikane ve altımda bugatti veyron ile yaşamak.

en az 10 defa dünya turu yapmak.
kredi kartı borcumu (1000 tl) kapatıp kartları kırarım. ardından paraya kıyamadığım için gidemediğim özel tiyatro oyunlarına giderim. bir de kadıköy'deki alkım kitapevini satın alırım.

çıksa ya bana
fazla değil 500 bin yeter dedirttiren hayalimdir.
borçlarımı kapatırım.
iş yerimi tadilat yaparım.
iyi bir araba alırım.
iyi bir ev alırım.
gerisiyle de iyi bir tatil yaparım.
kalanını da altına yatırırım.
balık tutmaya gerek kalmayacağı için ömür boyu sürecek yatış pozisyonumu alırım.
peder'e bi Nissan Navara. Annenin arabasının taksitleri ödeme. 5-6 tane daire. Dünya Turu.
Sözlüğü satın alıp zall ı çaylak yaparım. Tüm yazar arkadaşlarımada iki yıl boyunca ayda 200 tl maaş veririm.
bu ülkeyi terk etmek.
parayı anında faize koymak ve askere gitmek. zaten iki buçuk ay sonra askere gidiyorum. gelene kadar coşar da coşar o para. gelince kimseye söylemeyeceğim sahil kasabasından küçük bir ev almak ve hayat boyu orada yaşamak. yok fabrika açarım, iş istihdamı sağlarım falan filan. s*kimde olmaz. 13 yaşımdan beri çalışıyorum. kimse bana kıyak yapmadı.
Ilk olaraK ne.yapacağını düşürmektir. Sandığın gibi lüks bir restaurantta değil köfteci cemal abide, çünkü lüks yerde senden çok var.
Reserved.

Kişisel not: Büyük ikramiyeyi kazandığımda bu başlıkta ki Entryleri değerlendireceğim.

Sizlik bi durum yok olum...
Miami ye gidip geri gelmemek.
*şehirde ev satın almak
*otomobil satın almak
*iphone, ipad
*profesyonel fotoğraf makinesi
*paranın geri kalanı ise bankaya yatırıp faiz kazancı elde etmek.
ormanın içinden göl manzaralı ev alıp spor salonunu göle karşı yaptırmak . (bkz: Tony Horton House)
Bankaya yatırmaktır.
çok darda kalındığı bahanesiyle dost ve ahbaplardan hatırı sayılır miktarda borç istemek.

verebileceği bilindiği halde bir bahane uydurup vermeyenlerin yanından uzaklaşıp, samimiyetle bu parayı bulup-buluşturmaya çalışanlarla hep birlikte ikramiyeyi yemek...

eee dost kara günde belli olurmuş.
önce gider bibrshh'e bağış yaparım hem de yüklüce. sonra ösym sonuçlarını beklerim, psikoloji bölümünü kazandıysam krallar gibi üniversitemi okurum. kazanamazsam da basar parayı özel üniversitede psikoloji okurum. sonra bir şekilde bibrshh'e girmeye çalışırım.
(bkz: Zenginin malı züğürtün çenesini yorarmış)